با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دنیای سوفی

دانلود و خرید کتاب دنیای سوفی

رمان تاریخ حکمت غرب

۴٫۲ از ۳۴۸ نظر
۴٫۲ از ۳۴۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دنیای سوفی  نوشته  یوستاین گاآردر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دنیای سوفی

کتاب دنیای سوفی، داستانی جذاب و خواندنی از رمان تاریخ حکمت غرب به قلم یوستاین گاآردر است که تاریخ فلسفه را به زبان ساده برای نوجوانان تشریح می‌کند. دنیای سوفی را دکتر مهدی سمسار به فارسی برگردانده است.

کتاب دنیای سوفی تاکنون به ۵۴ زبان ترجمه شده و علاوه بر نوجوانان، توجه بزرگسالان را هم به‌خود جلب کرده ‌است.

درباره‌ی کتاب دنیای سوفی

داستان کتاب دنیای سوفی در مورد دختری به نام سوفی است که در آستانه پانزده سالگی نامه‌های جالب و نوارهای ویدئویی از شخصی به نام آلبرتو ناکس دریافت می‌کند که در آنها سؤالات جالبی مانند جهان چگونه پدید آمده‌است؟ مطرح شده است. این سوالات آغازگر راه آموزش تاریخ فلسفه ‌است. این نامه‌ها در ابتدا مطالبی در خصوص یونان باستان، سقراط و سؤالات اساسی زندگی بشری عنوان می‌کند. و زمانی که سوفی حسابی به فکر فرو رفت و به دنبال پیدا کردن پاسخی برای این پرسش‌ها گشت، پاسخ‌ها از راه می‌رسند و پس از دریافت چند نامه، سوفی و آلبرتو یکدیگر را ملاقات می‌کنند. موضوع صحبت‌های آنان عمدتاً نظریات فلاسفۀ یونان باستان، امپراتوری روم، قرون وسطی، رنسانس، عصر روشنگری، و موضوعاتی چون انقلاب‌های بزرگ و مسائل امروز بشری است.

یوستاین گاآردر در ضمن دروایت دنیای سوفی، تاریخ فلسفه را به‌صورت طبقه‌بندی شده به خواننده آموزش دهد؛ همچنین در داستان وقایعی اتفاق می‌افتد که خواننده را تشویق به خواندن ادامه رمان می‌کند.

کتاب دنیای سوفی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر دوست دارید که فلسفه را از ابتدا آغاز کنید و با تاریخ فلسفه و حکمت غرب به صورت کلی آشنا شوید، کتاب دنیای سوفی بهترین انتخاب برای شما است.

درباره‌ی یوستاین گاآردر

یوستاین گاآردر، استاد فلسفه، در ۸ اوت ۱۹۵۲ در نروژ متولد شد. او در رشته فلسفه، الهیات، و ادبیات از دانشگاه اسلو فارغ‌التحصیل شد و به مدت ده‌سال به‌ تدریس «تاریخ عقاید» در دبیرستان‌ها پرداخت. گاآردر پیوسته در فکر متن فلسفی ساده‌ای بود که به درد شاگردان جوانش بخورد و نتوانست متن مناسبی پیدا کند. به همین دلیل دست به کار نوشتن دنیای سوفی زد. کتاب‌های دیگر او هم با درونمایه‌ی فلسفی نوشته شده‌اند و معروف‌ترین آن‌ها، دختر پرتقالی و راز فال ورق است.

مهدی سمسار

مهدی سمسار متولد ۲۵ اسفند ۱۳۰۷ در شهر بوشهر است. او در رشته‌های داروسازی و روزنامه‌نگاری در دانشگاه تهران تحصیل کرد و برای ادامه تحصیلات به فرانسه رفت. مهدی سمسار بیش از چهل کتاب از جمه دنیای تئو را به فارسی ترجمه کرده است و در صبح روز چهارشنبه ۲۵ دی ماه ۱۳۸۱ در فرانسه از دنیا رفت.

