با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جنایت و مکافات

دانلود و خرید کتاب جنایت و مکافات

۴٫۴ از ۳۷ نظر
۴٫۴ از ۳۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جنایت و مکافات  نوشته  فئودور داستایفسکی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب جنایت و مکافات

«جنایت و مکافات» اثر جاویدان نویسنده بزرگ روس، فئودور داستایفسکی است که تا کنون چند فیلم سینمایی و سریال بر اساس آن ساخته شده است.

جنایت و کافات داستان یک دانشجوی روس به نام راسکولنیکف است که به خاطر اصول و بنابر انگیزه‌های پیچیده‌ای که حتی خودش از تحلیل آنها عاجز است، مرتکب قتل می‌شود.

او زن رباخواری را همراه با خواهرش که غیرمنتظره و هنگام وقوع قتل در صحنه حاضر می‌شود، می‌کشد و پس از قتل، خود را از خرج کردن، پول و جواهراتی که برداشته، ناتوان می‌بیند و آنها را پنهان می‌کند. او پس از چند روز بیماری و بستری شدن دچار توهم می‌شود و هرکس را که می بیند گمان می‌کند به او مظنون است و با این افکار و در حالی که عاشق دختری بدنام به نام سونیا هم شده است، کارش به جنون می‌رسد.

رفتار راسکولنیکف در این داستان بسیار به رفتار شخصیت‌های داستانی دیگر داستایفسکی همچون ایوان کارامازوف در برادران کارامازوف شباهت دارد. او با وجدان و روح خود در جنگ است و در حالی که عشق، نیروی رستگاری‌بخش خداوند سعی در نجات او دارد.

درون مایه «جنایت و مکافات» تحلیل انگیزه‌های قتل و تأثیر قتل بر روان قاتل است که داستایفسکی مسئله رابطه میان خویشتن و جهان پیرامون و فرد و جامعه را در آن گنجانده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۹)
masoud
۱۳۹۹/۱۱/۲۶

به نظرم ترجمه خوبی نشده

elnaaz
۱۳۹۹/۰۴/۲۶

کتاب جنایت و مکافات یکی از جالب ترین و هیجان انگیز ترین کتاب های که تا حالا خوندم., یه شاکار ادبی که پس از سال ها که نوشتار می گذره باز هم جالب و خواستی. البته باید این رو بگم

- بیشتر
بهی
۱۳۹۸/۰۱/۱۴

عالیه اگر از کتاب هایی با زمینه ی پنهان روانشناسی و فلسفه لذت می برید.این کتاب رو پیشنهاد میکنم واقعا آدمو تحت تاثیر قرار میده.

ali
۱۳۹۹/۰۳/۰۲

بسیار بسیار خوب بود به نظر من.ترجمه هم مشکلی نداشت.داستان خواننده رو درگیر خودش می کنه.به شخصیت ها هم خوب پرداخته شده بود.البته نویسنده فضای اون جامعه رو بطور کلی سیاه تعریف کرده بود و اکثر آیتم ها منفی بود

- بیشتر
Hafez gomroki
۱۳۹۹/۰۲/۲۳

از اسامی سخت و گیج کنندش که بگذریم واقعا داستان پردازی فوق العاده ای داشت.شما رو توی تاریکی محض قرار میده و در نهایت... :)) خیلی جذاب بود.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۵)
جالب است بدانیم که مردم بیشتر از چه چیزی وحشت دارند. آن‌ها از برداشتن یک قدم تازه، گفتن یک حرف تازه، بیش از هر چیزی می‌ترسند.
meisam amiri
قلب‌های نجیب و شیلروار همیشه به همین روز می‌افتند. همیشه تا آخرین لحظه امیدوار می‌مانند، هرکسی را با بهترین صفات می‌آرایند و در انتظار نیکی آنان هستند. آن‌ها می‌دانند آن روی سکه چگونه است، با این وجود حاضر نیستند با حقایق تلخ روبرو شوند، از اندیشیدن به حقیقت به خود می‌لرزند و آن را واپس می‌زنند. تا روزی که این فرد آراسته شده کلاه بزرگی بر سرشان بگذارد.
meisam amiri
وقتی عقل و منطق شکست می‌خورد شیطان به کمک انسان می‌آید
Mohammad
آن‌چه بیش از همه دردناک است این است که آن‌ها دروغ می‌گویند، البته دروغ را می‌شود بخشید، گاهی دروغ خودش خوشایند است و سرانجام منجر به رسیدن به حقیقت می‌شود. اما اشکال کار در این جاست که این‌ها دروغ می‌گویند و بعد دروغ‌شان را تحسین می‌کنند
zahra
آدم‌ها به کارهای کثیف و شرم‌آور هم عادت می‌کنند."
ایمان فلاح
به خاطر غیرعادی بودنش برایم جذاب است،
Mohammad
غریق به کاهی هم متوسل می‌شود.
Mohammad
شما هیچ وقت نمی‌توانید با راندن کسی موجب اصلاحش بشوید
Mohammad
بدون فکر و مستقیم خویش را در اختیار زندگی قرار دهید. نگران نباشید. جریان زندگی شما را به ساحل نجات می‌رساند و سرانجام روی پای خود خواهید ایستاد
majid
از شدت فقر خرد شده بود اما نگرانی‌های ناشی از این شرایط نیز دیگر باری بر دوشش نبود. حتی به امور مهم زندگیش هم توجهی نداشت، انگیزه‌اش را کاملاً از دست داده بود.
ایمان

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۷۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۸/۱۳
تعداد صفحات۶۷۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۸/۱۳