با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
عشق‌های خنده‌دار

دانلود و خرید کتاب عشق‌های خنده‌دار

۳٫۸ از ۵ نظر
۳٫۸ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب عشق‌های خنده‌دار  نوشته  میلان کوندرا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب عشق‌های خنده‌دار

«عشق‌های خنده‌دار» مجموعه داستانی از میلان کوندرا نویسنده نام‌دار اهل کشور چک است. این اثر درباره عشق است؛ نوعی از عشق که کوندرا به آن عشق خنده‌دار می‌گوید. کوندرای روشن‌فکر و هنرمند و خالق رمان «سبکی تحمل ناپذیر هستی (بار هستی)»، در این اثر برخی از مهم‌ترین عقده‌های مورد نظر فروید، روان‌شناس بزرگ را دستچین کرده و با چنان تردستی‌ای آنها را چرخانده است که عمیق‌ترین و تاریک‌ترین علایق انسانی ما را به تصویر می‌کشد. حکایت عشق‌های خنده‌دار شگفت‌آور و روشن‌گرند. دنیای کوندرا در این داستان‌ها پیچیده و پر از استهزا و پارادوکس است و زندگی را بی‌رحم و تحقیرآمیز و عصبانی‌کننده نشان می‌دهد و مهم‌تر از همه، جبری است که بر فضای آنها حاکم است. «مارتین توانایی انجام دادن کارهایی را دارد که من توانایی‌اش را ندارم. او هر زنی را در خیابان متوقف می‌کند. باید بگویم، در طول سال‌های درازی که او را می‌شناسم، به خوبی از این مهارت او سود برده‌ام؛ زیرا من هم به اندازهٔ او زنان را دوست دارم، ولی از چنین بی‌باکی و جسارتی برخوردار نیستم. از دیگر سو، خطایش این‌جا بود که همین عملی کردن ذوق هنرپیشگی‌اش را فی‌نفسه هدف می‌دانست. بنابراین، معمولاً بی‌آن‌که تلخی‌ای در کلامش باشد، می‌گفت مانند بازیکن خط حملهٔ تیم فوتبالی است که بی‌وقفه و متواضعانه توپ‌ها را به هم‌تیمی‌اش پاس می‌دهد تا با یک ضربه گل بزند و افتخاری ارزان را درو کند.» کوندرا در «عشق‌های خنده‌دار» قهرمانانش را واکاوی و تحلیل می‌کند و عریان در برابر خواننده قرار می‌دهد. او این کار را بی هیچ داوری انجام می‌دهد. قهرمانان این اثر به طرز غم انگیز و در عین حال مضحکی از شناخت واقعی یکدیگر و ایجاد رابطه‌ی عاطفی مطلوب عاجزند و هرآنچه بینشان باید درونی و جانانه باشد، سطحی و پوشالی است. چنین تعاملی از تمامی جنبه‌های متعالی عشق تهی است و آنچه عشق می‌نامند مسخره و رقّت‌بار است. در داستان‌های این کتاب، انسان‌ها گرفتار موقعیت‌هایی می‌شوند که به دست خود خلق کرده‌اند؛ اما خارج شدن از آن برایشان سخت و بغرنج می‌نماید. شرایط انسان‌ها را در دست می‌گیرد و دچار جبر موقعیت می‌کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
hoda.family
۱۳۹۸/۰۹/۰۲

بیخیالی شخصیت های داستان به هنگام تصمیم گیری برام خیلی جالب بود، بیخیالی ک اونها رو با چالش های عجیب مواجه میکرد.

