با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب دنیای سوفی اثر یوستاین گاآردر

دانلود و خرید کتاب دنیای سوفی

رمان تاریخ حکمت غرب

۴٫۲ از ۴۴۵ نظر
۴٫۲ از ۴۴۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دنیای سوفی  نوشته  یوستاین گاآردر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت
معرفی نویسنده
عکس یوستاین گاآردر
یوستاین گاآردر
نروژیی | تولد ۱۹۵۲

یوستین گردر و کتاب دنیای سوفی برای اغلب کتاب‌خوان‌ها در دنیا به هم گره خورده‌اند، به شکلی که چندین و چند جلد کتاب داستانی و فلسفی ...

معرفی کتاب دنیای سوفی

کتاب دنیای سوفی، داستانی جذاب و خواندنی از رمان تاریخ حکمت غرب به قلم یوستاین گاآردر است که تاریخ فلسفه را به زبان ساده برای نوجوانان تشریح می‌کند. دنیای سوفی را دکتر مهدی سمسار به فارسی برگردانده است.

کتاب دنیای سوفی تاکنون به ۵۴ زبان ترجمه شده و علاوه بر نوجوانان، توجه بزرگسالان را هم به‌خود جلب کرده ‌است.

درباره‌ی کتاب دنیای سوفی

یکی از پرفروش‌ترین و شگفت‌انگیزترین کتاب‌های دنیا، دنیای سوفی اثر یوستاین گاآردر است، که نکات ارزشمندی در رابطه با فلسفه با زبان و روایتی ساده در قالب رمان را برای ما بازگو می‌کند.

فیلسوفان زیادی در طول تاریخ سخنان باارزش گفته‌اند و ۳ هزار سال از آن دوران گذشته است و یوستاین گاآردر نویسنده‌ی نروژی آنها را در کتاب دنیای سوفی به صورت یک رمان و با زبانی ساده جمع کرده است. کتابی که اولین چاپ آن در سال ۱۹۹۱ در نروژ بوده است و از روی این کتاب فیلم و بازی‌هایی نیز با همین نام ساخته شده است. این کتاب مخصوصا در کشور آلمان که سرزمین پیدایش و پرورش بزرگ‌ترین مردان فلسفه‌ی مغرب زمین پس از دنیای یونان و رومی است، بسیار خوانده شده است.

کتاب دنیای سوفی برای اولین بار در ایران با ترجمه‌ی حسن کامشاد و نشر نیلوفر منتشر شده، چهار ترجمه‌ی دیگر از این کتاب، نسخه‌ای با خط بریل و حتی صوتی آن نیز منتشر شده است. نسخه‌ای که در اختیار شما قرار گفتهاست، ترجمه‌ی مهدی سمسار است.

شخصیت اصلی این رمان سوفی آموندسن است، دختری خلاق و سرشار از انرژی که ۱۵ سال سن دارد. او با دریافت نامه‌هایی به همراه نوارهایی ویدیویی از شخصی به اسم آلبرتو ناکس و با خواندن نامه‌ای با دو کلمه: «تو کیستی؟» که باعث شد ذهن او پر از سوالات گوناگون فلسفی شود و جوابی برای آنها نداشت مجذوب جهان دورش و خودش می‌شود. البته داستان این نامه به همین راحتی پایان نیافت و او بعد‌ها نامه‌ای طولانی‌تر از قبلی گرفت با موضوع جهان چگونه به وجود آمد؟ بعد از دریافت چندین نامه آنها یکدیگر را ملاقات می‌کنند و صحبت می‌کنند که اغلب از موضوعاتی چون یونان باستان، قرون وسطی، امپراتوری روم گرفته تا موضوعاتی از جهان امروزی صحبت می‌کنند. این دختر نماد اغلب نوجوانان دنیا است، ذهنی آَشفته و درگیر با سوال‌هایی بدون جواب درباره‌ی چه کسی بودن خود.

