با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خطاب به عشق؛ نامه‌های عاشقانه‌‌ی آلبرکامو و ماریا کاسارس

دانلود و خرید کتاب خطاب به عشق؛ نامه‌های عاشقانه‌‌ی آلبرکامو و ماریا کاسارس

۴٫۱ از ۳۵ نظر
۴٫۱ از ۳۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خطاب به عشق؛ نامه‌های عاشقانه‌‌ی آلبرکامو و ماریا کاسارس  نوشته  کاترین کامو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب خطاب به عشق؛ نامه‌های عاشقانه‌‌ی آلبرکامو و ماریا کاسارس

«خطاب به عشق» مجموعه نامه‌های عاشقانه آلبرکامو و معشوقه‌اش، ماریا کاسار است.

توالی نامه‌ها فضایی رمان‌گونه با دو راوی یا دو شخصیت ایجاد کرده است که می‌توان آن‌ها را مانند اوراقی از یک رمان مکاتبه‌ای خواند.لابه‌لای سطرها می‌شود بخش‌هایی از تاریخ فرهنگی و اجتماعی سدهٔ بیستم فرانسه را ردگیری کرد و به نکات جذاب و مهمی رسید.

 این دو دلداده از نویسندگان و کارگردانان و بازیگران فرانسوی و غیر فرانسوی و مکان‌های گوناگون و اتفاقات زیادی در نامه‌هایشان حرف می‌زنند و مخاطب با نوعی تاریخ غیر رسمی رو در رو می‌شود.کامو و کاسارس از کتاب‌هایی هم نام می‌برند و درباره‌شان حرف می‌زنند. خواننده می‌تواند برداشت و موضع نویسنده را در مورد این آثار بداند؛ موضعی که شاید هیچ کدام هیچ گاه در هیچ مصاحبه‌ای مطرح نکرده باشند.

با خواندن این اثر می‌توانید با شخصی‌ترین لایه‌های زیست و روانی آلبر کامو که در ایران هم نویسنده محبوبی است بیشتر آشنا شوید و عشق را از دریچه نگاه کامو و معشوقه بازیگرش ببینید و درک کنید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۵)
vicodinv
۱۳۹۹/۰۱/۱۱

کسایی که کتابای دیگه ی آلبرکامو رو خوندن مثه " بیگانه " یه درصدم فکرشو نمیکنن که کامو میتونه اینقد سرشار از احساس باشه 😭 این کتاب از نظر من بی نظیره! بسیار قلب رو نوازش میکنه.

حدیث
۱۳۹۹/۰۱/۲۶

بسیار جذاب و دلنشینه. تصور اینکه آلبر کامو میتونسته در پسِ شخصیت جدی ای که ازش در کتابهاش میشناسیم یه بُعد رمانتیکِ این چنینی داشته باشه واقعا هیجان انگیزه. بنظرم کسانیکه کتابای کامو رو خونده باشن بیشتر از بقیه ی

- بیشتر
Ghazaleh
۱۳۹۹/۰۹/۲۲

بی‌نهایت لطیف و دوست داشتنی. اگر از خوندن نامه‌های عاشقانه‌ی استخوان‌دار لذت می‌برید، اگر دوست دارید کامو رو بهتر بشناسید، اگر از فضای دهه‌ی ۴۰ پاریس خوش‌تون میاد و اگر دنبال کتابی هستید که شب‌های سرد پاییز و زمستون رو باهاش

- بیشتر
Travis
۱۳۹۹/۰۶/۲۵

روایتی از یک عشق آتشین در دنیای واقعی... هدیه خوبی برای کسانی که عاشقشان هستیم.

Fāřñäż
۱۳۹۹/۰۲/۲۷

حس عاشقانه لطیف و زیبا واقعا در کتاب وجود داره، ولی من کتاب نامه های جلال ال احمد و سیمین دانشور که سه جلد هست رو به این کتاب ترجیح میدم.

شراره
۱۳۹۹/۰۴/۱۶

خیلی خسته کننده بود..و خب خوندنش بنظرم ضرورتی نداره..و خب حس بدی پیدا کردم به کامو..چون خودش متاهل بود و انگار داره خیانت میکنه..متن روان و ساده بود

mary
۱۳۹۹/۰۱/۱۵

قشنگ بود

مانا مستوفی
۱۳۹۹/۰۱/۱۸

خوب بود

MiM
۱۳۹۹/۰۵/۲۲

با چهره‌‌ای متفاوت از کامو مواجه شدم.طبق رمان‌هایی که نوشته ، تصورم یه شخصیت سرد بود. اما توی کتاب انگار با یه نوجوون عاشق پیشه مواجه میشدی .... ماریا هم همینطور... صحبت های روزمره در نامه ها بود و تکرار ِ مداوم

- بیشتر
Yalda
۱۳۹۹/۱۰/۲۲

کتاب خوشخوان و کوتاهیه.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۹۰)
می‌دانم که در وجود هر کس تنهایی‌ای هست که هیچ‌کس نمی‌تواند به آن دست یابد. این بخشی‌ست که بیشترین احترام را برایش قائلم و دربارۀ تو، هرگز تلاش نمی‌کنم به آن دست پیدا کنم یا تصرفش کنم.
هر چیز که در جستن آنی،آنی
تو هرگز زیباتر از آن شبی نبودی که گفتی خوشحالی
farzane
هیچ چیز نمی‌تواند میان من و تو قرار بگیرد؛ هیچ چیز و هیچ‌کس در دنیا. تا تو زنده باشی و من زنده باشم تا همیشه ما خواهیم بود، علیه زمان و علیه فاصله‌ها. علیه فکرها، علیه دیگران، علی‌رغم خوشی و ناخوشی.
کاربر ۱۲۵۴۸۸۳
سخت شکوهمند اما هولناک است که باید یکدیگر را وقت مخاطره و تردید هم دوست بداریم، در قعر دنیایی که فرو می‌پاشد و در تاریخی که زندگی انسان پشیزی نمی‌ارزد.
M.M. SAFI
بُهت‌زده از خودم می‌پرسم چرا اینجا نیستی.
samar
زمان، زمان ماست که عاشق شویم و عشق را آنچنان نیرومند و مستدام بخواهیم که از فراز همه‌چیز عبور کنیم.
M.M. SAFI
این فکر آزارم می‌دهد که همان‌طور که لاعلاج به دنیا آمده‌ام، ناتمام از دنیا بروم.
ka'mya'b
زیبا باش و لبخند بزن. به خودت بی‌توجه نباش. دلم می‌خواهد خوشحال باشی. تو هرگز زیباتر از آن شبی نبودی که گفتی خوشحالی
mary
من به هیچ چیز اهمیت نمی‌دهم جز آفرینش و انسان و عشق.
AmirHossein
دوری از او که دوستش می‌داریم چقدر طاقت‌فرساست.
Travis

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۱۵
تعداد صفحات۲۷۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۱۵