با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سََبُکی تحمل‌ناپذیر هستی

دانلود کتاب سََبُکی تحمل‌ناپذیر هستی

۴٫۲ از ۳۱ نظر
۴٫۲ از ۳۱ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب سََبُکی تحمل‌ناپذیر هستی

میلان کوندرا «سََبُکی تحمل‌ناپذیر هستی» را در سال ۱۹۶۸، در پراگ و در دوره‌ای نوشت که با نام «بهار پراگ» شناخته می‌شود. دوره‌ای که در آن آزادی‌های فردی و اجتماعی در چکسلواکی گسترش یافت و در پایان آن شوروی به این کشور حمله کرد.

توماس پزشکی است که به خاطر گرایش ضد کمونیستی‌اش، شغلش را از دست می‌هد. او که یک بار در زندگی عاطفی شکست خورده با ترزا آشنا می‌شود و با هم ازدواج می‌کنند. ترزا عاشق توماس است ولی توماس روابط دیگری هم دارد. ترزا از این روابط آگاه می‌شود و خودش را در میان کوهی از سوالات بی‌پاسخ مانده درباره زندگی می‌بیند.

کوندرا در این رمان روان‌کاوانه، دغدغه‌ها و درگیری‌های ذهنی و روحی شخصیت‌هایش درباره زندگی و مرگ و آن چه «سبکی تحمل ناپذیر هستی» می‌نامد را با زبانی روشن بیان کرده‌است. شخصیت‌های این رمان با حالاتی که دارند، تنهایی‌ها، اضطراب‌ها و حیرت‌هایشان، سرگشتگی انسان در برابر هستی را نشان می‌دهند.

میلان کوندرا در این رمان با پیوند زدن شخصیت‌ها با مفاهیم و برداشت‌های درونیشان از زندگی، تصویری زیبا و عمیق از هستی بشر را نشان می‌دهد.

این اثر را می‌توان بهترین و تأثیرگذارترین اثر این نویسنده دانست. در سال ۱۹۹۸ فیلمی جذاب با بازی ژولیت بینوش و دنیل دی لوئیس بر اساس این اثر ساخته‌شد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۹)
m.e
۱۳۹۹/۰۷/۲۵

#افتضاح! من این کتاب رو تا30% خوندم و رها کردم! اولین کتابی بود که به قدری افتضاح بود (بنظرم) که نصفه کاره رها کردم! 90% محتوای آن توصیف صحنه های جنسی و مریض گونه ی شخصیت های کتابه! بسیار سردرگم کننده بطوریکه

- بیشتر
حانیه
۱۳۹۹/۰۳/۲۰

داستان در بستر یک انقلاب کمونیستی اتفاق می افته ولی کاملا ضد ایدئولوژی های موجود جهان اعم از کمونیسم، لیبرالیسم و... است بیشتر تجربه مشترک مردم عادی و فرهیخته در جوامع بعد از انقلاب هست یه جورایی آدم یاد کتاب

- بیشتر
Mehdi Kazemi
۱۳۹۹/۰۳/۱۴

سرکار خانم آسمان با احترام به نظر شما و اینکه هر کسی حق این رو داره که نظرش رو درباره یک کتاب بنویسه٬ اما باید توجه داشت که "نظر بدون تامل" در این وانفسای ندانستن و افتخار کردن به آن

- بیشتر
sara
۱۳۹۹/۰۲/۲۴

کتابی که باید حتما بیش از یک بار خوانده شود چون پشت هر جمله آیی فلسفه آیی نهفته است و جز اون دسته از کتاب های است که ترجمه اون خیلی سخت بود و درک کتاب رو کمی مشکل کرده

Maryamz
۱۳۹۷/۰۸/۱۴

فوق العاده

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۴۴)
وقتی یک قوی آن‌قدر ضعیف است که یک ضعیف را آزار می‌دهد، آن‌گاه ضعیف باید آن‌قدر قوی باشد که عرصه را ترک کند.
اسب دریایی
تفاوت یک شخص خودآموخته با یک تحصیل‌کردهٔ دانشگاه نه در وسعت دانش که در وسعت سرزندگی و اعتمادبه‌نفس است.
rezghkhah
ما هیچ‌وقت نمی‌دانیم چه می‌خواهیم؛ چون تنها یک زندگی داریم و نه می‌توانیم آن را با زندگی‌های قبلی‌مان مقایسه کنیم و نه می‌توانیم در زندگی‌های پیش رویمان آن را تکمیل کنیم.
rezghkhah
مرده‌ها مانند کودکان پاک هستند. مهم نیست که زندگی چقدر بی‌رحم باشد، در گورستان همیشه صلح برقرار است. حتی در دوران جنگ، دوران هیتلر، دوران استالین و دوران اشغال.
اسب دریایی
او برای مقابله با دنیای ناهنجاری‌هایی که پیرامونش را گرفته بود تنها یک سلاح داشت: کتاب‌ها
Travis
مهم نیست که زندگی چقدر بی‌رحم باشد، در گورستان همیشه صلح برقرار است. حتی در دوران جنگ، دوران هیتلر، دوران استالین و دوران اشغال
m.e
هیچ محکی برای امتحان اینکه کدام تصمیم بهتر است، وجود ندارد؛ زیرا هیچ مبنایی برای مقایسه وجود ندارد. ما زندگی را، همان‌طور که رخ می‌دهد و بدون هشدار زندگی می‌کنیم؛ مثل هنرپیشه‌ای که برای اولین بار نقشش را تمرین می‌کند. و اگر اولین تمرین برای زندگی خود زندگی باشد، آنگاه زندگی چه ارزشی می‌تواند داشته باشد؟ به همین دلیل است که زندگی همیشه شبیه به یک طرح است. نه، طرح کلمهٔ مناسبی نیست؛ چون طرحْ نمای کلی یک چیز است، زمینهٔ یک تصویر؛ درحالی‌که این طرحی که زندگی ماست، طرحی برای هیچ است، یک نمای کلی بی‌هیچ تصویری.
کاربر ۸۷۰۷۰۸
ما هم‌چنین می‌توانیم سرگیجه را سرمستیِ ضعف بنامیم. انسان با آگاهی از ضعفش تصمیم می‌گیرد به‌جای مقاومت کردن، تسلیم شود. او سرمست از ضعف آرزو می‌کند ضعیف‌تر شود، آرزو می‌کند جلوی چشم همه مردم، وسط میدان اصلی شهر، به زمین بیفتد، و آرزو می‌کند هرچه بیشتر سقوط کند.
کاربر ۸۷۰۷۰۸
وقتی یک قوی آن‌قدر ضعیف است که یک ضعیف را آزار می‌دهد، آن‌گاه ضعیف باید آن‌قدر قوی باشد که عرصه را ترک کند.
کاربر ۸۷۰۷۰۸
۲ اگر هر لحظه از زندگی ما بی‌نهایت بار تکرار شود، پس همان‌طور که عیسی مسیح به صلیب میخ شده بود، ما نیز به ابدیت میخ شده‌ایم. این دورنمایی وحشتناک است.
vahid

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۲۰ صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۰۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۲۵۳-۷۵-۸
تعداد صفحات۳۲۰صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۰۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۲۵۳-۷۵-۸