به طور خلاصه کتاب دنیای سوفی اثر یوستاین گاآردر با گفتن داستانی جذاب از دنیای یک دختر، سعی بر پاسخ دادن به سوالاتی است که بشر در طول تاریخ داشته است، دارد. داستانی جذاب که در عمق آن سعی بر آموزش تاریخ و فلسفه‌های طول تاریخ دارد همراه اتفاقاتی که این کتاب را جذاب‌تر می‌کند.

یوستاین گاآردر در ضمن دروایت دنیای سوفی، تاریخ فلسفه را به‌صورت طبقه‌بندی‌شده به خواننده آموزش دهد؛ همچنین در داستان وقایعی اتفاق می‌افتد که خواننده را تشویق به خواندن ادامه رمان می‌کند.

چرا باید کتاب دنیای سوفی را مطالعه کنیم؟

کتاب دنیای سوفی به صورت رمان است و این یکی از ویژگی‌هایش است که افراد را به این کتاب علاقه‌مند کرده است. کتابی با جادویی خاص که هم انسان‌های علاقه‌مند به هر دو گروه فلسفه و تاریخ و هم گروهی که هیچ اطلاعاتی ندارند را راضی نگه داشته است.

کتاب دنیای سوفی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

اگر جزو افرادی هستید که به فلسفه و تاریخ علاقه دارید و دوست ندارید مانند دیگران به دنیا نگاه کنید و از زاویه‌ی جدیدی جهان را ببینید و در این حین به دنبال معنای واقعی زندگی هستید، قطعا دنیای سوفی از یوستاین گاآردر کتابی مناسب برای شما است که آن را پیشنهاد می‌کنیم. این کتاب به‌خاطر متن روانش برای نوجوانان بسیار مناسب است، البته تاکنون به ۵۹ زبان ترجمه شده و برای همین مورد استقبال بزرگسالان نیز قرار گرفته است.

درباره‌ی یوستاین گاآردر

یوستاین گاآردر نویسنده‌ای نروژی که با کتاب دنیای سوفی مشهور شد، در واقع استاد دانشگاه‌های نروژ بود که بیشتر عمرش را صرف تدریس درس فلسفه و تاریخ عقاید بود و همیشه در تلاش بود تا بتواند مفاهیم فلسفه را به زبان ساده برای جوانان و نوجوانان توضیح دهد. او بسیار تلاش کرد تا کتابی آسان با روایتی روان برای دروس خود پیدا کند، اما موفق نشد. البته کتاب‌های زیادی با موضوع فلسفه وجود دارند که موردنظر او نبود تا اینکه خود شروع به نوشتن کرد، تا بتواند فسلفه را ابتدا برای جوانان و شاگردانش و سپس برای جهانیان جذاب بکند.

دانلود کتاب دنیای سوفی از یوستاین گاآردر

یوستاین گاآردر در دنیای ادبیات و فلسفه‌ی غرب فردی تاثیرگذار به شما می‌رود، البته قبل از دنیای سوفی آثار مهمی مثل راز بردباری را داشته است، ولی شهرت خود را مدیون دنیای سوفی است، اثری منحصر‌به‌فرد و ساده و به صورت رمان که از آغاز پیدایش اروپا در دنیای یونانی تا آخرین سال‌های قرن بیستم است.

از دیگر کتاب‌های پرطرفدار یوستاین گاآردر می‌توان به: راز فال ورق، راز تولد، زندگی کوتاه است، مرد داستان‌فروش، دختر پرتقالی، سلام کسی اینجا نیست و دختر رهبر سیرک اشاره کرد.

درباره مهدی سمسار

مهدی سمسار متولد ۲۵ اسفند ۱۳۰۷ در شهر بوشهر است. او در رشته‌های داروسازی و روزنامه‌نگاری در دانشگاه تهران تحصیل کرد و برای ادامه تحصیلات به فرانسه رفت. مهدی سمسار بیش از چهل کتاب از جمله هنر جنگ را به فارسی ترجمه کرده است و در صبح روز چهارشنبه ۲۵ دی ماه ۱۳۸۱ در فرانسه از دنیا رفت.

