با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب هرج و مرج محض اثر وودی آلن

دانلود و خرید کتاب هرج و مرج محض

۳٫۷ از ۱۲ نظر
۳٫۷ از ۱۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب هرج و مرج محض  نوشته  وودی آلن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب هرج و مرج محض

مجموعه داستان «هرج و مرج محض» اثر وودی آلن، طنزپرداز، بازیگر، کارگردان، داستان‌نویس، فیلمنامه‌نویس و نمایشنامه‌نویس آمریکایی و برنده چهار اسکار برای بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه است. فضای داستان‌های این کتاب عجیب و غریب و ذهنی است و می‌تواند خواننده را برای مدتی از دنیای واقعی و زندگی روزمره جدا کند و در دنیای فانتزی‌ای که وودی آلن خلق کرده غرق کند: چند وقت پیش به رِگ هزارپا برخوردم. رِگ از رفقای پایهٔ بازی من از دوران جوانی بود، آن زمان که ویراستار بخش شعر عُق: مجلهٔ تخصصی اندیشه بودم. حقیقتش این است که ما دو نفر در کلوبی در خیابان لُرد کورزان در ورق‌بازی برای خودمان شاخی بودیم. سر تقاطع خیابان پارک و خیابان هفتاد و چهارم ایستاده بودیم که هزارپا اعتراف کرد: «هر از گاهی یه سر میام شهرتون، بیشتر به خاطر کار. معاون امور مشتریان یکی از بزرگ‌ترین استخوان‌خانه‌های جزیرهٔ وایتم.» می‌توانم بگویم نزدیک به یک ساعت گرم تجدید خاطرات بودیم. در تمام این مدت متوجه شدم که رفیقم هر از گاهی سرش را به سمت پایین و چپ خم می‌کند، گویی نوعی نوشیدنی را از چیزی همچون مخزنی پنهانی زیر تای یقه‌اش می‌نوشد. آخرسر پرسیدم: «تو حالت خوبه؟» داستان‌های این مجموعه که تعدادی از آنها در مجله نیویورکر هم به چاپ رسیده‌اند، مانند آثار ادبی و سینمایی دیگر آلن، درونمایه‌ای طنز دارند و بسیاری از مسائل جامعه را نقد می‌کنند؛ اما فضای حاکم بر آنها مثبت و خوش‌بینانه است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
سهرابی
۱۳۹۷/۰۷/۱۹

کسی این داستان وخونده؟

وحید
۱۳۹۸/۰۳/۲۳

به جز یکی دوتا بقیه‌ش واقعا خوب بودن. خندیدیم. ترجمه هم خیلی خوب بود. البته بهتر بود در مورد پانوشت‌ها و وجه استفاده‌شون یه کم توضیح می‌داد.

nasim
۱۳۹۷/۰۷/۱۹

ایول طاقچه این آخر هفته کتاب های خیلی خوبی گذاشتی

فاطمه
۱۳۹۹/۱۲/۱۹

آقای وودی آلن در این کتاب با زبان طنز خاصی به نقد برخی مسائل پرداخته. برای درک منظور نویسنده، مخصوصا در بعضی از داستان ها، نیاز به داشتن اطلاعاتی مثلا در حوزه سینما و شناخت شخصیت های خاص هست که به

- بیشتر
Poury kafka
۱۳۹۹/۰۵/۲۴

من خیلی دوست نداشتم. حوصله‌سربر میشه.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۸)
شکسپیر هم که باشی بالأخره باید یه تیکه نون داشته باشی سق بزنی تا قبل از خلق شاهکار ادبی‌ات سقط نشی.
آروین
محیطِ هر انسان برابر است با ضخامتش ضربدر عدد پی.
آروین
اینکه آیا اعدام تأثیر بازدارنده دارد یا خیر همچنان محل بحث است، اما مطالعات نشان می‌دهد احتمال ارتکاب جرم میان مجرمان پس از اعدامشان تقریباً به نصف می‌رسد.
وحید
البته پیش از فرار، یک عروسک بادی به جای زنش گذاشت تا او متوجه نشود. ویلبر، یک شب بعد از سه سال زندگی با او، که قشنگ‌ترین روزهای زندگیِ زناشویی‌شان بود، به قضیه شک کرد. چون وقتی به زنش گفت برایش بیشتر مرغ بِکِشد، زنش ترکید و دورتادور اتاق چرخید و روی فرش افتاد.
وحید
نقاشی‌های مذهبیِ قرن چهاردهی برای نخستین بار صحنه‌های مجازات در جهنم را به تصویر کشیدند. در این نقاشی‌ها افرادِ دارای اضافه‌وزن سرگردان در جهنم، با خوردن سالاد و ماست به سزای اعمال خود می‌رسیدند.
آروین
نخیر، دعای فروخته‌شده پس گرفته نمی‌شه.
Zax
به من گفت: «بشین خستگی پاهات دربره عزیزم. پس گفتی می‌خوای با مرکز روحانی‌ات ارتباط بگیری.» «بله، می‌خوام فرکانسم بره بالا، پرواز کنم، طی‌الارض کنم، غیب بشم. علم غیب هم می‌خوام پیدا کنم، البته در همین حد که بتونم اعداد تصادفی لاتاری نیویورک رو از قبل بدونم، نه بیشتر.» پرسید: «شغلت چیه؟» که برای فردی با آن میزان علم غیب سؤال عجیبی بود. پاسخ دادم: «توی یه موزهٔ مجسمه‌های مومی نگهبان شبم، اما اون‌قدر که فکر می‌کنید کار ارضاکننده‌ای نیست.»
penelope
نقاشی‌های مذهبیِ قرن چهاردهی برای نخستین بار صحنه‌های مجازات در جهنم را به تصویر کشیدند. در این نقاشی‌ها افرادِ دارای اضافه‌وزن سرگردان در جهنم، با خوردن سالاد و ماست به سزای اعمال خود می‌رسیدند.
Zax
انسان جایزالخطاست چند ماه پیش بود که زیر سونامی آگهی‌های تبلیغاتی، که هر روز صبح از لای دریچهٔ نامهٔ روی در به درون خانه تخلیه می‌شود، در شرف خفگی نفس‌نفس می‌زدم و صحنه‌های زندگی‌ام در برابر چشمانم حسرت‌بار عبور می‌کرد. خدا به خدمتکار هیکلی‌مان، گرندل، خیر بدهد که با شنیدن صدای جیغم از زیر انبوهی از دعوتنامه‌های نمایشگاه‌های هنری، خیریه‌ها و قمارخانه‌ها، با جاروبرقی به دادم رسید.
سپیده
همان روز، چند ساعت بعد که از فروشگاهی درآمده و مشغول بررسی یک کاتالوگ محصول بودم و همین که سرم را بلند کردم، خسته و کوفته از اینکه نمی‌توانستم تصمیم بگیرم اردک‌پز کامپیوتری بخرم یا بهترین گیوتین قابل حمل در جهان، به سیاق تایتانیک به کوه یخی قدیمی که در دانشگاه می‌شناختم،
سپیده

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۵/۲۲
شابکundefined
تعداد صفحات۱۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۵/۲۲