با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
وداع با اسلحه

دانلود و خرید کتاب صوتی وداع با اسلحه

۳٫۵ از ۱۳ نظر
۳٫۵ از ۱۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی وداع با اسلحه  نوشته  ارنست همینگوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی وداع با اسلحه

کتاب صوتی وداع با اسلحه نوشته ارنست همینگوی است که نجف دریابندری آن را به فارسی برگردانده و گروه آوانامه فایل صوتی آن را با صدای امید تقوی تهیه کرده‌اند. این رمان یکی از مهم‌ترین رمان‌های تاریخ ادبیات دنیاست و بارها در ساخت فیلم‌های سینمایی مورد اقتباس قرار گرفته است.

این کتاب به‌صورت اول شخص روایت می‌شود و در آن داستان حضور جوانی آمریکایی به‌نام فردریک هنری در جنگ جهانی اول و در جبهه ایتالیا روایت می‌شود. نویسنده وداع با اسلحه توانسته است تا در این کتاب واقعیت جنگ را به‌شکلی درست و ملموس بیان کند. 

خلاصه کتاب صوتی وداع با اسلحه

شخصیت اصلی داستان وداع با اسلحه جوانی به‌نام فردریک هنری است که در شهری در شمال ایتالیا مشغول خدمت در بخش آمبولانس‌های جبهه است. با بالا گرفتن جنگ هنری نیز وارد جبهه جنگ می‌شود، اما در مسیر داستان متوجه می‌شود که هیچ علاقه‌ای به جنگیدن ندارد. هنری از جنگ جان سالم به در می برد اما این جنگ انگار تنها قصد جان آدم ها را ندارد و همه ی هستی آن ها را نشانه گرفته است. هنری نیز مانند بسیاری از جوانانی که با شورو شوق به جبهه رفته بودند از آنچه که در آن دوران از عبارات و کلمات پر طمطراق و مقدس برایشان گفته بودند سرخورده می‌شود و به دنبال آن- حالتی از آشوب و وازدگی وی را فرا می‌گیرد.

درباره ارنست همینگوی

همینگوی نویسنده آمریکایی متولد سال ۱۸۹۹ بود که تا سال ۱۹۶۱ زندگی کرد. وی رمان وداع با اسلحه را در ۳۰ سالگی نوشت و بلافاصله به کتابی پرفروش تبدیل شد. بخش عمده‌ای از شهرت همینگوی متعلق به کتاب وداع با اسلحه است. برخی بر این باور هستند که بخش هایی از رمان، تجربه های حقیقی زندگی نویسنده است. همچنین این احتمال نیز وجود دارد که شخصیت های داستان رمان وداع با اسلحه نیز برگرفته از اشخاص حقیقی بوده باشند. همینگوی درباره نوشتن این کتاب می‌گوید: برای کتاب وداع با اسلحه ۳۶پایان مختلف نوشتم تا درنهایت به شکل آنچه چاپ شد درآمد.

بخشی از کتاب صوتی وداع با اصلحه

آخرهای تابستان آن سال ما در خانه ای در یک دهکده‌ زندگی می‌کردیم که در برابرش رودخانه و دشت و کوه قرار داشت. در بستر رودخانه ریگ‌ها و پاره سنگ‌ها زیر آفتاب خشک و سفید بود آب زلال بود و نرم حرکت می‌کرد و در جاهاییکه مجرا عمیق بود رنگ آبی داشت. نظامی‌ها از کنار رودخانه در جاده می‌گذشتند و گرد وخاکی که بلند می‌کردند روی برگ‌های درخت‌ها می‌نشست. تنه درخت‌ها هم گرد و خاکی بود و آن سال زودتر شروع به ریختن کرد. ما می‌دیدیم که قشون در طول جاده حرکت می‌کرد و گرد و خاک برمیخواست. برگ‌ها با وزش نسیم برمی‌خواست و سربازها می‌رفتند و پشت سرشان جاده لخت و سفید به جا می‌ماند و فقط برگ روی جاده به چشم می‌خورد. برای شنیدن جمله‌های بیشتری از کتاب وداع با اسلحه، بخش نمونه کتاب را رایگان دانلود کنید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸)
f,s
۱۳۹۸/۰۸/۱۸

دوست نداشتم

Fatemeh Hodhodi
۱۳۹۸/۱۲/۲۲

درمقایسه با بسیاری از رمان ها و داستان های شناخته شده از جذابیتی برخوردار نبود ...فقط روان بودن ترجمه باعث میشد ب خوندن داستان ادامه داد

*Zahra *
۱۳۹۹/۰۸/۲۵

من نسخه چاپی این کتاب رو با همین ترجمه خوندم و درباره گویندگی نظری ندارم. ترجمه کتاب خوب بود و راضی بودم 😊 ولی مسئله اصلی یعنی محتوای کتاب جدا جذاب نبود برام😐 نویسنده خیلی وقایع رو کلی بیان کرده و این به

- بیشتر
خانم کتابخوار
۱۳۹۹/۰۹/۱۸

من خیلی از کتابش خوشم اومد عالی بود یه داستان عاشقانه ی قشنگ

بهار قربانی
۱۳۹۹/۰۴/۱۲

بزرگی بودن نام یه نویسنده و اثرش دلیل بر همه پسند بودنش نیست، من نه با این کتاب و نه با کتاب پیرمرد و دریا اصلا نتونستم ارتباط برقرار کنم. *اسپول* اینقد شخصیت زن داستان (کاترین) ضعیف و زبون نشون داده شده

- بیشتر
𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻
۱۳۹۸/۱۱/۱۴

زندگی، جنگ، عشق وقتی از همینگوی صحبت می‌کنیم بی‌درنگ کتاب وداع با اسلحه وی در ذهن متبادر می‌شود. کتابی که نظر بسیاری از منتقدان و رمان دوستان را به خود جلب کرد. همینگوی در این کتاب به زیبایی و با روایتی

- بیشتر
اشکان ایرانی
۱۳۹۹/۰۱/۱۰

لطفا نسخه الکترونیک ترجمه آقای دریابندری رو ارائه بدید

mobtalaaa
۱۳۹۹/۰۲/۱۵

شنیدم این ترجمه از همه بهتره

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۱۱ ساعت و ۴۷ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۷۰۰٫۴ مگابایت
زمان۱۱ ساعت و ۴۷ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۷۰۰٫۴ مگابایت