با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جانوری در جنگل

دانلود و خرید کتاب جانوری در جنگل

۴٫۳ از ۴ نظر
۴٫۳ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جانوری در جنگل  نوشته  مرضیه  خسروی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب جانوری در جنگل

«جانوری در جنگل» نوشته هنری جیمز(۱۹۱۶- ۱۸۴۳)، نویسنده آمریکایی است. در بریده‌ای از این رمان می‌خوانیم: «مرد فردا هم بازگشت اما زن قادر به ملاقات با وی نبود و بعد از سال‌ها آشنایی شان با یکدیگر این اولین بار بود که با سرشکستگی و اندوه و البته تا حدود زیادی عصبانی از خانه زن بازمی‌گشت- و دست کم حسش این بود که این سنت شکنی پایانی است بر این آشنایی- و با خود می‌اندیشید که دیگر قادر به حفظ این رابطه نیست. زن در حال مرگ بود و مرد او را از دست می‌داد؛ زن می‌مرد و مرد زندگی‌اش پایان می‌یافت. مرد در پارکی نشست و دوباره در شک و تردید فرو رفت. دور از زن این تردید دوباره به سراغش آمده بود؛ تا هنگامی که در کنار زن بود حرف‌هایش را باور می‌کرد اما به محض اینکه از او فاصله می‌گرفت تردیدی عذاب آور وجودش را فرا می‌گرفت. زن او را فریب داده و گفته بود که او را نجات داده است- او را به چیزی مشغول کرده بود که مرد خود قادر به خلاصی از آن بود. آیا آن چیزی که این همه مدت انتظارش را می‌کشید نمی‌توانست همین بیماری و مرگ زن باشد؟ این که او می‌رفت و مرد را در تنهایی خویش باقی می‌گذاشت- این همان چیزی بود که او چون جانوری در جنگل به انتظارش ایستاده بود، این همان چیزی بود که دست خدایان برایش رقم زده بود. این یک سرنوشت نادر و متمایز، یک تقدیر بد و ابدی و نظمی مخرب نبود، بلکه صرفا سرنوشتی عادی بود. اما اکنون همین سرنوشت عادی هم برای جان مارچر بیچاره سخت و سنگین بود. این تقدیر بود که حتی این انتظار بی‌نهایت نیز به قیمت از دست دادن غرورش تمام شود. مرد به هنگام غروب روی نیمکتی نشسته بود.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
کاربر ۲۹۶۸۷۹۳
۱۴۰۰/۰۱/۱۸

یک نویسنده پر ادعا و تقریبا تو خالی که به کمک بچه های کمونیست هالیوود به شهرت رسید.

کاوه
۱۳۹۵/۰۶/۱۶

اون چیه که از آغاز زندگی به دنبال انسانه؟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
واقعه‌ای به انتظار او بود واقعه‌ای که گره کوری در میان افکنده بود و باعث شده بود مرد ماه‌ها و سال‌ها همچون جانوری مهاجم در جنگل باقی بماند. "
کتاب باز

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۶/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۸۶۷-۹۱-۵‮
تعداد صفحات۹۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۶/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۸۶۷-۹۱-۵‮