با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تازه‌کارها

دانلود و خرید کتاب تازه‌کارها

۳٫۸ از ۵ نظر
۳٫۸ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تازه‌کارها  نوشته  ماریو  بارگاس یوسا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تازه‌کارها

«تازه‌کارها» نوشته ماریو بارگاس یوسا(-۱۹۳۶)، نویسنده پرویی است. این کتاب دربردارنده ۷ داستان کوتاه از دوران جوانی و دانشجویی این نویسنده مشهور آمریکای لاتین است. در بخشی از داستان «تازه‌کارها» از این کتاب می‌خوانیم: در آن سال آن‌ها هم‌چنان شلوار کوتاه می‌پوشیدند و ما هنوز سیگاری نشده بودیم. آن‌ها ساکر را به همۀ بازی‌ها ترجیح می‌دادند و ما موج‌سواری یاد می‌گرفتیم و شیرجه از دایو بلند کلوپ تراس‌ها. و آن‌ها شیطان بودند، با گونه‌های نرم و کنجکاو و بسیار چابک و خوش‌اشتها. در همان سالی که سلار در آکادمی شامپانیات ثبت‌نام کرد. برادر لئونیکو، راست است که قرار است یک شاگرد جدید بیاید؟ در کلاس سوم آ، نه برادر؟ برادر لئونیکو موهایی را که روی پیشانی‌اش ریخته بود کنار زد: بله، حالا بهتر است سکوت را رعایت کنید. یک روز صبح در ساعت بازرسی، درحالی‌که دست پدرش را گرفته بود، آمد و برادر لئونیکو او را برد سر صف، چون قدش حتی از روخاس هم کوتاه‌تر بود، و بعد او را ته کلاس سر یک میز خالی نزدیک ما نشاند. اسمت چیه جوان؟ سلار. و اسم تو؟ چوتو. و تو؟ چینگلو. و تو؟ مانی. و تو. لالو. ساکن میافلورس؟ بله، از یک ماه پیش، قبلا در سنت‌آنتونیو زندگی می‌کردم ولی حالا خانه‌مان در ماریسکا کاستیاست، نزدیک سینما کلینا. از آن درس‌خوان‌ها بود. (اما با تملق میانه‌ای نداشت) در هفتۀ اول پنجم شد، اما بعد همیشه اول می‌شد تا آن اتفاق افتاد. بعد شروع کرد به گند زدن و نمرۀ بد گرفتن. برادر لئونیکو می‌گفت چهارده اینکای نامدار و او نام‌شان را پشت هم ردیف می‌کرد، ده فرمان، سه قطعه از سرود مذهبی ماریست، شعر «پرچم من» سرودۀ لوپز آلبوخار ــ یک‌نفس همه را می‌گفت. لالو گفت: این سلار عجب بچۀ زرنگیه و برادر، حافظۀ عالی‌ای هم داره، و خطاب به ما: شما شیطون‌ها هم بهتره از اون یاد بگیرید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Omid r kh
۱۳۹۶/۰۵/۱۲

کتاب تختی بود، به نظرم عادیه چون اسم کتابم داره مارو ارجاع میده به دوره ای که یوسا تازه کار بوده، جز یک داستان، من نتونستم توی بقیش اون درگیریای همیشگی یوسا رو ببینم و عمیق بودنشو

mohammadreza
۱۳۹۵/۱۲/۰۴

awli

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۱
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۲۵۳-۱۹۵-۷‬‬
تعداد صفحات۱۵۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۱
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۲۵۳-۱۹۵-۷‬‬