با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
در جاده (روایت جاودان سلطان نویسندگان نسلِ بیت)

دانلود و خرید کتاب در جاده (روایت جاودان سلطان نویسندگان نسلِ بیت)

۳٫۷ از ۷ نظر
۳٫۷ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب در جاده (روایت جاودان سلطان نویسندگان نسلِ بیت)  نوشته  جک  کرواک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب در جاده (روایت جاودان سلطان نویسندگان نسلِ بیت)

«در جاده (روایت جاودان سلطان نویسندگان نسلِ بیت)» رمانی اثر جک کِرُوآک نویسنده آمریکایی است. کِروآک زندگی کوتاه اما سرشاری داشت. در ۱۹۲۲ متولد شد و در ۱۹۶۹، زمانی که تنها چهل‌وهفت‌سال داشت از دنیا رفت. او در رمان «در جاده» تکنیکی خاص از نوشتن را با نام «نوشتار اتوماتیک» گسترش داد که به‌نوعی ریشه در همان تکنیک «جریان سیّال ذهن»ی داشت که مدرنیست‌هایی چون هنری جیمز، ویرجینیا ولف، جیمز جویس و ویلیام فاکنر بنیادش را نهاده بودند. همین سبک غیرمتعارف و روان، کنار محتوای رمان، دلیل بی‌چون‌وچرای موفّقیت «در جاده» در نزد مخاطبان، به‌خصوص جوانان پرشور آمریکا شد. این اثر روایت سفر اُدیسه‌وار جوانی به نام سالواتوره پارادایز (سَل، سَلی) است. نویسنده‌ای که پس از جدایی از همسرش، سرخورده و افسرده، بر آن می‌شود تا دلش را به دست جاده‌های آمریکا بسپارد و می‌کوشد از این طریق معنا و مفهومی برای زندگی پوچ خویش بیابد. در این بین با جوانی کوچک‌تر از خود اما کلّاش و متقلّب به نام دین موریارتی آشنا می‌شود و چنان تحت تأثیر دیوانه‌بازی‌ها و مرام آشوب‌گرانه‌اش قرار می‌گیرد که زندگی را بدون او عاری از هر گونه لذتی می‌یابد. زیرا می‌داند دین بالذّات چنین آدمی نبوده و در واقع فراورده‌ای از محیط پیرامون خویش است. دین نیز در لابه‌لای این همه هیاهو هدفی مهم‌تر دارد و آن یافتن پدر مفقودش است که با نام دین موریارتیِ پیر از او یاد می‌شود. از طرفی دین می‌خواهد با تقلید از راوی روشن‌اندیش رمان، به هر طریق ممکن، بیانی همچون او و مابقی روشن‌فکرانی که اسم‌شان را شنیده داشته باشد و از کلماتی ثقیل و پرطمطراق بهره جوید اما در پاره‌ای موارد، خود نیز از درک آنچه بر زبان می‌آورد عاجز می‌شود. ازاین‌رو ارتباط مرید و مرادگونه‌ی میان این دو جوان، اساس و اصل درون‌مایه‌ی «در جاده» را شکل می‌دهد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
b.erfn
۱۳۹۶/۱۱/۲۰

عالیه 👌درود به اقای یاشین آزادبیگی فیلمش هم خوبه.

Ayoub
۱۳۹۸/۰۸/۳۰

وقتی شعر زوزه آلن گینزبرگ رو می‌خونی وضعیت این کتاب رو انگار دوباره تجسم می‌کنی... واسه خوندن آثار اون نسل این رمان در ابتدا مهمه که خونده و درک بشه

bookishgirl
۱۳۹۹/۱۰/۲۰

اصلا دوست نداشتم

saeed
۱۳۹۹/۱۱/۱۴

داستانی پرجاذبه وفوق العاده که با آن همراه وهمسفر میشوی وجاده های آمدیکا را در می نوردی ودر روزگار غریب نسلی خاص نوعی دیگر از زندگی وجوانی ورهایی را تجربه خواهی کرد.

کتی
۱۳۹۹/۰۲/۱۲

۱۵۰ صفحه ازش خوندم و اصلن نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم. شاید به خاطر اینه که همه کتاب جمله هاش خیلی کوتاه کوتاهه و جذب نمیکنه.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۲)
گور پدر صبحِ روزِ بعد.
کتابخور
زندگی کن سفر کن ماجراجویی کن کیف کن و به‌خاطر هیچ چیز تأسف مخور جک کِروآک
زینب
«در جاده» ایمانی را در من نهادینه کرد. اینکه آدمی برای شناخت خویشتن، باید خطرها را به جان بخرد و با مبلغی اندک و بدون هدفی مشخص مسافت‌های طولانی را بپیماید.
کتابخور
زندگی کن سفر کن ماجراجویی کن کیف کن و به‌خاطر هیچ چیز تأسف مخور جک کِروآک
vahid
گمنامی در جهان انسان‌ها بهتر از شهرت داشتن در شهری مثل بهشته،
کتابخور
فقط ممکنه ماتحت ماشین از جاش در بره اما تا موقع رسیدن به اونجا نگران همچین چیزی نباشین.»
کتابخور
بی‌خیال، جاده یعنی زندگی
کتابخور
چمدون‌های درب‌وداغون‌مون یه‌بار دیگه روی پیاده‌رو ولو شدن؛ هنوز راه زیادی برای رفتن داشتیم. اما بی‌خیال، جاده یعنی زندگی.
sam b
رمان دیوانه‌وار ترس و نفرت در لاس وگاس در دهه‌ی هفتاد، به قلم هانتر تامپسِن نیز غیرممکن بود _ فیلم‌هایی چون ایزی رایدر، پاریس، تگزاس و حتی تِلما و لوئیز هم از این قاعده مستثنی نیستند.
کتابخور
از اونجایی که به‌غیراز همه‌جا، هیچ جایی برای رفتن نداشت، مدام زیر ستاره‌ها قدم ورمی‌داشت. و بیشتر زیر ستاره‌های غربی.
sam b

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۴۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۱۲
شابک‌‫‬‮‭۹۷۸-۶۰۰-۸۲۱۱-۲۴-۲
تعداد صفحات۵۴۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۱۲
شابک‌‫‬‮‭۹۷۸-۶۰۰-۸۲۱۱-۲۴-۲