جملاتی از کتاب دنیای سوفی

سوفی عزيز، مطلب من اين است که تو نبايد در زمره اين آدم‌هائی باشی که دنيا را به‌منزله يک امر بديهی پذيرفته‌اند و می‌پذيرند. به‌منظور احتياط، ما پيش از آن که به‌درس فلسفه خودمان بپردازيم، چند ورزش ذهنی مطرح می‌کنيم.

تصور کن که در روزی آفتابی به‌گردش در جنگل رفته‌ای. ناگهان يک سفينه‌ی فضائی بر سر راه خود می‌بينی. يک آدم مريخی از آن فرود می‌آيد، جلوی تو سبز می‌شود و به‌ورانداز کردنت می‌پردازد...

در اين لحظه چه چيزی به‌ذهن تو می‌رسد؟ اوه، اهميت چندانی ندارد. اما آيا هرگز از اين مطلب حيرت نکرده‌ای که تو خودت نيز يک آدم مريخی هستی؟ البته احتمال اين‌که انسان با موجودی از يک سياره ديگر برخورد کند بسيار اندک است، اين را قبول دارم. اما می‌توان تصور کرد که تو، خودت با خودت برخورد کنی و رودررو شوی. ممکن است که تو لحظه‌ای توقف کنی و ناگهان خود را ديگری تصور کنی. اين اتفاق ممکن است، مخصوصا که در طول گردشی در جنگل بهانسان دست دهد.

فکر می‌کنی که من يک موجود عجيب هستم. يک جانور افسانه‌ای‌ام... «گوئی که از خوابی دراز برخاسته‌ای، مانند زيبايی خفته در جنگل»؛ از خود می‌پرسی: «من که هستم؟»

مـَه‌سـا
۱۳۹۹/۰۳/۲۴

Sophie's world درباره دختری پانزده ساله ای به نام سوفی است که وقتی از مدرسه باز میگرد نامه ای را در صندوق پستی پیدا میکند که تنها در آن نوشته شده : تو کیستی؟! و در روز های بعد سوالاتی همچون :جهان

- بیشتر
mahdi
۱۳۹۹/۰۶/۰۲

اینکه کتاب خوبی برای شروع آشنایی با تاریخ فلسفه هست واضحه و شکی در اون نیست. اما به نظر من خواننده ی فلسفه و طبعا خواننده ی این کتاب اگر مسئله نداشته باشد فلسفه چیزی جز مهملات در نظرش نخواهد بود. قدم

- بیشتر
MOHI
۱۳۹۸/۱۰/۲۲

دوستش داشتم و راحت تونستم با سوفی ارتباط برقرار کنم ^_^ با فلسفه هم آشنا شدم چی بهتر از این 🌹

فرهمند
۱۳۹۸/۰۴/۱۴

آقای بازیاری از اصل نروژی ترجمه کرده و خانم دکتر فاطمه مینایی که دکتری فلسفه دارند کل کتاب را -برای اطمینان از درستی ترجمه مباحث فلسفی- ویراسته اند. ترجمه آقای کامشاد هم به دلیل زبان دانی ایشان واقعاً قابل قبول و

- بیشتر
ــسیّدحجّتـــ
۱۳۹۷/۰۹/۲۸

کتابی با حجم زیاد که چند سال پیش تونستم تو مدت کوتاهی تمومش کنم ساعت‌های زیبایی رو باهاش سپری کردم چیزای زیادی یاد گرفتم و بی‌تردید بهترین کتابی بود که در بهترین موقعی که نیازش داشتم خوندم در یک جمله: واقعا لذیذ بود

✿Farzaneh✿
۱۳۹۷/۰۷/۱۰

کتاب دنیای سوفی کتابی داستانی درباره تاریخ فلسفه است که به شکل رمان نوشته شده. نویسنده همانطور که خود ذکر کرده به دنبال متن ساده ای بوده تا از طریق آن فلسفه را به راحتی به شاگردانش یاد دهد اما

