با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ژان کریستف (جلد ۲)

دانلود و خرید کتاب ژان کریستف (جلد ۲)

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ژان کریستف (جلد ۲)  نوشته  رومن رولان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ژان کریستف (جلد ۲)

«ژان کریستف (جلد ۲)» دومین جلد از اثر رومن رولان (۱۸۶۶-۱۹۴۴) با ترجمه دکتر علی اصغر خبره‌زاده است. ژان کریستف یک رمان موزیکال است به طوری که مخاطب غرق در رمان شده و فقط به موسیقی گوش می‌دهد. ژان کریستف موسیقیدان آلمانی است که پس از درگیری با پلیس مجبور به ترک کشور می‌شود و به فرانسه مهاجرت می‌کند. طی دوران بلوغ فکری‌اش دست‌خوش تحولاتی فراوان می‌شود و تا حدودی دارای روحیه چندشخصیتی است. شخصیت اصلی و با دوامش به آرامی شکل می‌گیرد و به یک ثبات معقول و منطقی می‌رسد. زندگی ژان کریستف تا حد زیادی به زندگی و اندیشه‌های بتهوون، موتسارت و واگنر شبیه است. در جلد دوم ژان کریستف قهرمان داستان متحول شده‌است و اکنون خود را عاقل‌تر و بالغ‌تر می‌داند. حالا او اعتقاد دارد که دستاوردهای گذشته خودش (موسیقی‌ها و سمفونی‌هایی که خلق کرده‌بود.) احمقانه و سطحی هستند. بخشی از داستان: دیگر هیچ کس را نداشت. همه دوستانش ناپدید شده‌بودند. گوتفرید عزیز، که به هنگام دشواری‌ها، به یاری او می‌شتافت، و در این دم، به او بی‌اندازه نیاز داشت، ماه‌ها می‌گذشت که رفته بود و این‌بار بازگشتی نداشت. یک پسین‌گاه واپسین تابستان، نامه‌ای با خطّ درشت که نشانی یک دهکده همسایه را بر خود داشت، به لوئیزا خبر داده‌بود که برادرش، در یکی از پرسه‌گردی‌های خود که این فروشنده دوره گرد ریزه‌اندام، با همه ناتندرستی خویش به سرسختی آن را پی‌می‌گرفت، مرده بود. در یک گورستان آن بخش، او را به خاک سپرده بودند. واپسین دوستی مردانه و بی‌غلّ و غش که توانسته بود، کریستف را دلگرمی بخشد، در مغاک فرو رفته بود. کریستف با مادر پیر و بی‌خیال به اندیشه‌های او، ــ که تنها می‌توانست به او مهر بورزد، و اندیشه‌های او را درنمی‌یافت، تنها می‌ماند و گرداگرد او، دشت پهناور آلمان، این اقیانوس تیره و تار. با هر کوششی برای رهایی از آن، بیش از پیش فرومی‌رفت. شهر دشمن‌خو، فرورفتن او را می‌نگریست. هم‌چنان که تلاش می‌کرد، در آن نیمه شب، درخشش پرتوی که بر او تابید، خیال هاسلر، آن موسیقیدان بزرگ که به گاه کودکی، به او مهر فراوان داشته بود، و تابناکی پیروزی کنونی‌اش، بر سراسر آلمان می‌تابید، بر او تجلّی کرد. به یاد آورد پیمان‌هایی که هاسلر با او، پیش از این بسته بود. و بی‌درنگ، با همه توان نومیدانه خویش، به این تخته‌پاره، چنگ آویخت. هاسلر می‌توانست او را رستگاری بخشد!
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
به گرد خویش می‌نگریست. دیگر، هیچ چیز، او را به هیچ چیز نمی‌پیوست. او تنها بود! ... تنهای تنها! چه شادکامی‌ای است، تنها بودن، با خویش بودن! چه شادکامی‌ای است، رهایی از زنجیرها، و از رنج یادهای خویش، و از کابوس چهره‌های مهربار و نفرت‌بار! سرانجام، چه شادکامی‌ای است، زیستن، بی گرفتار آمدن به دام آن، و فرمانروای خویش گشتن! ...
Harmony

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۰۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۵۱-۵۳۸-۶‮
تعداد صفحات۵۰۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۵۱-۵۳۸-۶‮

تجربه بهتر در اپلیکیشن