با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کمدی‌های کیهانی

دانلود و خرید کتاب کمدی‌های کیهانی

۳٫۶ از ۱۶ نظر
۳٫۶ از ۱۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کمدی‌های کیهانی  نوشته  ایتالو کالوینو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کمدی‌های کیهانی

کتاب کمدی‌های کیهانی نوشته ایتالو کالوینو است که اولین بار در سال ۱۹۶۵ میلادی چاپ شد. این کتاب را میلاد زکریا به فارسیی ترجمه کرده است. داستان‌های این مجموعه، خیال‌پردازی‌های عجیب حول حقایق علمی شناخته شده است. راوی داستان‌ها موجودی ازلی است و داستان‌ها خاطرات او از وقایعی در تاریخ جهان هستی است که در طول تاریخ رخ‌داده است. این کتاب بسیار جذاب است و خواننده را با خودش همراه می‌کند.

خواندن کتاب کمدی‌های کیهانی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی علمی تخیلی پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب کمدی‌های کیهانی

ما به‌سرعت پارو زدیم تا او را بیرون بکشیم و نجاتش بدهیم. بدنش خاصیت مغناطیسی‌اش را حفظ کرده بود و باید سخت تلاش می‌کردیم همهٔ آن چیزهایی را که دور او دَلَمه بسته بودند جدا کنیم. مرجان‌های تُرد دور سرش پیچیده بودند و هر دفعه که شانه را در موهایش می‌کشیدیم، بارانی از خرچنگ خاردار و ساردین از آن می‌ریخت؛ بس که صدف‌های سنگی به پلک‌هایش چسبیده بودند، چشم‌هایش باز نمی‌شدند؛ شاخک‌های مرکب‌ماهی‌ها دور بازوها و گردنش پیچیده بودند؛ و پیراهن کوچکش آن لحظه انگار فقط از علف دریایی و اسفنج بافته شده بود. بیش‌ترش را از او جدا کردیم، ولی او تا چند هفته بعد باله و صدف از خودش بیرون می‌کشید و پوستش، که جلبک رویش لک انداخته بود، هیچ‌وقت ترمیم نشد و ــ اگر آدم بادقت نگاه نمی‌کرد ــ به نظر می‌رسید کک‌مکی است.

باید متوجه شده باشید که چه‌طور زمین و ماه، که قدرت‌شان عملاً برابر بود، بر سر فضای مابین‌شان با هم می‌جنگیدند. چیز دیگری را هم به شما بگویم: جسمی که از ماه به زمین فرود می‌آمد تا مدتی هنوز تحت‌تأثیر نیروی ماه بود و جاذبهٔ ما زمینیان را نمی‌پذیرفت. حتی من با آن هیکل و وزنی که داشتم، هربار که می‌رفتم آن بالا و برمی‌گشتم، مدتی طول می‌کشید تا به بالاوپایینِ زمین عادت کنم، و بقیه مجبور می‌شدند دستم را بگیرند و نگهم دارند، و در قایقی که به دو طرف تاب می‌خورد با سرِ آویزان و پاهای دراز به سمت آسمان به یک دسته آدم می‌چسبیدم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸)
Smnhgh
۱۳۹۹/۱۲/۲۵

در یک کلام خارق العاده و محشر ! خلاقیت و نبوغ محض ترکیب فضای داستانی تو بستر نظریه های فیزیکی و ژانر علمی تخیلی که در گذشته اتفاق میوفته و نه آینده!

fatemeh.h88
۱۴۰۰/۰۲/۰۸

این کتاب بصورت ۱۲ داستان است که در طی هرکدام یک نظریه درباره پیدایش جهان و تکامل آن در قالب یک داستان توسط راوی که qfwqf نام دارد بیان می شود. پیشنهاد میکنم قبل از هر داستان اول نظریه مطرح شده

- بیشتر
شیوا
۱۳۹۹/۰۹/۰۶

خیلی زیبا بود حتما بخونید

منصوره جعفری
۱۴۰۰/۰۱/۲۹

جذابترین داستان برای من، همون داستان اول بود. هر چند در ادامه از تخیلاتی که با حقایق فیزیکی و زیست شناسی همراه بود لذت بردم، ولی بعضی داستان ها حوصله ام رو سر می‌برد و برام جذابیت کافی نداشت.

fereshtees
۱۴۰۰/۰۴/۲۰

با اینکه موضوعات زیستی و کیهانی مورد علاقه من هستن ولی داستان ها جذابیت کافی‌ نداشتند نتونستم تموم کنم‌کتاب‌ رو

°°°·.°·..· şɧąγąŋ ·.·° .·°°°
۱۳۹۹/۰۵/۲۳

به نظر من خیلی مقدمه داشت و آدم حوصلش سر میرفت ادامه کتابو بخونه

ریحون بنفش
۱۳۹۹/۰۴/۲۹

لطفا این کتاب رو به طاقچه بینهایت اضافه کنین

علی نیکزاد
۱۴۰۰/۰۴/۳۱

قشنگ بود فقط ای کاش میشد کتاب صوتی شو هم تهیه کنن خصوصا با صدای آقای آرمان سلطان زاده یا آقای میلاد میرزایی

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۲۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۲۹-۹۸۸-۸
تعداد صفحات۱۴۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۲۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۲۹-۹۸۸-۸