با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تمدن و ناکامی‌هایش

دانلود و خرید کتاب تمدن و ناکامی‌هایش

۳٫۷ از ۱۴ نظر
۳٫۷ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تمدن و ناکامی‌هایش  نوشته  زیگموند فروید  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تمدن و ناکامی‌هایش

«تمدن و ناکامی‌هایش» نوشته زیگموند فروید(۱۹۳۹-۱۸۵۶)، روانکاو نامدار اتریشی است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: انکار این مساله که مردم عموماً معیارهای نادرستی را در زندگی به کار می‌گیرند و متعاقبا تمام عمر خود را صرف دستیابی به قدرت، موفقیت و ثروت می‌کنند و علی‌الخصوص وجود این موارد را در دیگران می‌ستایند، امری ناممکن است. آن هم درست در حالیکه آنچه را حقیقتاً جزو ارزش‌ها‌ی مسلم زندگی است نادیده می‌انگارند. البته در عین حال چنین قضاوت‌ها‌ی نادرستی فرد را در معرض خطر به فراموشی سپردن و بی‌توجهی به تنوع غنی موجود در دنیای بشریت و زندگی معنوی قرار می‌دهد. در هر دوره‌ای ‌از زندگی دنیوی ما انسان‌ها‌ همیشه افراد معدودی همواره مورد تکریم هم‌عصران خویش قرار گرفته‌اند اما این بزرگی و جایگاه آنان متکی بر کامیابی‌ها‌ و خصوصیات‌ها‌یی است که تا حدی با اهداف و آرمان‌ها‌ی اکثریت در تضاد بوده است. ممکن است شخصی گمان کند که این مردان بزرگ تنها مورد احترام جمع اقلیتی از مردم هستند و اکثریت، قلبا چندان اشتیاقی به آنان نشان‌ نمی‌دهند. اما باید گفت که این مساله به این سادگی‌ها‌ هم نیست و دلیل آن هم چیزی جز تفاوت بین افکار و اعمال نوع بشر و تنوع و گستردگی در خواسته‌ها‌یشان نیست. با یکی از این افراد مشهور و برجسته که در نامه‌اش مرا دوست خود می‌نامد طی مکاتباتی گفت و گو کردم و همراه نامه‌ها‌یم یکی از کتاب‌ها‌یم را که در آن مذهب را صرفاً نوعی پندار می‌نامم برای او ارسال کردم وی در پاسخ نامه‌ام اظهار کرد که گرچه در مجموع با نظراتم در کتاب هم‌عقیده است اما افسوس که در تکریم سرچشمه‌ی راستین دین داری ناکام مانده‌ام و این دقیقاً همان نکته‌ای ‌است که خودش هیچ گاه از آن غافل نشده است. احساسی ناشی از حضور دین که افراد زیادی وجودش را پذیرفته‌اند و میلیون‌ها‌ نفر در آن با یکدیگر سهیم هستند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۱)
mohammad
۱۳۹۷/۰۷/۲۷

اثری به غایت مهم و تاثیرگذار در تاریخ اندیشه که در دوره پایانی و پختگی فروید نگاشته شده و مبین عمیق ترین و پرورده ترین و همچنین تراژیک این متفکر هستند. علاوه بر تحلیل فرهنگی و تاریخی انسان و روان او

- بیشتر
afshin
۱۳۹۷/۰۷/۲۸

کتاب توتم و تابو و پندار خدا و چن مقاله در باب نظریه جنسیت رو بخونید حتما متاسفانه در هیچ یک از کتابخوان های الکترونیکی وجود نداره و سانسور شده هس ولی فایل پی دی اف اون موجود هست

مجتبی
۱۳۹۸/۰۵/۲۸

ترجمه کتاب افتضاحه. سمتش نرید. ترجمه دیگری در بازار موجوده که بسیار خوشخوان و روانه

ragiking
۱۳۹۹/۰۴/۱۴

از جمله کتاب هایی است که پوست خواننده را می کَند! البته مطمئن نیستم این به خاطر سنگینی ذاتی کتاب است یا ضعف ترجمه!

Travis
۱۳۹۹/۰۲/۳۰

کتاب مطالب جالبی درباره روانشناسی و شناخت طبیعت بشر دارد. بعضی مطالب مقداری تخصصی است که برای افرادی که به دنبال آن هستند احتمالاً ارزشمند باشد.

کاوه
۱۳۹۵/۱۰/۲۰

بسیار قابل تامل و پیچیده است.

