با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فلسفه‌ی هانا آرنت

دانلود و خرید کتاب فلسفه‌ی هانا آرنت

۴٫۰ از ۸ نظر
۴٫۰ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فلسفه‌ی هانا آرنت  نوشته  پاتریشیا آلتنبرند جانسون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب فلسفه‌ی هانا آرنت

فلسفه هانا آرنت هفتمین جلد از مجموعه بزرگان اندیشه نشر نو است که به تفکرات و روش فلسفی هانا آرنت، فیلسوف یهودی آلمانی پرداخته است. کتاب ابتدا سرگذشت هانا رنت را بازگو می‌کند و پس از آن آثار این فیلسوف همچون وضع بشری، ریشه‌های توتالیتاریسم و اندیشه‌ها و اعتقادات دیگر او را بررسی می‌کند.

درباره مجموعه بزرگان اندیشه

نام مجموعه بزرگان اندیشه در زبان اصلی Wadsworth Philosophers Series است و سرویراستار آن دنیل کولاک نام دارد. هدف این مجموعه آشناکردن خوانندگان با مهم‌ترین فیلسوفان و مسائل فلسفی از آغاز تا به امروز است و مهم‌تر و فراتر از آن ترغیب خوانندگان به تفکر فلسفی و درگیر شدن با مسائل فلسفی. این مجموعه می‌خواهد شوق خواندن، فکر کردن، و آموختن را برانگیزند و هراسی را که خوانندگان معمولا از «فلسفه» دارند برطرف کند.

کتاب‌های این مجموعه به‌زبانی ساده نوشته شده‌اند و اصطلاحات فنّی دشوار در آنها بسیار اندک و در حد ضروری است. این مجموعه با نگاه «تحلیلی» نوشته شده است و حتی آثار فیلسوفان غیرتحلیلی یا آثار کسانی که به فیلسوف بودن شهره نیستند با نگاه تحلیلی مورد بررسی قرار گرفته است.

خواندن مجموعه بزرگان اندیشه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

همان‌طور که اشاره شد، این مجموعه تنها برای پژوهشگران حوزه فلسفه نوشته نشده و مخاطب آن تمامی علاقه مندان به فلسفه هستند.

جملاتی از کتاب فلسفه هانا آرنت

دغدغه آرنت اندیشیدن به سیاست است، امّا در پروراندن نظریه‌ای سیاسی درنگ و احتیاط می‌کند. شاید به این دلیل که از شکنندگی و ضعف انسان‌ها و امکان فرا آمدن اعصار ظلمانی باخبر است، می‌گوید داستان و روایت بیشتر از نظریه به ما کمک می‌کند که به تجربه‌هایمان بیندیشیم. داستان‌ها به همه آدم‌ها کمک می‌کنند تا معنایی بیابند و به ما کمک می‌کنند این معنا را باهم در تکثر خویش بیابیم.

آرنت در وضع بشری اهمیت داستان‌گویی و رابطه‌اش را با عمل توضیح داده بود. داستان‌ها از دل تکثر انسانی برمی‌آیند، از دل آنچه آرنت آن را شبکه روابط انسانی می‌نامد. آرنت این شبکه را شکل‌گرفته از خواسته‌ها و نیات متضاد انسان‌ها توصیف می‌کند. به همین دلیل، داستان‌ها ساخته و پرداخته یک نفر نیستند. داستان‌ها خالقی ندارند. به‌عکس، داستان‌ها یک عامل و فاعل را عیان می‌کنند.