فهرست کتاب دنیای سوفی

سقراط – هرکس که بداند که نداند از همه داناتر است

افلاطون – آرزوی بازگشت به قلمرو روح

ارسطو – سازمان‌دهنده‌ای موشکاف که می‌خواست مفاهیم ما را روشن کند

قرون وسطا – فرق است میان راه را تا نیمه رفتن با راه را خطا رفتن

اسپینوزا – خدا خیمه‌شب‌باز نیست

هگل – آنچه عقلی است ماندنی است

مارکس – شبحی بر اروپا سایه افکنده

داروین – کشتی حامل ژن بر پهنه زندگی

فروید – تمایلات زشت و خودخواهانه‌ای در او پدید آمده بود

انفجار بزرگ – ما نیز ذراتی از ستارگانیم

تکه هایی از کتاب دنیای سوفی

مردمان انواع مشغوليت‌ها دارند: بعضی‌ها سکه‌های قديمی يا تمبر جمع می‌کنند، بعضی‌ها به‌کارهای دستی يا تعميرهای خانگی می‌پردازند و ديگران تقريبا تمام وقت آزاد خود را صرف اين يا آن ورزش می‌کنند. خيلی‌ها نيز خواندن را برمی‌گزينند. اما همه چيز وابسته است به‌آن چيزی که می‌خوانند. بعضی‌ها می‌توانند به‌خواندن روزنامه‌ها و کتاب‌های کارتون بسنده کنند، يا فقط رمان دوست داشته باشند يا نشريات تخصصی مربوط به‌موضوعات متفاوت را از نجوم و ستاره‌بينی گرفته تا زندگی حيوانات و اکتشافات علمی بخوانند.

اگر من شور و شوقی برای اسب يا سنگ‌های قيمتی داشته باشم نمی‌توانم از ديگران بخواهم که در اين علاقه با من شريک شوند. و اگر من هيچ يک از رپرتاژهای ورزشی را در تلويزيون از دست ندهم، اين مطلب به‌من حق نخواهد داد تا از کسانی که برنامه‌های ورزشی تلويزيون را کسالت‌آور می‌دانند انتقاد کنم.

و با اين همه اگر چيزی وجود داشته باشد که همه‌ی مردمان را خوش آيد، چيزی که هر موجود بشری، مستقل از هويت و نژاد خود به‌آن علاقه‌مند باشد؟ آری، سوفی عزيز، مسائلی هست که بايد ذهن تمامی مردمان را به‌خود مشغول دارد. و درست همين مسائل است که موضوع درس مرا تشکيل می‌دهد.

در زندگی چه چيزی از همه مهمتر است؟ برای کسی که به‌اندازه کفايت رفع گرسنگی نمی‌کند اين چيز مهم، مواد غذائی خواهد بود. برای کسی که در سرماست، حرارت است. و برای کسی که از تنهائی رنج می‌برد، البته هم‌نشينی با ديگر مردمان.

اما، فراتر از اين ضرورت‌های اوليه، آيا باز هم چيزی هست که تمامی مردم بهآن نياز داشته باشند؟ فلاسفه گمان دارند که آری. می‌گويند که انسان فقط با شکم زندگی نمی‌کند. البته تمام مردم به‌غذا نياز دارند و نيز به‌عشق و محبت. اما چيز ديگری هم هست که به‌آن نيازمنديم:

اين‌که: ما که هستيم و چرا زندگی می‌کنيم.

ميل به‌دانستن اين‌که چرا ما زندگی می‌کنيم، سرگرمی‌ای «عرضی» و تصادفی چون کلکسيون کردن تمبر پست نيست. آن کس که ذهن خود را به‌اين قبيل مسائل مشغول می‌دارد، در اين مسير با تمامی نسل‌های ديگری که پيش از او در جهان زيسته‌اند همراه است. منشاء عالم، کره زمين و زندگی، مسئله‌ای مهم‌تر و حساس‌تر از آن است که مثلاً بدانيم کدام کس بيشترين مدال‌ها را در آخرين بازی‌های المپيک نصيب خود کرده است.