Mil
۱۳۹۷/۰۳/۱۷

عالیه

محمدرضا
۱۳۹۹/۰۹/۲۵

این کتاب رو توصیه میکنم. ولی نه با این ترجمه ی افتضاح. یه ترجمه ی دیگه توی بازار هست که اون خیلی بهتره

کاربر ۱۱۱۱۶۷۲
۱۴۰۰/۰۱/۱۸

ترجمه این کتاب اصلا جالب نیست

حقجو
۱۳۹۷/۰۸/۲۸

از همان شروع مقدمه به وضوح میتوان بریدگی نویسنده را از خالقش کشف کرد. این چه تفکر و متفکریست که فکر او فاصله ای عمیق بین او و بین خالق فکر ایجاد میکند. اینکه انسانها در گروه ها مینشینند و

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۶)
 حقیقت این است که مردمان در گروه‌ها‌، جوامع و اجتماعات گوناگون می‌کوشند اندیشه‌ای را به عنوان خدا ‌پرورش دهند و این اندیشه را حاکم بر حیات جمعی خود کنند.
AMiR
دین باعث می‌شود اخلاق پایه‌ها‌ی سست و متزلزلی پیدا کند.
AMiR
آزادی فردی از دستاوردهای تمدن نیست. آزادی فردی پیش از وجود هر تمدنی وجود داشته و از هر زمان دیگری هم بیشتر بوده هرچند که در آن زمان چندان ارزشی نداشته زیرا که فرد در جایگاه دفاع از آن نبوده است. با توسعه‌ی تمدن این مساله تحت محدودیت قرار می‌گیرد و اقتضای عدالت این است که هیچ کس نباید معاف از این محدودیت باشد.
up
هیچ گاه به اندازه‌ی زمانی که عاشق هستیم در برابر رنج‌ها‌ بی‌دفاع نیستیم
امیر علی
انکار این مساله که مردم عموماً معیارهای نادرستی را در زندگی به کار می‌گیرند و متعاقبا تمام عمر خود را صرف دستیابی به قدرت، موفقیت و ثروت می‌کنند و علی‌الخصوص وجود این موارد را در دیگران می‌ستایند، امری ناممکن است. آن هم درست در حالیکه آنچه را حقیقتاً جزو ارزش‌ها‌ی مسلم زندگی است نادیده می‌انگارند.
Numb
 حقیقت این است که مردمان در گروه‌ها‌، جوامع و اجتماعات گوناگون می‌کوشند اندیشه‌ای را به عنوان خدا ‌پرورش دهند و این اندیشه را حاکم بر حیات جمعی خود کنند. این روح جمعی یا این توهم اجتماعی باعث می‌‌شود که بشر در زندگی خود احساس امنیت کند و امیال و خواسته‌ها‌ی درونی خود را فرافکنی نماید. پس اساس ‌دین، نوعی توهم برای گریز از نیروهای قهار و غلبه کننده بر انسان است. ‌
Numb
به طور کل رنج‌ها‌ از سه جهت ما را تهدید می‌کنند. نخست، از سوی بدنمان که در نهایت فنا و نابودی برای آن مقرر شده است و از درد و اضطراب که از علائم هشداردهنده‌ی سیستم بدنمان است راه گریزی نیست. دوم، از سوی جهان بیرونی که نیروهای تخریب گر، غیرقابل نفوذ و چیره شونده را در برابر ما رها کرده است. و در آخر، رنج ناشی از روابطمان با دیگران. براستی رنجی که از مورد آخر بر ما اعمال می‌شود بیش از دیگر موارد دردناک و آزاردهنده است و گرچه ما به آن به عنوان منشائی قابل حذف و نسبتاً غیرضروری می‌نگریم که احتمالاً نسبت به رنج‌ها‌ی نشأت گرفته از محل‌ها‌ی دیگر که آسیب رسان و اجتناب ناپذیرند کمتر مجبور به تحمل آن هستیم و بیشتر به تصمیم خودمان مربوط می‌شود.
zbabaxni
درد (و یا عدم حضور لذت)
Numb
آخرین اما نه کم اهمیت‌ترین خصوصیت تمدن بررسی چگونگی تنظیم روابط میان نوع بشر است. یعنی روابط اجتماعی که بر افراد در نقش همسایه، کارمند، موضوع جنسی، عضوی از خانواده و یا شهروند یک دولت تأثیرگذار است.
Travis
((آدمی‌هر چه پارساتر باشد، وجدانش سختگیرتر است، بنابراین افرادی که به بالاترین میزان پرهیزکاری دست یافته‌اند در نهایت همان کسانی هستند که بیش از همه خود را گناهکار می‌دانند.))
Travis

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۹/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۸۶۷-۴۷-۲
تعداد صفحات۱۱۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۹/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۸۶۷-۴۷-۲