با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خاطره، تاریخ و تروما؛ سیاست و ابداع خاطره

دانلود و خرید کتاب خاطره، تاریخ و تروما؛ سیاست و ابداع خاطره

۲٫۰ از ۱ نظر
۲٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خاطره، تاریخ و تروما؛ سیاست و ابداع خاطره  نوشته  اریک هابسبام  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب خاطره، تاریخ و تروما؛ سیاست و ابداع خاطره

«خاطره، تاریخ و تروما؛ سیاست و ابداع خاطره» ترجمه مقالاتی اجتماعی، سیاسی و تاریخی با موضوع کلی واکنش به وقایع و فجایع سیاسی و اجتماعی در طول تاریخ، به عنوان خاطراتی از گذشته‌اند، ادواد سعید، تئودور آدورنو، اریک هابزبام، گراهام گیلویچ، و جین کیلبی این مقالات را نوشته‌‌اند.

در مقاله «ابداع، خاطره و مکان» از ادوارد سعید، نظریه‌پرداز ادبی، منتقد فرهنگی و فعال سیاسی فلسطینی- امریکایی را می‌خوانید:

«خاطره و بازنمودهای آن مشخصاً به مسائل هویت، ملی‌گرایی، قدرت و اقتدار مربوط می‌شوند. مطالعۀ تاریخ که بی‌شک هم در مدرسه و هم در دانشگاه زیربنای خاطره قلمداد می‌شود، گذشته از رعایت بی‌طرفی در مطالعۀ واقعیات و حقایق بنیادی، تا حد زیادی یک تکاپوی ملی‌گرایانه است برمبنای لزوم ایجاد درکی از کشور، سنت و باورهای خود و همچنین ایجاد وفاداری مطلوب به آن در (اندیشۀ) ملت. همان‌طور که می‌دانیم، در آمریکا جدال شدیدی بر سر مسئلۀ شاخص‌های ملی در تاریخ درگرفت که در آن برخی موضوعات جنجال‌های تندوتیزی به پا می‌کنند؛ موضوعاتی از این قبیل که آیا زین پس جورج واشنگتین می‌بایست بررسی تاریخی بیشتری به خود اختصاص دهد یا آبراهام لینکلن.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
لاله
۱۳۹۹/۰۸/۱۴

متاسفانه متن جوری ترجمه شده که به نظر میاد مترجم صرفا کلمه ها رو پشت هم ترجمه کرده و یه جمله ساخته. بعضی از جمله ها رو باید چند بار خوند، بعضی کلمات رو تو ذهن جابجا کرد تا متن

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
زدودن خاطره بیش از آن‌که نتیجۀ ناتوانی آگاهی دربرابر برتری جریان‌های ناخوداگاه باشد، ثمرۀ یک خودآگاه پُرهوشیار است. در فراموشی آنچه به دشواری گذشته نامیده می‌شود، می‌توان خشم فردی را احساس کرد که خود را از دانستن آنچه سایرین می‌دانند باز می‌دارد پیش از آنکه بتواند دیگران را از یادآوری منصرف کند.
ellie

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۱۰
دسته بندی
تعداد صفحات۱۷۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۱۰