بهترين روش مطرح کردن فلسفه اين است که چند پرسش فلسفی به‌ميان گذاريم:

جهان چگونه آفريده شده است؟ در پشت آن چه فرامی‌رسد؟ آيا اراده‌ای يا معنائی هست؟ زندگی‌ای پس از مرگ وجود دارد؟ چگونه بايد پاسخ چنين پرسش‌هائی را يافت؟ و البته بدون از ياد بردن اين پرسش که: چگونه بايد زيست؟

مردمان در تمام زمان‌ها اين پرسش‌ها را به‌ميان آورده‌اند. تا آن‌جا که می‌دانيم هيچ فرهنگی وجود ندارد که به‌اين مسئله که مردمان که هستند يا جهان چگونه خلق شده است نپرداخته باشد.

در اصل، پرسش‌های فلسفی خيلی زيادی وجود ندارد. مهم‌ترين آنها را تا همين جا مطرح کرده‌ايم. اما تاريخ برای هر يک از اين پرسش‌های فلسفی پاسخ‌های متفاوت به‌ما پيشنهاد می‌کند.

هم‌چنين، به‌ميان گذاشتن سؤال‌های فلسفی خيلی آسان‌تر از پاسخ دادن به‌آنهاست.

امروز نيز بر هر يک از ماست که پاسخ‌های خودمان را برای هر يک از پرسش‌ها بيابيم. بيهوده است که به‌يک دايره‌المعارف مراجعه کنيم تا دريابيم که آيا خدائی وجود دارد يا آن که زندگی پس از مرگ هست يا نيست، دايره‌المعارف اين را هم به‌ما نمی‌آموزد که چگونه بايد زندگی کنيم. اما خواندنِ آنچه ديگرِ کسان انديشيده‌اند می‌تواند ما را ياری دهد تا داوری ويژه خود را پيرامون زندگی به‌دست آوريم.

مـَه‌سـا
۱۳۹۹/۰۳/۲۴

Sophie's world درباره دختری پانزده ساله ای به نام سوفی است که وقتی از مدرسه باز میگرد نامه ای را در صندوق پستی پیدا میکند که تنها در آن نوشته شده : تو کیستی؟! و در روز های بعد سوالاتی همچون :جهان

- بیشتر
فرهمند
۱۳۹۸/۰۴/۱۴

آقای بازیاری از اصل نروژی ترجمه کرده و خانم دکتر فاطمه مینایی که دکتری فلسفه دارند کل کتاب را -برای اطمینان از درستی ترجمه مباحث فلسفی- ویراسته اند. ترجمه آقای کامشاد هم به دلیل زبان دانی ایشان واقعاً قابل قبول و

- بیشتر
MOHI
۱۳۹۸/۱۰/۲۲

دوستش داشتم و راحت تونستم با سوفی ارتباط برقرار کنم ^_^ با فلسفه هم آشنا شدم چی بهتر از این 🌹

bina
۱۳۹۸/۰۸/۲۶

میشه اینو رایگان کنید لطفا.

ــسیّدحجّتـــ
۱۳۹۷/۰۹/۲۸

کتابی با حجم زیاد که چند سال پیش تونستم تو مدت کوتاهی تمومش کنم ساعت‌های زیبایی رو باهاش سپری کردم چیزای زیادی یاد گرفتم و بی‌تردید بهترین کتابی بود که در بهترین موقعی که نیازش داشتم خوندم در یک جمله: واقعا لذیذ بود

✿Farzaneh✿
۱۳۹۷/۰۷/۱۰

کتاب دنیای سوفی کتابی داستانی درباره تاریخ فلسفه است که به شکل رمان نوشته شده. نویسنده همانطور که خود ذکر کرده به دنبال متن ساده ای بوده تا از طریق آن فلسفه را به راحتی به شاگردانش یاد دهد اما

