با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زندگی در شب

دانلود و خرید کتاب زندگی در شب

۳٫۷ از ۳ نظر
۳٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زندگی در شب  نوشته  دنیس لهان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب زندگی در شب

زندگی در شب رمانی نوشته دنیس لهان (لیهان)، نویسنده آمریکایی متولد ماساچوست است. این کتاب آخرین اثر دنیس لیهان تا به امروز است که در پاییز سال ۲۰۱۲ در نیویورک به چاپ رسید و در مدت کوتاهی به بیست زبان ترجمه شد. این اثر اندکی بعد از انتشار برندهٔ جایزهٔ ادبی مهم ادگار آلن‌پو به‌عنوان «بهترین رمان سال ۲۰۱۲» شد.

این کتاب در ژانر ادبی «سیاه» و در ادامهٔ نهضت بازیابی و تجدید حیات آثار معمایی ادبیات امریکا نگاشته شده است. این گونهٔ ادبی که سابقه‌ای طولانی در ادبیات مدرن جهان دارد و از اروپا (مشخصاً فرانسه) به امریکا رسیده است شکوفایی خود را در این قاره از دههٔ چهل و با آثار کسانی چون همت، کین و بورنت آغاز کرد.

از مشخصه‌های سبک سیاه تکیهٔ نویسنده بر ملموس کردن فضای داستان و پرهیز از ارتفاع گرفتن روایت از سطح آدم‌های واقعی است. در این سبک قهرمان داستان الزاماً پلیس یا کارآگاه یا شخصیت مثبت کتاب نیست. در بسیاری مواقع این قهرمان خود قربانی یا یکی از مظنون‌ها یا کسی است که مرتکب گناه و اشتباه شده است. به عبارت دیگر، قهرمان ضدقهرمان است. در این ژانر قهرمان فوق بشری وجود ندارد که با هوش یا نیروی خارق‌العاده گره از کار فروبستهٔ داستان بگشاید، بلکه قهرمان داستان خود آدم‌های مفلوک و مصیبت‌زده‌ای هستند که در آخر کار هست و نیست خود را از دست می‌دهند یا کشته می‌شوند و از صفحهٔ روزگار محو می‌گردند.

سبک سیاه به دنبال یافتن قاتل نیست، بلکه به دنبال ژرف‌نگری و عمیق شدن در دلایل و زمینه‌های قتل و کشتار و پلیدی است. در این‌جاست که بسیاری اوقات قاتل خود ماییم، قاتل جامعه‌ای است که روی خود را از حقایق عریان برگردانده و با آن‌که می‌داند اوضاع بد اقتصادی نتیجه‌ای جز فحشا و دزدی و خودفروشی و تبهکاری ندارد، به‌جای پرداختن به ریشه‌های مشکل، وقت و انرژی خود را با پرداختن به مصادیق هدر می‌دهد. از دیگر مشخصه‌های مهم شخصیت‌های ادبیات سیاه نداشتن یقین و باور به کاری است که می‌کنند. ایشان مانند بسیاری از ما میان درست و غلط، خیر و شر یا روز و شب معطل و معلق‌اند. آن‌ها در بسیاری مواقع می‌دانند که این کار خطاست اما چاره‌ای جز تن دادن به آن ندارند، چرا که شرایط به این کار مجبورشان می‌کند. از همین‌جا است که اهمیت و دشواری کار نویسندگان این سبک خود را نمایان می‌کند.

درباره کتاب زندگی در شب

 زندگی در شب ماجرای زندگی مردی آمریکایی در دهه ۱۹۲۰ است. زمانی که فروش مشروبات الکلی در در امریکا ممنوعیت داشت. 

جو کولین که دزدی خرده‌پا در بوستون است به تدریج به سردسته قاچاقچیان جنوب امریکا مبدل می‌شود. او که پسر قائم‌مقام پلیس شهر است به خانواده و تربیت خود پشت می‌کند و زندگی هراس‌انگیزترین تبهکاران را برمی‌گزیند. او از این زندگی لذت می‌برد اما زندگی کردن در سوی تاریک جامعه بهایی هم دارد. او نمیتواند به هیچ‌کس اعتماد کند. از دوست و دشمن و خانواده گرفته تا حتی معشوقش...

زندگی در شب حماسه‌ای از جنس عشق و انتقام و قتل و خیانت در روزگاری از آمریکا است که گناهکاری سعادتمندی بود.

