با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
گزارش برودی

دانلود و خرید کتاب گزارش برودی

۴٫۰ از ۵ نظر
۴٫۰ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب گزارش برودی  نوشته  خورخه ‌لوئیس بورخس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب گزارش برودی

«گزارش برودی» نوشته خورخه لوئیس بورخس(۱۹۸۶-۱۸۹۹)، نویسنده برجسته آرژانتینی است. این کتاب یازده داستان کوتاه از این نویسنده را در خود دارد. این کتاب از مجموعه هزارتوی بورخس منتشر شده و داستان‌هایی را در خود جای داده است که خواننده را وارد هزارتویی معنایی می‌کند. بورخس نویسنده‌ای است که می‌توان توانایی ویژه او در آمیختن مفهوم‌های گوناگونی همچون رویا، دین، اسطوره، افسانه‌ها و ... را در داستان‌هایش مشاهده کرد. در بریده‌ای از داستان «خرمگس معرکه» از این کتاب می‌خوانیم: نیلسن‌ها گله‌بان، درشکه‌چی، اسب‌دزد و گاهی قمارباز‌های قهاری بودند. به ناخن‌خشکی شهرت داشتند؛ فقط موقع عرق‌خوری و قماربازی بذل و بخشش‌شان گل می‌کرد. از کس‌و‌کارشان کسی خبر ندارد، حتی نمی‌دانیم از کجا آمده بودند. آن‌ها یک ارابۀ گاوکش و یک جفت ورزا داشتند. هیکل‌شان به یکّه‌بزن‌هایی که باعث شهرت کوستا براوا به هرزگی و بی‌قانونی شده بودند، شباهتی نداشت. این موضوع و چیزهای دیگری که اطلاع موثقی درباره‌شان نداریم، می‌تواند به ما کمک کند تا بفهمیم چقدر آن‌ها به هم نزدیک بودند. درگیرشدن با یکی از آن‌ها، مثل این بود که برای خودتان دو دشمن درست کرده باشید. نیلسن‌ها از آن‌دست مردانی بودند که به‌دنبال لذات جسمانی هستند، اما ماجراهای عاشقانۀ آن‌ها، از هشتی‌ها و دالان‌های خانه‌های بدنام فراتر نمی‌رفت. بنابراین، وقتی کریستین، جولیانا بورگوس را به خانه‌اش برد تا با او زندگی کند، حرف‌وحدیث زیادی به راه انداخت. واقعیت این بود که کریستین با این کار برای خودش خدمتکاری پیدا کرد، اما این‌هم واقعیت داشت که کلی زَلَم‌زیمبو از سر تا پای آن زن آویزان می‌کرد و او را در مهمانی‌ها نمایش می‌داد ـ‌ همان‌ مهمانی‌هایی که در خانه‌های توسری‌خوردۀ اجاره‌ای برپا می‌شد و در آن‌ها بعضی از گام‌های تانگو (مثلاً کوئِباردو و کورته) ناشایست به‌حساب می‌آمد و ممنوع بود، و زوج‌ها هنوز طوری می‌رقصیدند که به‌اصطلاح «بین‌شان به‌اندازۀ کافی فاصله وجود داشته باشد». جولیانا چشم‌بادامی و سبزه بود؛ هروقت کسی به او نگاه می‌کرد، لبخند می‌زد. در محله‌ای فقیرنشین که کارِ زیاد و بی‌توجهی باعث پیری زودرس زنان می‌شد، زن بدقیافه‌ای نبود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
فرشید
۱۳۹۸/۰۱/۳۰

سبک کتاب رئالیسم جادویی هس. خوندن کتاب به علاقمندان به این سبک حتما توصیه میشه.

siamak
۱۳۹۵/۰۸/۱۲

پی نوشت‌ها مانند دیگر کتاب‌ها لینک نشده است

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۲)
خوابیدن، ناشناخته‌ترین و مرموزترین کاری است که می‌کنیم. ما یک سوم عمرمان را به خواب اختصاص می‌دهیم، بااین‌همه، آن را درست نمی‌شناسیم و درک نمی‌کنیم.
M.M. SAFI
ما همه به تصوری شباهت پیدا می‌کنیم که دیگران از ما دارند؛ من تحقیر دیگران را نسبت به خودم احساس می‌کردم و خودم هم خودم را تحقیر می‌کردم.
نورا
دوستی، مثل عشق یا هر حالت دیگری از این آشفته‌بازاری که زندگی می‌خوانیمش، پر از راز و رمز است.
Mojiii
آن‌ها مثل بچه‌ها، تکرار را به تنوع یا تازگی ترجیح می‌دهند.
فرشید
اولین خاطرات آدم، روشن‌ترین خاطرات اوست
M.M. SAFI
«تا وقتی پشیمانی بماند، گناه می‌ماند.»
Mojiii
مثل خیلی از جوان‌های دیگر، بدون آن‌که امتیاز قابل ذکری، جز استعداد سخنرانی در حضور جمع، داشته باشد. همین استعداد موجب شد که چندین جایزه در مدرسۀ انگلیسی محلۀ راموس مخیا۱ به دست آورد و منافع بی‌شماری جلب کند.
Faezeh
آن دو می‌دانستند چگونه باید بجنگند ـ‌ چاقو‌ها را می‌گویم، نه مردان را که صرفاً ابزار و آلت‌دست چاقوها بودندــ و آن شب، خوب جنگیدند. آن‌ها مدتی طولانی در جاده‌های دو ر‌و دراز آن ناحیه، به‌دنبال هم می‌گشتند و بالأخره همدیگر را پیدا کردند؛ زمانی که گاچوهای‌شان دیگر خاک شده بودند. کینه‌ای بشری در تیغۀ آن‌ چاقوها خفته و نهفته بود و در کمین. اشیاء بیش از انسان‌ها دوام می‌آورند. چه کسی می‌تواند بگوید که این داستان همین‌جا پایان می‌گیرد؛ چه‌ کسی می‌تواند بگوید که آن سلاح‌ها هرگز دوباره با یکدیگر روبه‌رو نخواهند شد.
M.M. SAFI
اگر من می‌توانم آن کشتی دودکله‌ای را که وقتی چهارساله بودم از نروژ آمد و در بندر پهلو گرفت، طوری به‌خاطر بیاورم که انگار همین دیروز بوده، چرا باید از این‌که کسی می‌تواند واقعه‌ای را پیش‌بینی کند که در شرف وقوع است، تعجب کنم؟ اگر بخواهیم به زبانی فلسفی سخن بگوییم، حافظه یا به‌خاطرآوردن گذشته، کم‌تر از پیشگویی آینده شگفت‌آور نیست؛ فردا به ما نزدیک‌تر است از عبور قوم یَهود از دریای سرخ که به‌هرحال آن را به‌خاطر داریم.
من
دوستی، مثل عشق یا هر حالت دیگری از این آشفته‌بازاری که زندگی می‌خوانیمش، پر از راز و رمز است. در واقع، گاهی وقت‌ها فکر می‌کنم تنها چیزی که هیچ راز و رمزی ندارد، خوشبختی است، چون خودش، حقانیت خودش را توجیه می‌کند.
Mojiii

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۵۳-۰۶۴-۶
تعداد صفحات۱۵۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۵۳-۰۶۴-۶