با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اودیسه

دانلود و خرید کتاب اودیسه

۴٫۲ از ۱۰ نظر
۴٫۲ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اودیسه  نوشته  سعید نفیسی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب اودیسه

«اودیسه» یکی از حماسه‌های کهن یونانی از هومر، نویسنده و شاعر یونان باستان با برگردانی از سعید نفیسی(۱۳۴۵-۱۲۷۴)، ادیب و استاد برجسته ادبیات فارسی است. «اودیسه» در کنار «ایلیاد»، دومین اثر حماسی «هومر»، شاعر و داستان‌سرای نابینای یونانی است. این کتاب که در اواخر قرن ۸ پیش از میلاد مسیح نگاشته شده، همچون «ایلیاد» با تأثیر از جنگ تاریخی بین یونانی‌ها و تروایی‌ها، به صورت اشعاری حماسی، و البته با تلفیقی از ادبیات شاعرانه و احساسی، یکی از تأثیرگذارترین آثار ادبیات مغرب‌زمین به شمار می‌آید. «اودیسه» زمان صلح و بازگشت قهرمانان را از جنگ «تروا» نشان می‌دهد و سرگذشت یکی از سران جنگ، بنام «اودیسیوس» می‌باشد که در سفری طولانی، ماجراهای مختلف و خطیری برای وی و همراهانش پیش آمده و در نهایت که همگان گمان به کشته‌شدن وی می‌نمودند به وطن خود باز گشته و دست متجاوزان را از سرزمین و زن و فرزند خود کوتاه می‌نماید. در بسیاری از زبان‌ها «اودیسه»، سرگردانی و آوارگی معنا شده، ولی این منظومه درباره‌ی دریا و خشکی است و به قلمروی افسانه‌ها می‌پردازد، حتی جهان زیرزمین، سیکلوپ‌ها، سیرن‌ها، خاروبدیس و سکولا را معرفی می‌کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
baktash99
۱۳۹۸/۰۹/۱۸

پیش نیاز بسیاری از کتاباست

🌻سپیده 🌻
۱۳۹۶/۰۱/۲۸

" اودیسه" در کنار "ایلیاد" ،دومین اثر حماسی "هومر"، داستان سرای یونانیست. این کتاب که در اواخر قرن ۸ پیش از میلاد مسیح،نگاشته شده،یکی از تاثیر گذارترین آثار ادبیات مغرب زمین به شمار می آید. داستان این کتاب،ماجراهای"شاه اوسیوس" از "ایتاکا" و

- بیشتر
mehran
۱۳۹۶/۰۱/۲۶

کتاب کاغذی ۴۷۰ صفحس چرا این کمه؟

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۲/۰۱
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۸۱۳۷-۳۴-۴‬‬
دسته بندی
تعداد صفحات۳۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۲/۰۱
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۸۱۳۷-۳۴-۴‬‬