خواندن کتاب زندگی در شب را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر به خواندن رمان‌هایی با چاشنی حادثه، جنایت و عشق در بستر تاریخ علاقه دارید، زندگی در شب را از دست ندهید.

 درباره دنیس لهان

دنیس لهان متولد ۱۹۶۵ آمریکا است. او داستان‌های جنایی و معمایی می‌نویسد و رمان‌هایش همیشه مورد توجه فیلمسازان هالیوود بوده است. تا امروز چند فیلم مهم با اقتباس از آثار او ساخته شده‌اند که خودش در برخی از آنها به عنوان فیلم‌نامه‌نویس همکاری کرده است. از معروفترین فیلم‌هایی که از روی اثار لهان ساخته شده، رودخانه مرموز به کارگردانی کلینت ایستوود است که شان پن، کوین بیکن و تیم رابینز در آن بازی کرده‌اند.

یک نوشیدنی پیش از جنگ و رمان رفته، عزیزم، رفته، نیز از آثار معروف دنیس لهان هستند.

بخشی از کتاب زندگی در شب

ندامتگاه مرکزی چارلستون از ایالت ماساچوست در آن تابستان خود را برای اعدام دو آنارشیست معروف آماده می‌کرد. مخالفت‌ها و اعتراض‌های داخلی و خارجی به حکم اعدام نه‌تنها ایالت را از تصمیم خود منصرف نکرد که، با سد کردن مسیر تقاضای استیناف از دادگاه عالی فدرال، مانع وزش اندک نسیم «استمهال لحظهٔ آخر» هم شد. در هفته‌های پس از دستگیری ساکو و وانزتی و انتقال آن‌ها از زندان ددهام به چارلستون و در زمان بودن آن‌ها در انفرادی مرگ، قبل از نشاندنشان روی صندلی الکتریکی، چیزی که مزاحم خواب جو در زندان می‌شد هیاهوی فریادهای برآشفته و خشمگینانهٔ انبوه جمعیت معترض به این حکم، از آن سوی دیوارهای سیاه سنگی ندامتگاه، بود. بعضی اوقات آن جماعت عصبانی بعد از غروب هم همان‌جا می‌ماند و با خواندن سرود، سخنرانی از پشت بلندگوهای گوش‌خراش و سر دادن شعارهای اعتراضی شب را پشت دیوار به صبح می‌رساند. چندین شب که جو با استشمام بوی شدید قیر سوخته از خواب بیدار شد با خود فکر کرد نکند جمعیت به این دلیل مشعل‌های فروزان حمل می‌کند که قصد دارد رنگ و لعاب تاریخی به اعتراضات خود بدهد.

در کل، به غیر از چند شب اختلال در خواب، پایان کار دو محکوم به اعدام تأثیر چندانی در زندگی جو یا دوستان او و کسانی که می‌شناخت نداشت، البته به‌جز ماسو پسکاتور که مجبور شده بود پیاده‌روی لنگان شبانه در راهروی بالای دیوارهای زندان را تا شب پایان نمایش و اجرای حکم کنار بگذارد.

در آن شب معروفِ اواخر آگوست، چنان ولتاژ بالایی از الکتریسیته به بدن ایتالیایی‌های محکوم فلک‌زده وصل کردند که نیروی برق کل زندان افت کرد و چراغ‌های داخل راهروها به چشمک زدن افتاد و لامپ‌های سرسرا کم‌سو و در بعضی بخش‌ها به‌کل تاریک شد. جسد دو آنارشیست بدون معطلی به فورست هیل منتقل و سوزانده شد. معترضان هم به‌تدریج کم و کمتر شدند، تا این‌که پس از مدتی اثری از آن‌ها نماند و همگی پی کارشان رفتند.نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Petros
۱۳۹۹/۰۹/۲۶

من درخواست ارزون شدن کتابها رو مثل گذشته ندارم. دوست دارید، برنامه مال شماست، ناشر اینجوری میخواد به کسی ربط نداره ولی خداوکیلی به شعور جامعه دست نزنید. قیمت بالا میزنید، یه خط روش میذارید که مثلا تخفیف خورده. زشته.

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۵۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۱,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۹/۱۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۰۸-۳۴۷-۱
تعداد صفحات۵۵۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۱,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۹/۱۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۰۸-۳۴۷-۱