با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ایلیاد

دانلود و خرید کتاب ایلیاد

۳٫۹ از ۱۷ نظر
۳٫۹ از ۱۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ایلیاد  نوشته  سعید نفیسی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ایلیاد

«ایلیاد» یکی از حماسه‌های کهن یونانی نوشته هومر است که در کنار ادیسه، از آثار کلاسیک ادبیات جهان به شمار می‌رود. محاصره و تسخیر شهر تروا در ترکیه‌ی امروزی، حدود ۱۲۰۰سال قبل از میلاد مسیح، اتفاق افتاد و «هومر»، داستان‌سرا و شاعر نابینای یونانی، ۴۰۰ سال بعد، یعنی در نیمه‌ی دوم قرن هشتم پیش از میلاد، آن جنگ تاریخی میان یونانی‌ها و تروایی‌ها را به صورت دو منظومه‌ی حماسی بلند، یعنی «ایلیاد» و «اودیسه»، آفرینش کرد. «ایلیاد» که مانند «اودیسه» با ۲۴ سرود، نظم یافته، به دوران شگفتی «میسن» و برتری آن دوران مربوط می‌شود و موضوع آن لشکرکشی «آگاممنون» پادشاه مقتدر «میسن»، جهت بازپس‌گیری همسرش از شاهزاده‌ی «تروا» به این شهر است. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: شفق با جامه ارغوانی، پرتو خویش را به روی زمین می‌تافت که زئوس، خدایی که بانگ تندر وی سرورانگیزست، خدایان را بر بلندترین فرازگاه‌های بی‌شمار اولمپ گرد آورد و به سخن گفتن آغاز کرد. همه خاموش بودند گفت: ای خدایان اولمپ، گوش هوش به سخنان من فرادهید و من خواست بازپسین خود را به شما خواهم گفت. باید که هیچ‌یک از شما چه خدا و چه الهه، در پی آن نباشد که از فرمان من سر بپیچد. فرمانبردار باشید، تا آن‌که بی‌درنگ بتوانم زود اندیشه خود را به‌کار برم. هر کس که از گروه آسمانی‌نژاد دور شود و مردم تروا یا مردم آخائی را یاری کند به المپ باز نخواهد گشت مگر آنکه شرمگین و زخمی شود، یا اینکه وی را به دوزخ تاری پرتاب خواهم کرد، که جایگاه دور افتاده‌ای است و دروازه‌ها و آستانه‌ای رویین گرد آن را فرا گرفته‌اند و پرتگاه ژرفی‌ست بر فراز کشور مردگان هم‌چنان که آسمان زمین‌ست. از این پس خواهد دانست که هیچ‌یک از خدایان در توانایی با من برابر نیست.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
مردآویج گیلانی
۱۳۹۸/۰۱/۳۱

کتاب خوبیست اما به نظرم ترجمه ی دکترکزازی حماسی تراست

🌻سپیده 🌻
۱۳۹۶/۰۱/۲۸

"ایلیاد"،اثر حماسی طبیعی از "هومر"،شاعر نابینای یونانی،که در آن از "جنگ تروا" که بخاطر دزدیدن " هلن،زن زیباروی پادشاه،که به دست"پاریس" اتفاق افتاد.

کاربر ۱۴۴۹۷۹۴
۱۴۰۰/۰۳/۲۴

بعضی کلمات رو جا انداخته یا اشتباه نوشته شده

724momen
۱۳۹۹/۰۱/۱۳

این کتاب را نمیشه نخواند.

Zarrin.V
۱۳۹۹/۰۹/۰۱

کتاب شامل یه بخشی از نبرد معروف ترواست. مراحل جنگ و دخالتهای خدایان و الهگان رو با معرفی پهلوانان هر دو طرف و با جزییات کامل تشریح می کنه. فقط حیف که در مورد سرنوشت آشیل یا همون آخیلوس هم

- بیشتر
Nazanin Memar
۱۳۹۶/۰۲/۱۱

خود کتاب که نیاز به تعریف نداره اما پاورقی‌ها جا به جاست. هر شماره پاورقی کلمه‌ی بعدی رو نوشته

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
ناستس و آمفیماک پسران نامور نومیون بودند و دومی چون دختران زر و زیور به خود می‌بست و به جنگ می‌رفت. نادان بیچاره! زر و زیور مرگ را از او دور نکرد. وی نزدیک رود به دست آخیلوس تیز تک از پای درآمد و آخیلوس جنگاور همه آن زرها را با خود به غنیمت برد.
nargess
ای زئوس بزرگ آیا هرگز این همه ناسازگاری را بهره شاهی که برتر از همه شاهان است کرده‌ای و آیا هرگز این همه سرافرازی را از او گرفته‌ای؟
A L I
مانند شیری که گرفتار گرسنگی جانکاهی‌ست و چون مرالی دشتی یا گوزنی سرفراز در بیشه خود ببیند شاد می‌شود و ناگهان آن را درهم می‌شکند هرچند که دسته‌ای از سگان شکاری سبک رو و جوانانی گرم خیز در پی آن باشند، منلاس هم بدین سان شادمان شد و آرزومند بود آن بزهکار را کیفر دهد. پس همان دم با سلاح از گردونه خویش فرو جست.
A L I
در میان این لشکریان بسیار هیچ‌کس نتوانست لاف زند که پیش از دیومد اسبان تندرو خود را برانگیخته و از خندق گذشته و به جنگ تاخته باشد.
A L I

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۱۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۲/۱۶
شابک‌‫‬‮‭۹۷۸-۶۰۰-۸۱۳۷-۳۳-۷
دسته بندی
تعداد صفحات۵۱۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۲/۱۶
شابک‌‫‬‮‭۹۷۸-۶۰۰-۸۱۳۷-۳۳-۷