با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آسیاب کنار فلوس

دانلود و خرید کتاب آسیاب کنار فلوس

۳٫۷ از ۶ نظر
۳٫۷ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آسیاب کنار فلوس  نوشته  ابراهیم یونسی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آسیاب کنار فلوس

«آسیاب کنار فلوس» نوشته جورج الیوت(۱۸۸۰-۱۸۱۹)، نویسنده انگلیسی است. آسیاب کنار فلوس هم از حیث محتوا و هم از حیث قالب رمانی است درباره اعمال پیچیده عوالم درون و برون. اما خود نویسنده به رغم تمام تأملی که برداستان و کوشش آگاهانه‌ای که برطرح و قالب آن صرف می‌کند معتقد بود که فضا و جای بیش از اندازه‌ای را به بخش اوایل کار، یعنی دوران رشد ماگی و تام، تخصیص داده است، و برخی از سخن‌سنجان امروزی نیز در این پندار با وی سهیم‌اند. اما به هرحال، کتاب روشن و جریان داستان نیرومند است، و همچون رود فلوس غیرقابل پیش‌بینی است، و سرانجام پس از طی مسافتی دراز ما را به پهنه دریا رهنمون می‌شود. در بخشی از رمان می‌خوانیم: دشتی گسترده، آن‌جا که فلوس گسترنده شتابان از میان کرانه‌های سبزش به جانب دریا پیش می‌رود و خیزاب زیبا، که به پیشبازش شتافته است، وی را با شور در آغوش می‌گیرد و از شتابش می‌کاهد. بر این جریان نیرومند کشتی‌های سیاه روانند، کشتی‌های سنگین از الوارهای خوشبوی کاج، کیسه‌های پر از دانه‌های روغنی، یا زغال سیاه و رخشنده. مقصد این محصولات شهر «سنت اوگز» است که بامهای کهنسال و سرخ و شیار شیار و شیروانی‌های وسیع انبارهایش را در میان پشته‌ای پوشیده از درخت و کناره رود به تماشا می‌گذارد، در حالی‌که پرتو نگاه گذرای خورشید زمستانی ته رنگی ارغوانی به آب می‌بخشد. در دوردست، از هر سو، مرغزارهای شاداب گسترده است، با قطعاتی از خاک سیاه که برای افشاندن بذر نباتات درشت برگ آماده شده‌اند، یا از هم اکنون کشت نباتات نازک برگ پائیزی ته رنگی بدانها به وام داده است. بازمانده کومه‌های زرین کندوهای عسل سال پیش هنوز در فواصل بین خاربست‌ها به چشم می‌خورند، و همه جا، جای جای، درختانی این خاربست‌ها را آراسته‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
Bookworm
۱۳۹۵/۱۱/۰۸

ابتدای داستان خیلی جالب نبود توضیحات اضافی و زندگی اشرافی ولی از میانه انگار که نویسنده عوض میشه طوفان و غرق شدن عالی بود👍

Hedy-lamarr
۱۳۹۸/۰۳/۲۷

زندگی نامه نویسندش جالبه.

Pardis
۱۳۹۹/۰۹/۲۰

ما یه نسخه از این رو تو خونمون داریم که چاپ سال ٦٨ هستش که قیمتش ٣٤٠ تومن بوده!!!!! من خودم کتاب رو نخوندم ولی اومدم اینجا تا نظرات بقیه رو در موردش بدونم که آیا خوب هست یا نه :)

کاربر ۲۹۶۸۷۹۳
۱۴۰۰/۰۱/۱۸

عجب!!!!!!!!!!!

🌻سپیده 🌻
۱۳۹۶/۰۱/۲۴

یک ستاره برای ثبت نظر می دونستید "جورج الیوت" یه خانم بوده و برای اطمینان ازینکه مخاطبان،بطور جدی آثارش رو می خونن یا بررسی می کنن،نام مستعار"جورج الیوت" رو برای خودش در نظر گرفت...🤔

🌻سپیده 🌻
۱۳۹۶/۰۱/۲۴

منبع:ویکی پدیا

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
زن نباید اینقد بافهم باشد؛ خیال می‌کنم فهم زیاد برای زن دردسر ایجاد می‌کند.
پویا پانا
آدم نباید به ظاهر قضاوت کند... این دنیا دنیای گیج‌کننده‌ای است.
پویا پانا
همه چیز طوری پیچ خورده و قرقاطی شده که آدم هر قدر سرراست‌تر باشد بیشتر گیج می‌شود.
پویا پانا
بیشتر ما دست به دهن زندگی می‌کنیم، با مجموعه ناچیزی از خواستها و آرزوهای کوتاه مدت، همّ و غمّ ما بیشتر مصروف بر این است که لقمه نانی پیدا کنیم و بچه‌های گرسنه‌مان را سیر کنیم، و به ندرت به بذر حاصل سال آینده می‌اندیشیم.
پویا پانا
آقای تالیور مرد بسیار درستی بود، و به این درستی و درستکاری می‌بالید؛ اما معتقد بود که از لحاظ قانون حق را زمانی می‌شود گرفت که بتوانی آدم رذل و دغل نیرومندی را علیه آدم رذل ضعیف‌تری بکار بیندازی.
نَعیمَ‌ک

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۲۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۱۰/۰۱
شابک۹۶۴-۶۷۳۶-۴۱-۶‬‬
تعداد صفحات۶۲۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۱۰/۰۱
شابک۹۶۴-۶۷۳۶-۴۱-۶‬‬