با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بیوه چینگ، دزد دریایی

دانلود و خرید کتاب بیوه چینگ، دزد دریایی

۴٫۸ از ۴ نظر
۴٫۸ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بیوه چینگ، دزد دریایی  نوشته  مرضیه  خسروی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب بیوه چینگ، دزد دریایی

«بیوه چینگ، دزد دریایی» نوشته خورخه لوییس بورخس، نویسنده نامدار آرژانتینی است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «ششصد کشتی جنگی و چهل هزار دزد دریایی پیروزمند آن بیوه یاغی در حالی که آتش افشانی می‌کردند و جشن وحشتناکی به راه انداخته و چپ و راست شان را بچه‌های یتیم فرا گرفته بودند، به سوی دهانه رودخانه ژوجیانگ پیش رفتند. دهکده‌ها به کلی ویران شده بود. دریکی از آن‌ها تعداد اسرا به بیش از هزار نفر رسید. صد و بیست زنی که بی‌گدار به نیزارهای اطراف یا شالیزارها پناهنده شده بودند، باصدای گریه یک بچه لو رفته و دستگیر شدند و برای بردگی در ماکائو فروخته شدند. به رغم بعد مسافت، اشک‌های دردبار و گریه‌های سوگوار قربانیان این چپاول‌ها به گوش چیاچینگ، پسر آسمان رسید. برخی از مورخین این جسارت را بر خود روا دانسته‌اند که روایت کنند اخبار تاخت و تاز علیه مردم، برای امپراتور کمتر از شکست ماموریت لشکریان‌اش برای مجازات دزدان دریایی ناراحت کننده بوده است. به هر طریق، امپراتور دومین لشگر اعزامی را که مشتمل بر بیرق‌ها، ملوانان، سربازان، ساز و برگ جنگی، تدارکات، طالع بینان و منجمان بسیاری بود را اعزام کرد. این بار نیروها تحت فرمان دریادار تینگ کوئی هیو بودند. انبوه کشتی‌ها به سمت دهانه ژوجیانگ روانه شدند تا ناوگان دزدان دریایی را در هم شکنند. بیوه به سرعت خود را آماده نبرد کرد. او می‌دانست کار دشواری، بسیار دشوار و تقریبا ناامید کننده‌ای در پیش رو دارد؛ مردانش پس از شب‌های بسیار (یا حتی ماه‌ها) یغماگری و بطالت، سست و تن پرور شده بودند.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
totoro
۱۳۹۹/۰۵/۰۴

این کتاب از ۵ داستان کوتاه،به قلم بورخس تشکیل شده. سبک نوشتار مبهمه بطوری که در ابتدا شاید متوجه داستان نشوید و چندبار مجبور شوید جملات را بخوانید چون فکر میکنید درست متوجه نشدید ولی اشکال از شما نیست.سبک داستان

- بیشتر
کاوه
۱۳۹۵/۰۶/۱۴

طنز ظریف و ذهن خلاق بورخس شگفت آوره.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
ما تمام مدت را مشغول بحث درباره‌ی امکان خلق یک رمان اول‌شخص بودیم که در آن راوی وقایع داستان را حذف یا تحریف کند و تمام روش‌های تناقض‌گویی را به کار گیرد؛ به‌طوری‌که تعداد اندکی از خوانندگان کتاب - بسیار معدودی از ایشان – بتوانند واقعیتی وحشتناک یا پیش‌پاافتاده را حدس بزنند.
فرشید
آینه‌ها و جماع ناپسندند؛ زیرا هر دوی آن‌ها، آدمی را تکثیر می‌کنند.
فرشید
منش فکری دیگری اعلام می‌دارد هنگامی که این‌جا در خواب هستیم، جای دیگری برمی‌خیزیم؛ به‌عبارت دیگر هر فرد در واقع دو فرد است.
totoro
مکتب دیگری اعلام می‌کند که کل زمان در گذشته روی داده است، و بر این مبنا زندگی اکنون ما خاطره‌یی است یا بازتابی تیره‌و‌تار و بی‌شک مغلوب و منحرف از یک فرآیند غیرقابل بازگشت است.
totoro

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۶/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۸۶۷-۲۳-۶
تعداد صفحات۱۱۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۶/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۸۶۷-۲۳-۶