با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
وحشی؛ کمدی در چهار پرده

دانلود و خرید کتاب وحشی؛ کمدی در چهار پرده

۴٫۳ از ۳ نظر
۴٫۳ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب وحشی؛ کمدی در چهار پرده  نوشته  آنتوان چخوف  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب وحشی؛ کمدی در چهار پرده

«وحشی» یک نمایش‌نامه چهارپرده‌ای کمدی با طنزی تلخ از آنتوان چخوف است که پرویز شهدی آن را ترجمه کرده است. بیشتر نمایش نامه‌های چخوف از جمله «وحشی» درون مایه‌ای تراژدی-کمدی دارد و شخصیت‌هایش را شهروندان عادی، صاحبان املاکی که کوته‌فکر و تنگ نظرند و طبقه اشرافی تشکیل می‌دهند که عموما سمبل آرزوهای از دست رفته، حسرت‌ها، امیدهای برباد رفته و نسل‌های سوخته‌اند. مضامین نمایش‌نامه‌های چخوف با وجود گذشت دهه‌ها از آنها همچنان تازه و قابل تعمیم به وضعیت امروزین بشر هستند. بخشی از نمایش‌نامه را می خوانید: دیادین: بله... لومونوسف شاعر بزرگ روسیه از حکومت آرخانگلسک گریخت تا خوشبختی را در مسکو پیدا کند. البته این کارش درست و شرافتمندانه بود... اما شما... شما چرا می‌گریزید؟ روراست و بی‌پرده بگویم، خوشبختی برای شما در هیچ جا وجود ندارد... سرنوشتِ قناری کوچولو این است که در قفسش بماند و شاهد خوشبختی دیگران باشد... خب، پس چاره‌ای ندارد جز این‌که تمام عمرش در قفس سرکند. یلنا آندری‌یونا: اگر من نه قناری، بلکه گنجشکی آزاد باشم چی؟

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Bahar
۱۳۹۹/۰۶/۰۴

کتاب واقعا نگاه تیز بینانه ای به رفتار انسان ها داره که طنز ظریف و هوشمندانه تاثیر اون رو دوچندان میکنه

Yasmingh
۱۳۹۸/۰۹/۰۵

به نظرم نسبت به بقیه نمایشنامه های چخوف که خیلی مفاهیم عمیق رو القا میکنه یه کم ضعیف تر بود. ولی در کل خوب بود. هیاهوی عشق رو میگفت و آخرشم خوب تموم میشه یکی از مشکلاتش این بود که اسامی

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۱)
بدبختی از آن‌جا سرچشمه گرفته که زیادی به فکر خوشبختی‌مان بوده‌ایم.
Yasmingh
آدم تا موقعی که زنده است، به فراگرفتن و آموختن ادامه می‌دهد ــ بدبختی هم بزرگ‌ترین آموزگارش است.
پویا پانا
همه‌چیز در وجود انسان باید زیبا باشد: چهره‌اش، لباس‌هایش، روحش و افکارش. خیلی وقت‌ها به کسانی برمی‌خورم که چهرهٔ دلپذیری دارند و لباس‌شان هم تحسین‌آمیز است. اما روح و افکارشان... خدای بزرگ! بیش‌تر وقت‌ها درون قالبی دلپذیر، روحی سیاه پنهان است که سپیدی برف هم نمی‌تواند آن را بزداید
Yasmingh
هیچ چیزی در دنیا وجود ندارد که امید در آن یافت نشود. عشق نومیدانه، عشق شوربختانه، آه‌ها و افسوس‌ها، همگی دری‌وری‌اند. کافی است آدم بخواهد.
پویا پانا
هر کسی حق دارد چرندیاتی بگوید، اما دوست ندارم آن را خودستایانه ادا کند.
پویا پانا
نه، هرگز کسی را دوست نخواهم داشت... عشق فقط انگیزش خودخواهانهٔ منِ درونی است نسبت به فردی از جنس مخالف...
Yasmingh
فکر این‌که زندگی‌ام بدون هیچ امیدی هدر رفته، مانند شبحی بدطینت روز و شب آزارم می‌دهد. گذشته‌ای برایم نمانده، آن را با کارهای بیهوده هدر داده‌ام و زمان حال هم جز ابتذال و پوچی چیز دیگری نیست. این است زندگی و عشقم.
پویا پانا
بیش‌تر وقت‌ها درون قالبی دلپذیر، روحی سیاه پنهان است که سپیدی برف هم نمی‌تواند آن را بزداید...
پویا پانا
باران به‌زودی بند می‌آید، طبیعت نفسی تازه می‌کند و زندگی جدیدی در پیش می‌گیرد. فقط من هستم که باد و باران روحم را طراوت نمی‌بخشد. فکر این‌که زندگی‌ام بدون هیچ امیدی هدر رفته، مانند شبحی بدطینت روز و شب آزارم می‌دهد. گذشته‌ای برایم نمانده، آن را با کارهای بیهوده هدر داده‌ام و زمان حال هم جز ابتذال و پوچی چیز دیگری نیست. این است زندگی و عشقم. این عشق به چه‌کاری می‌آید؟ با آن چه می‌توانم بکنم؟ عشق نافرجامم مانند پرتوی از خورشید است که در یک گودال یا در وجود من بتابد.
raha
در هر یک از ما موجودی وحشی نهفته است، همگی در جنگلی تاریک سرگردانید، کورمال کورمال زندگی می‌کنید. هوشمندی، دانش و عاطفه در ما فقط به این کار می‌آید که زندگی دیگران را خراب کنیم.
Yasmingh

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۰/۱۶
شابکundefined
دسته بندی
تعداد صفحات۲۰۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۰/۱۶

تجربه بهتر در اپلیکیشن