- بیشتر
leila
۱۳۹۸/۰۲/۱۴

شعور و وجدان را می‌توان به عضلات تشبیه کرد ‌‌‌؛ هر عضله ای را که به کار نبریم ضعیف و ضعیف تر میشود... جالب بود.

neda.n
۱۳۹۸/۰۹/۰۳

دوستانی که این کتاب رو مطالعه کردید میشه راهنمایی کنید بهترین و روانترین ترجمه ی دنیای سوفی کدومه؟؟ چند سال پیش قرض گرفتم این کتاب رو عالی بود به شدت جذبم کرد ولی حس کردم ترجمه اش روان نیست و

- بیشتر
جواد
۱۳۹۸/۰۸/۲۶

کتاب حوصله بر هست اگه تداوم مستمر برای مطالعه نداشته باشید کتاب روی دست تون باد خواهد کرد فلذا هر روز ۱۰۰ صفحه بخونید

نغمه
۱۳۹۹/۰۱/۱۶

من ترجمه ی آقای مهرداد بازیاری رو خوندم که بسیار روان بود و لذت بردم.اگر مثل من دنبال کتابی هستید که به سادگی شما رو با فلسفه آشنا کنه این کتاب رو بهتون پیشنهاد میکنم.درسته که برای رده سنی نوجوانان

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۴۰)
«اسب اسب به‌دنيا می‌آيد، اما انسان، انسان به‌دنيا نمی‌آيد، بايد او را آموزش و تعليم داد تا انسان شود.»
samane
... هوشمندترين آدميان کسی است که می‌داند که نمی‌داند...
mostafa
سقراط، خود، تأييد می‌کند که فقط يک چيز می‌داند: اين که هيچ نمی‌داند.
هودین
روزگاری يک فضانورد روسی و يک جراح متخصص مغز روسی پيرامون دين و مذهب با هم بحث می‌کردند. متخصص مغز مسيحی بود و فضانورد نبود. فضانورد با نخوت و افاده گفت: «من چندين بار به‌فضا رفته‌ام و در هيچيک از اين دفعات با خدا يا فرشته‌هايش برخورد نکرده‌ام» و متخصص در پاسخ او گفت: «اما من غالبا مغزهای آدم‌های متفکر و هوشمند را جراحی کرده‌ام و هرگز در هيچيک از اين مغزها فکر و هوش نديده‌ام.»
مـَه‌سـا
«اسب اسب به‌دنيا می‌آيد، اما انسان، انسان به‌دنيا نمی‌آيد، بايد او را آموزش و تعليم داد تا انسان شود.»
Ahmad
همين آزادی است که از ما موجودات انسانی می‌سازد.
مـَه‌سـا
اگر هرگز بيمار نشويم، نمی‌دانيم سلامتی چيست. اگر هرگز از گرسنگی رنج نبريم، شادی غذا در برابر داشتن را درک نخواهم کرد. اگر جنگی در ميان نباشد صلح را چنان که شايسته است قدر نخواهيم گذاشت و اگر زمستان وجود نداشت شکوفائی بهار را شاهد نمی‌شديم.
جواد
تفاوت بزرگ يک معلم مدرسه و يک فيلسوف واقعی آن است که معلم مدرسه گمان می‌کند خيلی چيزها می‌داند که می‌خواهد به‌ضرب و زور به‌شاگردانش بياموزد، حال آن که يک فيلسوف می‌کوشد تا به‌اتفاق شاگردان خود برای پرسش‌هائی که از خود می‌کنند، پاسخ‌هائی پيدا کند.
مـَه‌سـا
تنها ويژگی برای يک فيلسوف خوب شدن حيرت کردن است
mostafa
بگو چه کار می‌کنی تا بگويم که هستی.
مـَه‌سـا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۰۷ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۸/۰۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۵۷۵-۸۵-۵
تعداد صفحات۶۰۷صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۸/۰۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۵۷۵-۸۵-۵