با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ارنست همینگوی؛ آخرین مصاحبه و گفت‌و‌گو‌ها

دانلود و خرید کتاب ارنست همینگوی؛ آخرین مصاحبه و گفت‌و‌گو‌ها

۲٫۰ از ۱ نظر
۲٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ارنست همینگوی؛ آخرین مصاحبه و گفت‌و‌گو‌ها  نوشته  ارنست همینگوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ارنست همینگوی؛ آخرین مصاحبه و گفت‌و‌گو‌ها

ارنست همینگوی استاد داستان‌نویسیِ کوتاه و از بزرگ‌ترین رمان‌نویسان امریکایی در قرن بیستم است که بسیاری از آثار او در ایران بارها ترجمه و چاپ شده است. او بیش‌تر به خاطر کتاب‌هایی چون مرگ در بعدازظهر، داشتن و نداشتن ، تپه‌های سبز افریقا ، ضیافت سیار ، وداع با اسلحه، ناقوس در سوگ که نواخته می‌شود و پیرمرد و دریا شهرت جهانی دارد که از روی برخی از آن‌ها نیز فیلم‌هایی تهیه شده است. مجموعهٔ آخرین مصاحبه و دیگر گفت‌وگوها که مصاحبه‌های ارنست همینگوی یکی از آن‌هاست، از سال ۲۰۱۱ به این‌سو در بریتانیا و امریکا در حال انتشار است. تاکنون بیش از پانزده جلد از مجموعه‌مصاحبه‌های متفکران، فلاسفه و نویسندگان ادبی مهم معاصر با مطبوعات به صورت کتاب‌های مجزا چاپ شده است. از مهم‌ترین‌شان می‌توان به هانا آرنت، خورخه لوئیس بورخس، مارتین لوترکینگ، ژاک دریدا، جین جیکوبز، ری برادبری، جی. دی. سلینجر و گابریل گارسیا مارکز اشاره کرد. گفت‌وگوهای ارنست همینگوی در کتاب حاضر در بر گیرندهٔ چهار مصاحبهٔ او در کل زندگی‌اش است که جملگی در «فینکا ویخی‌یا» انجام شده‌اند. مفصل‌ترینِ این گفت‌وگوها با جُرج پلیمتون برای نشریهٔ پاریس ریویو است که در مه ۱۹۵۴ و پیش از دریافت جایزهٔ نوبلِ ادبیات منتشر شد. همینگوی در این مصاحبه به بیان دیدگاه‌ها و خاطراتش دربارهٔ دشواری‌های نویسنده بودن، دوری از رسانه‌ها، حال‌وهوای نوشتن رمان‌های خورشید همچنان می‌دمد و پیرمرد و دریا، روند قصه‌نویسی و شخصیت‌پردازی، شرح ماجراجویی‌هایش در افریقا، پاریس عصر طلایی، و دوران کار در روزنامه‌ها می‌پردازد. مصاحبهٔ بعدی همینگوی مربوط به دسامبر ۱۹۵۴ و با رابرت مانینگ برای نشریهٔ آتلانتیک مانتلی است. این مصاحبه قرار بود دربارهٔ جایزهٔ نوبل باشد که همینگوی همان سال برندهٔ آن شده بود ولی او دربارهٔ مسائل متنوعی داد سخن می‌دهد. گفت‌وگوی سوم را روزنامه‌نگاری انجام می‌دهد که از مجلهٔ استار به سراغ همینگوی رفته؛ همان نشریه‌ای که او زمانی در آن کار می‌کرده است. او در این‌جا به طور مشخص از دلایل تن ندادن به مصاحبه با خبرنگاران می‌گوید. آخرین مصاحبهٔ این مجموعه نیز مربوط به سال ۱۹۵۸ است که نخستین‌بار با عنوان «زندگی در بعدازظهر» در نشریهٔ اسکوایر چاپ شد. رابرت اِمِت جینا، تهیه‌کنندهٔ تلویزیونی، به سراغ همینگوی می‌رود تا او را مجاب کند که مقابل دوربین تلویزیون بنشیند. سفر او به هاوانا و دیدارش با این نویسندهٔ امریکایی، آخرین روایت این مجموعه را رقم می‌زند که با جزئیاتی دربارهٔ آثار، فیلم‌های ساخته‌شده از روی داستان‌های همینگوی، سفر به اسپانیا و افریقا... همراه است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Zahra - 1
۱۳۹۸/۰۳/۱۳

کتاب جالبه چون صحبت های بی واسطه آقای همینگوی نقل شده بااینحال ترجمه بسیار بد انجام شده و در جاهایی واقعا نامفهومه. بعید می دونم حتی یک بار هم روخوانی شده باشه قبل چاپ ... از چشمه انتظار بیشتری می رفت

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۷)
خواندنْ کاری دائمی و لذت‌بخش است. همیشه کتاب می‌خوانم ــ هر چه به دستم برسد. کتاب‌ها را سهمیه‌بندی می‌کنم تا همیشه موجودی داشته باشم.
پویا پانا
نگرانی امکان نوشتن را از بین می‌برد. ضعفِ مزاج، که به همان نسبت زیان‌بار است و موجب نگرانی، به ناخودآگاهِ شما حمله می‌کند و توان‌تان را تحلیل می‌برد.
پویا پانا
«من برای نویسندگی احترام زیادی قایلم؛ برای نویسنده هرگز، مگر به عنوان ابزاری برای نویسندگی. وقتی که نویسنده آگاهانه از زندگی دست می‌شوید یا به دلیل برخی ناکامی‌ها از نوشتن دور می‌ماند، نویسندگی‌اش تحلیل می‌رود، دقیقاً مثل اندام انسان وقتی که از آن‌ها استفاده نمی‌کند. نمی‌خواهم توصیه کنم که انسان‌ها زندگی طاقت‌فرسایی داشته باشند یا سعی کنم بگویم این نوع زندگی را انتخاب کنند. کسانی که این بخت یا بدشانسی را داشته‌اند تا ورزشکار شوند ناچارند که همیشه آمادگی بدنی داشته باشند. جسم و فکر در پیوند تنگاتنگ با هم هستند. چاق شدن جسم موجب چاقی فکر می‌شود. وسوسه می‌شوم بگویم که باعث چاقی روح می‌شود، ولی دربارهٔ روح چیزی نمی‌دانم.»
پویا پانا
همه باید درون‌شان یک ردیاب خودکار شناخت دورویی داشته باشند.
پویا پانا
همهٔ چیزهای خوب در حال از بین رفتن هستند.
پویا پانا
دنبال شهرت نیستم. معروف بودن را دوست ندارم. همهٔ آن‌چه از زندگی می‌خواهم نوشتن است، شکار، ماهی‌گیری، و گمنامی. سرشناس بودن کامم تلخ می‌کند. پرسیدن‌ها باعث شکنجه است.
پویا پانا
پشت هر کتاب من یک زن بوده است.
پویا پانا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۰۸
تعداد صفحات۸۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۰۸