فهرست کتاب فلسفه هانا آرنت

پیشگفتار مجموعه

۱:از تولد تا مرگ

۲: توتالیتاریسم

۳: وضع بشری

۴: آیشمان

۵: رویارویی با اعصار ظلمانی

۶: تأملاتی درباره تجربه امریکایی

۷: اهمیت تفکر

۸: آرنت و تفکر امروزی

گاهشمار

کتاب‌شناسی

یادداشتٰ‌ها

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
فاطمه اسماعیل نسب
۱۴۰۰/۰۴/۰۴

برای شروع و آشنایی با نظریات آرنت کتاب خوب و مفیدی است

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۰)
. تجربه آرنت او را به این اعتقاد و باور رساند که هرچند همه انسان‌ها باید بمیرند، امّا هر انسانی به‌دنیا می‌آید تا از نو آغاز کند. در وضع بشری می‌نویسد: امور بشری اگر به حال خود رها شوند نمی‌توانند جز از قانون مرگ پیروی کنند، یعنی یقینی‌ترین و یگانه قانون مطمئن در زندگی از تولّد تا مرگ. آنچه در این قانون دست‌کاری می‌کند قوّه عمل است..
مریم
دروغ همیشه پذیرفتنی‌تر از واقعیت است و با عقل بیشتر جور درمی‌آید، چون دروغگو این مزیت بزرگ را دارد که پیشاپیش می‌داند که مخاطبان آرزومند یا منتظر شنیدن چه هستند... حال آنکه واقعیت این خصلت اضطراب‌آور را دارد که ما را با چیزی غیرمنتظره روبرو می‌کند که آماده‌اش نبودیم (
ژینا کریمی
توتالیتاریسم هیچ درک یا حسی از منحصربه‌فرد و خاص بودن افراد به آنها نمی‌دهد. برعکس، توتالیتاریسم عاملِ فروکاستن همه انسان‌ها به هویت یک فرد، یک فرد خاصّ، است. رهبر نمونه و مثال واقعیت بشری است. آنهایی که خودشان را با این الگو تطبیق نمی‌دهند، آنهایی که یگانگی و خاص بودنشان را به رخ می‌کشند، ریشه‌شان سوزانده می‌شود.
Hossein Ghadjari
آنچه را دوست می‌داشتم نتوانستم حفظ کنم آنچه در اطرافم هست نمی‌توانم رها کنم همه‌چیز فرو می‌رود و تاریکی است که برمی‌آید هیچ‌چیز بر من فائق نمی‌شود ـ این است راه زندگی
AmirHossein
دلم می‌خواهد بگویم هرچه کرده‌ام و هرچه نوشته‌ام ـهمه‌شان عجالتی هستند
محمد رضا مددی
دروغ همیشه پذیرفتنی‌تر از واقعیت است و با عقل بیشتر جور درمی‌آید، چون دروغگو این مزیت بزرگ را دارد که پیشاپیش می‌داند که مخاطبان آرزومند یا منتظر شنیدن چه هستند... حال آنکه واقعیت این خصلت اضطراب‌آور را دارد که ما را با چیزی غیرمنتظره روبرو می‌کند که آماده‌اش نبودیم (
پویا پانا
امور بشری اگر به حال خود رها شوند نمی‌توانند جز از قانون مرگ پیروی کنند، یعنی یقینی‌ترین و یگانه قانون مطمئن در زندگی از تولّد تا مرگ. آنچه در این قانون دست‌کاری می‌کند قوّه عمل است...
AmirHossein
سقراط می‌گفت، داناترین مردان کسی است که می‌داند هیچ‌کس نمی‌تواند دانا باشد.
پویا پانا
«شما، شمایانی که از میان سیلی برخواهید آمد که ما را در خود غرق کرد، آن‌گاه که سخن از ضعف‌های ما می‌گویید، آن اعصار ظلمانی را که مبتلایش نشدید از خاطر مبرید»
Amirreza Mahmoudzadeh-Sagheb
آنچه را دوست می‌داشتم نتوانستم حفظ کنم آنچه در اطرافم هست نمی‌توانم رها کنم همه‌چیز فرو می‌رود و تاریکی است که برمی‌آید هیچ‌چیز بر من فائق نمی‌شود ـ این است راه زندگی (۳۷ Young-Bruehl,)
kazem bahrami

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۸/۱۵
شابکundefined
تعداد صفحات۱۶۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۸/۱۵