با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تماشای رنج دیگران

دانلود و خرید کتاب تماشای رنج دیگران

۴٫۸ از ۵ نظر
۴٫۸ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تماشای رنج دیگران  نوشته  سوزان  سانتاگ  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تماشای رنج دیگران

تماشای مصایبی همچون جنگ که در کشوری دیگر رخ می‌دهد، بی‌شک، یکی از تجربه‌های اصلی دوران مدرن به شمار می‌رود و بیش از یک و نیم قرن است که انبوه توریست‌های حرفه‌ای و کارآزموده، یا همان ژورنالیست‌ها، آن‌ها را به شکل انبوه در اختیار ما می‌گذارند. امروزه جنگ جزئی از صدا و تصویر اتاق‌های پذیرایی شده است؛ اطلاعات مربوط به وقایعی که در کشوری دیگر رخ می‌دهد و «اخبار» نام دارد نبرد و خشونت را به معرض نمایش می‌گذارند. «اگر خون و خون‌ریزی در میان باشد، خبر جنجال‌برانگیز است.» کتاب تاثیرگذار «تماشای رنج دیگران» به راستی درباره تماشای رنج دیگران است. تماشای رنج مردمان کشوری که در جنگ می‌سوزد، بچه‌هایی که در قحطی دست‌وپا می‌زنند، جانیانی که قربانیان خود را دم تیغ می‌برند و هزاران رنج دیگر در دنیای امروز که ما در رسانه‌هایی مانند روزنامه، تلوزیون و مهم‌تر از همه عکس‌ها می‌بینیم. آیا ما لحظه‌ای که عکسی از رنج دیگران می‌بینیم همان حس را داریم؟ این سوالی بنیادی است که سوزان سانتاگ، نویسنده و فعال سیاسی آمریکایی در کتابش مطرح کرده است. کتاب او درباره نمایاندن رنج در هنرهای بصری و مشخصا عکاسی است. سانتاگ با نوشته‌های تاثیرگذارش درباره این موضوع انسان را با چراهایی فلسفی روبه‌رو می‌کند. چراهایی که همچنان بدون پاسخ می‌مانند. او در بخشی از کتابش می‌گوید: بی‌تردید اگر کسی ادعا کند «از آن‌چه هر روز بر سر دنیا می‌آید» آگاه بوده گزاف گفته است. امروز هم با این‌که هر لحظه چشم‌ها و گوش‌های‌مان در معرض حمله‌ی مصیبت‌های تحمیلی به سرزمین‌های دور است، باز هم ادعای چنین سخنی اغراق است. و در جایی دیگر می‌نویسد: آگاهی از عذابی که شمار برگزیده‌ای از جنگ‌ها در «جاهای دیگر» موجب شده‌اند چیزی ساختگی است. اصولاً قشقرقی که دوربین‌ها راه می‌اندازند، به‌سرعت جرقه می‌زند، تعداد بیشماری از مردم پخشش می‌کنند و چند صباحی بعد هم کم‌کم ناپدید می‌شود. سانتاگ در کتابش به این واقعیت دردناک جامعه بشری اشاره کرده است که امنیت با خودش بی‌تفاوتی می‌آورد و عدم کنش، احساسات را کرخ می‌کند اما عکس‌ها واقعیت را روایت می‌کنند، حتی واقعی‌تر.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
زویا
۱۳۹۹/۰۲/۱۴

کتاب تحلیلی خیلی خوبی بود، و این روزها که عکاسی شغل دوم همه محسوب میشه. سانتاگ تاریخچه یکی از ژانرهای مهم این هنر رو معرفی میکنه، تاریخچه ژانر عکاسی جنگ که نقدهای گوناگونی بهش هست و علاوه بر اون با

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۱۵
تعداد صفحات۱۳۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۱۵