- بیشتر
𝙼 . 𝙷𝚊𝚖𝚒𝚍𝚒𝚊𝚜𝚕
۱۳۹۹/۰۵/۰۹

این کتاب درکل عالیه و فلسفه رو به زبانی روان توضیح میده. اما بهتون پیشنهاد میکنم این کتاب رو با ترجمه ای دیگه بخونید(خودم این کتاب رو با ترجمه مهرداد بازیاری خوندم و راضی بودم) .دنیای سوفی، کتاب کاملی هستش

- بیشتر
leila
۱۳۹۸/۰۲/۱۴

شعور و وجدان را می‌توان به عضلات تشبیه کرد ‌‌‌؛ هر عضله ای را که به کار نبریم ضعیف و ضعیف تر میشود... جالب بود.

Mohammad Mohammadi
۱۳۹۸/۰۱/۱۲

تـــاریــخ فــلســفه بـه صــورت رمــان

Ali1977
۱۳۹۹/۰۹/۱۱

کتاب دنیای سوفی رو من خیلی سال قبل خوندم. کتاب بسیار خوبی است. دختری به نام سوفی با خلاقیت نویسنده بسیار از فلسفه غرب راشرح می دهد. رمان بسیار زیبا که هم جذابیت داستان نویسی دارد و هم جذابیت آموزش

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵۹۶)
«اسب اسب به‌دنيا می‌آيد، اما انسان، انسان به‌دنيا نمی‌آيد، بايد او را آموزش و تعليم داد تا انسان شود.»
samane
... هوشمندترين آدميان کسی است که می‌داند که نمی‌داند...
mostafa
روزگاری يک فضانورد روسی و يک جراح متخصص مغز روسی پيرامون دين و مذهب با هم بحث می‌کردند. متخصص مغز مسيحی بود و فضانورد نبود. فضانورد با نخوت و افاده گفت: «من چندين بار به‌فضا رفته‌ام و در هيچيک از اين دفعات با خدا يا فرشته‌هايش برخورد نکرده‌ام» و متخصص در پاسخ او گفت: «اما من غالبا مغزهای آدم‌های متفکر و هوشمند را جراحی کرده‌ام و هرگز در هيچيک از اين مغزها فکر و هوش نديده‌ام.»
مـَه‌سـا
سقراط، خود، تأييد می‌کند که فقط يک چيز می‌داند: اين که هيچ نمی‌داند.
هودین
«اسب اسب به‌دنيا می‌آيد، اما انسان، انسان به‌دنيا نمی‌آيد، بايد او را آموزش و تعليم داد تا انسان شود.»
Ahmad
اگر هرگز بيمار نشويم، نمی‌دانيم سلامتی چيست. اگر هرگز از گرسنگی رنج نبريم، شادی غذا در برابر داشتن را درک نخواهم کرد. اگر جنگی در ميان نباشد صلح را چنان که شايسته است قدر نخواهيم گذاشت و اگر زمستان وجود نداشت شکوفائی بهار را شاهد نمی‌شديم.
جواد
همين آزادی است که از ما موجودات انسانی می‌سازد.
مـَه‌سـا
تفاوت بزرگ يک معلم مدرسه و يک فيلسوف واقعی آن است که معلم مدرسه گمان می‌کند خيلی چيزها می‌داند که می‌خواهد به‌ضرب و زور به‌شاگردانش بياموزد، حال آن که يک فيلسوف می‌کوشد تا به‌اتفاق شاگردان خود برای پرسش‌هائی که از خود می‌کنند، پاسخ‌هائی پيدا کند.
مـَه‌سـا
تنها ويژگی برای يک فيلسوف خوب شدن حيرت کردن است
mostafa
بگو چه کار می‌کنی تا بگويم که هستی.
مـَه‌سـا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۰۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۸/۰۲
شابک۹۷۸۹۶۴۲۵۷۵۸۵۵
تعداد صفحات۶۰۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۸/۰۲
شابک۹۷۸۹۶۴۲۵۷۵۸۵۵