با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آرامگاه لنین

دانلود و خرید کتاب آرامگاه لنین

۴٫۵ از ۲ نظر
۴٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آرامگاه لنین  نوشته  زهرا محمدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آرامگاه لنین

«آرامگاه لنین» مجموعه داستانی از فاضل اسکندر، نویسنده ایرانی‌تبار اهل آبخازیا است. سرزمینی در غرب قفقاز و کرانه شرقی دریای سیاه است که در سال ۲۰۰۸ و در پی استقلال اوستیای جنوبی از گرجستان، اعلام استقلال کرد. پدر اسکندر مالک یک کارخانه آجرپزی در شهر سوخوم آبخازیا بود که در سال ۱۹۳۸ در نتیجه سیاست‌ها استالین به ایران بازگردانده شد. فاضل در زادگاهش ماندو همان‌جا بالید. او در انتستیتو کتابداری مسکو، کتابداری خواند و بعد سه سال وارد رشته ادبیات شد. فعالیت های ادبی و نویسندگی را از روزنامه ای در شهر کورسک آغاز کرد و پس از دو سال سردبیر بخش ابخازیا در نشریه ملی شوروی شد. اوایل دهه ۹۰ به مسکو رفت و باقی عمر خود را تا زمان مرگش در ۲۰۱۶ در مسکو گذراند. همسر فاضل، آنتانینا خلِبنیکووا نیز از شاعران بنام روسیه است. نخستین دفتر شعر فاضل در سال ۱۹۵۷ چاپ شد و در اواخر دهه پنجاه اشعار او به طور گسترده به چاپ رسیدند. او از سال ۱۹۶۲ نویسندگی را در ژانرهای طنز و حماسی نیز آغاز کرد. ماجرای بسیاری از داستان‌های اسکندر در روستای چِگِم آبخازی روی می‌دهد که بیش‌تر دوران کودکی‌اش را در آن سپری کرد. فاضل اسکندر هرگز به سیاست نپرداخت، اما فعالیت‌های اجتماعی بسیار وسیعی داشت. او از مدافعان سرشناس موجودیت و حقوق اقوام کوچک روسیه و آبخازی است. فاضل اسکندر در طول سال‌های طولانی کار در عرصهٔ ادبیات، نشان‌ها و جوایز متعددی از جمله نشان خدمت به وطن در سال‌های ۱۹۹۰، ۲۰۰۴ و ۲۰۰۹ و جایزهٔ ادبی پوشکین در سال ۱۹۹۳ را دریافت کرده است. اسکندر عضو افتخاری فرهنگستان هنر روسیه است. در سال ۲۰۰۹، بانک مرکزی آبخازی از میانِ مجموعه سکه‌های مفاخر سکه‌ای ۱۰ آپساری به نام فاضل اسکندر و با تصویر او ضرب کرد. یدگاه منحصربه‌فرد و حکیمانه و شرقی و بسیار انسانیِ فاضل اسکندر همواره مورد توجه و احترام مخاطبانش بوده است. جملات قصاری از او وارد زبان روزمره و ادبی روسیه شده است که بیش از هر چیز اندیشه‌های بلند او را به خوانندگان می‌نمایاند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
yazdaan
۱۳۹۹/۰۵/۱۳

نویسنده بسیار قابل و تواناییه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۱)
کلیسا بانک بدبخت بیچاره‌هاست، سود پولشون رو هم تو اون دنیا می‌گیرن. بانک هم کلیسای پولدارهاست. خداشون رو هم گذاشتن توی گاوصندوق و قفلش کردن.
yazdaan
اگه همه با نهایتِ توان کار کنن، بی‌نهایت توانمند می‌شیم!
yazdaan
حقیقت این است که انسان‌ها چون از مبارزه‌کردن خسته می‌شوند، تظاهر می‌کنند که خردمند شده‌اند و حکیمانه رفتار می‌کنند.
yazdaan
دنیا هیچ‌کس خوددارتر از یک مرد کوهستانی نیست، اگر تصمیم بگیرد که خویشتن‌دار باشد.
yazdaan
من در واژهٔ "پیروزی" همهمهٔ شکوهمندِ مشتی احمق را می‌شنوم.
yazdaan
تمام روسیه یک هملت مست است.
yazdaan
کسی که در شوروی کمونیستی دیوانه خوانده می‌شد، در تمام جهان عاقل‌ترین فرد بود.
yazdaan
وقتی تو یک کشور بی‌خیالِ دزدیدن کتاب میشن، یعنی رفتن سراغ دزدیدن چیزهای دیگه.
yazdaan
عامهٔ مردم هم دلشان نمی‌خواهد لنین به خاک سپرده شود. با خودشان فکر می‌کنند اگر امروز لنین را به خاک بسپارند، از فردا همه را مجبور خواهند کرد واقعاً کار کنند، بدون بدمستی و دزدی. خوب چه کسی خواهان چنین چیزی است؟ بهتر است همه چیز همان‌طور که هست باقی بماند.
yazdaan
او سعادتمند بود، چون به‌روشنی دلیل بودنش را می‌دانست و مفهوم زندگی‌اش را دنبال می‌کرد.
yazdaan

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۰/۰۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۴۳۹-۲۵-۸
تعداد صفحات۱۹۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۰/۰۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۴۳۹-۲۵-۸