هویت
۳٫۵از ۱۱ نظر

دانلود کتاب هویت

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۳٫۵از ۱۱ نظر
۳٫۵از ۱۱ نظر
۳٫۵از ۱۱ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب هویت

«هویت» میلان کندرا رمانی فلسفی و معناگرا با مضمون ناپایداری هستی و زندگی است. این اثر داستان زندگی و وابستگی‌های زوجی به نام شانتال و مارک را روایت می‌کند. زوجی که یکدیگر را دوست دارند، به هم وابستگی زیادی دارند و از نبودن یکدیگر می‌ترسند اما گرفتار سوءتفاهمی اساسی در زندگی‌شان می‌شوند.

شانتال و ژان مارک زوج جوانی هستند که با عشق و به دور از هیاهوی آدمیان با هم زندگی می‌کنند تا این‌که روزی شانتال بی‌مقدمه به شوهرش می‌گوید: «دیگر مردها برای دیدن من سربرنمی‌گردانند»

و این نقطه آغاز سو‌ء تفاهم بزرگ میان آنها است. ژان مارک به این فکر می‌افتد که برای تقویت اعتمادبه‌نفس همسر، با نام مردی ناشناس برای او نامه‌هایی بنویسید و زیبایی‌اش را یادآور شود. شانتال این نامه‌ها را در کمدی مخفی می‌کند غافل از این که کسی جز همسرش آنها را ننوشته و زمانی هم که متوجه موضوع می‌شود، ژان مارک را ترک می‌کند و سوءتفاهم پیش آمده زندگی این دو را تا مرز نابودی می‌برد.

عنصر زمان و فرسایندگی آن در این اثر همه‌جا به چشم می خورد و شخصیت‌ها انگار برای مبارزه با ناپایداری زمان و فرسودگی ناشی از آن دست و پا می‌زنند.

کوندرا در این رمان و آثار دیگرش که مضمونی مشترک دارند، زوایای تاریک و پنهان روح آدمی را کاوش می‌کند و با بیانی جسورانه روح‌ها، احساسات، عواطف، عشق‌ها، دریافت‌های شخصیت‌ها از زندگی و محیط پیرامون، روابط آدمیان، واقعیت و خیال‌ها را عریان و لخت در برابر خواننده‌اش به نمایش می گذارد تا به هر مخاطبی گوشزد کند که دستیابی به روح‌ها که نقطه ثقل رفتارهای آدمی‌اند و کنش‌ها را می‌آفرینند، دور از دسترس نیست و رفتارهای آدمی قابل شناخت‌اند و اگر آدمی جدی گرفته نشود و احساسات و عواطفش برای کسی اهمیتی نداشته باشد، هویت دیگر معنایی نخواهد داشت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹)
giti tarighat pasand
۱۳۹۹/۰۶/۰۵

به نظر من جالب بود البته شاید برای همه مناسب نباشد

Shadi
۱۳۹۹/۰۱/۱۸

اولین کتابی بود که از کوندرا خوندم. شاید انتخابم اشتباه بود. در کل داستان خوب بود ولی آخرش خیلی نامانوس بود با کل کتاب.

لبخند
۱۳۹۹/۰۱/۱۵

زیاد از خوندنش لذت نبردم ولی در مجموع نکات پندآموزی هم داره

صبا بانو:)
۱۳۹۹/۰۱/۱۴

این کتاب را نسبت به کتاب‌های "سبکی تحمل‌ناپذیر هستی" یا همون بار هستی و کتاب "شوخی" کوندرا، کمتر دوست داشتم. اما این جمله معنیش این نیست که کتاب بدی باشه:) این کتاب یکی از بهترین داستان‌ها درباره مفاهیمی مانند "کژفهمی"

- بیشتر
مجید
۱۳۹۹/۰۱/۱۴

کوندرا در این کتاب در شکافتن دلایل کنشها و واکنشهای فرد در روابط عاطفی (بوسیله نمایش حس موجود از زاویه دید هر دو سوی یک ماجرا) و قراردادن خواننده در جایگاه یک بیننده بی طرف که در هر لحظه با

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۰ صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۲/۰۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۵۳-۹۵-۰
تعداد صفحات۱۲۰صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۲/۰۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۵۳-۹۵-۰