با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
۳٫۰ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ترور و تفکر  نوشته  تری ایگلتون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ترور و تفکر

ترور و تفکر مجموعه‌ای از گفتارها و گفت‌وگوهایی است که حول‌وحوش مفهوم تروریسم و ۱۱ سپتامبر، گردآوری شده است.

درباره کتاب ترور و تفکر

مقالات این کتاب گرچه بیان متنوعی از مفاهیم تروریسم ارائه می‌دهند اما همگی در یک نقطهٔ واحد به‌هم می‌رسند. مقالهٔ اول از تری ایگلتون است که ریشه‌های تاریخی ـ اروپایی ترور را تبیین می‌کند. گفت‌وگوهای مستقلی نیز از دریدا و هابرماس ترجمه شده که کمی بعد از ۱۱ سپتامبر انجام گرفته است. سپس میزگردی با حضور چامسکی، آرنت و سونتاگ و... دربارهٔ همین مفاهیم آورده شده که مربوط به دههٔ شصت میلادی است. در آخر، دو مؤخره به کتاب افزوده شده که به‌منزلهٔ مداخلهٔ مترجمان در موضوع است.

 خواندن کتاب ترور و تفکر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 پژوهشگران علوم اجتماعی و علوم سیاسی مخاطبان این کتاب‌اند.

 بخشی از کتاب ترور و تفکر

بسیاری از پدیده‌هایی که در نگاه ما نمودی دیرینه و باستانی دارند (مثل دامن مردانهٔ اسکاتلندی)، از قضا پدیده‌هایی نوظهورند و اتفاقاً برخلاف تصور ما، بقای چندانی در گذشتهٔ تاریخ بشریت ندارند. تروریسم یکی از این پدیده‌هاست. ترور در مقام نوعی عقیده / کنش سیاسی ــ و نه به‌مثابهٔ شکلی از بروز خشم آنی که مثلاً شخصی به‌دلیل عصبانیت از بلندی صدای تلویزیون همسایه، خانهٔ او را منفجر کند ــ پدیده‌ای است به‌غایت متأخر و نوبنیاد.

اولین‌باری که این پدیده در روشنایی روز دیده شد، همچون بسیاری دیگر از نمادهای دوران مدرن، در انقلاب فرانسه بود. واژهٔ تروریسته۱ که در برگردانش به زبان انگلیسی با تلفظ تروریست خوانده می‌شود، از دوران تسلط ژاکوبن‌ها به ارث رسیده و به احتمال زیاد، ادموند برک اولین کسی بوده که برای توصیف شوالیه‌های انگلیسی که مخالف انقلاب فرانسه بودند، آن را به‌کار برده است.

برک از یک سو به‌عنوان یک ایرلندی‌تبار که روابط نزدیک و مستحکمی با مبارزات ضداستعماری ایرلند داشت و از دیگرسو در مقام پرورش‌یافتهٔ مدرسهٔ «روباز» کانتی‌کورک احتمالاً یکی دو چیز را دربارهٔ پیشینهٔ «ترور» می‌دانسته است. او هر زمان که این واژه را می‌شنید، بی‌شک دو رخداد را در ذهن مرور می‌کرد: اول، خاطرهٔ تلخ اعدام مبارزان حرکت ضداستعماری ایرلند در کاخ دوبلین که به‌دست شوالیه‌های انگلیسی تارومار شدند و دوم، گیوتین.

هر چند که در ذهن او، گیوتین به‌مثابهٔ نماد جنایت ژاکوبن‌ها در انقلاب فرانسه، یقیناً چیزی عظیم‌تر و پردامنه‌تر از ترورهای فاجعه‌باری بوده است که انگلیسی‌ها در مستعمرات‌شان در ایرلند، هند و امریکا آفریدند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Maysam Morsali
۱۴۰۰/۰۱/۰۴

مصداق پدیده زشت کتاب‌سازی و کولاژ نوشته‌های دیگران با بدترین ترجمه ممکن. تو گویی این دو نفر از درک جملات ساده انگلیسی هم عاجزن. انتشار چنین کتابهایی نشانه بیماری فرهنگیه.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۴/۱۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۶۲-۶۷۵-۴
تعداد صفحات۱۳۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۴/۱۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۶۲-۶۷۵-۴