صبا بانو:)
۱۴۰۰/۰۱/۱۴

راستش اگر این کتاب بیش از اندازه سانسور نمی‌شد، مطمئن‌تر ۵ ستاره رو می‌دادم بهش:) اما با همه‌ی ظلمی که در حق این کتاب شده، باز هم ارزشش رو داره که بخونین. این کتاب ۷ تا داستان عاشقانه به ظاهر

- بیشتر
Mehdi Kazemi
۱۳۹۹/۰۷/۰۶

کتاب طنزی جدی و گزنده به مقوله عشق و روابط عشقی داره ، لازمه بدونید که این داستانها هر کدوم به صورت جدا گونه و داستان کوتاه در زمان جوانی کوندرا نوشته شده . من در عید سری کامل کتابهای

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۳)
یه ازدواج خوب بزرگ‌ترین بدبختی واسه یه مرده؛ چون همچین مردی کمترین امیدی به طلاق نداره.»)
hoda.family
حسادت ویژگی مطبوعی نیست؛ ولی اگر در آن افراط نشود (و با عفت ترکیب شود) علی‌رغم دردسرهایش، چیزی گیرا در آن وجود دارد.
hoda.family
اگه آدم فقط مسئول چیزاییه که ازشون آگاهی داره؛ اون وقت آدمای بی‌شعور از پیش واسه هر جرمی که انجام خواهند داد، بخشیده می‌شن.
hoda.family
شریکی که تصاحبش می‌کنی، که بهت توجه می‌کنه و عاشقته، به آیینه‌ت تبدیل می‌شه، به ملاک اهمیت و شایستگی‌ت.
hoda.family
دوباره به پارک رفتیم و باز هم به دخترانی که روی نیمکت‌ها نشسته بودند، نگاه کردیم. اتفاقاً خیلی از آن زنان جوان خوش‌قیافه بودند؛ ولی حتی در یک مورد هم همراهشان زیبا نبود. به مارتین گفتم: «یه قانون خاص در مورد این جریان وجود داره: یه زن زشت می‌خواد از درخشش دوست زیباش استفاده کنه. یه زن زیبا هم می‌خواد زیبایی‌اش در پس‌زمینهٔ یه زن زشت، برجسته‌تر بشه
هما
ما با چشمانی بسته از زمان حال می‌گذریم. تنها اجازه داریم چیزی را احساس کنیم و حدس بزنیم که واقعاً آن را تجربه کرده‌ایم. تنها بعد از آن، وقتی این پارچه یکدست شد، می‌توانیم به گذشته نگاهی بیاندازیم و معنای آن چیزی که تجربه کرده‌ایم را درک کنیم.
صبا بانو:)
شاید می‌خوام در برابر ضرورت مقاومت کنم. شاید می‌خوام به رابطهٔ علّی پشت پا بزنم. شاید می‌خوام پیش‌بینی‌پذیری خسته‌کنندهٔ دنیا رو با ارادهٔ آزادم نابود کنم.»
صبا بانو:)
بذار یه پیشنهادی بهت بدم: دفعهٔ بعد صادق باش و دروغ نگو؛ چون زن‌ها به مردی که دروغ می‌گه، احترام نمی‌ذارن.»
Nafiseh R
«وقتی خیلی به چیزی باور داشته باشی، به واسطهٔ همین اعتقادت، به چیزی بی‌معنی تبدیل می‌شی. کسی که مثلاً طرفدار یه نظریهٔ سیاسیه؛ هیچ وقت سفسطه‌بافی اون نظریه رو جدی نمی‌گیره و فقط اهداف عملی اون نظریه که پشت سفسطه‌بافیا پنهان شدن، واسه‌ش جدیه. لفاظی و سفسطه‌بافی سیاسی واسه باور شدن نیستن، اونا یه بهونهٔ مشترک و قابل قبولن. مردم احمقی که اونا رو جدی می‌گیرن، دیر یا زود تناقضای اونا رو می‌فهمن، بهشون اعتراض می‌کنن و در نهایت به عنوان مرتد و بدعت‌گذار بدنام می‌شن. نه؛ اعتقاد زیادی اصلاً چیز خوبی نیست. نه فقط تو سیستم‌های سیاسی و دینی که حتی تو سیستم خودمون
هما
شاید می‌خوام در برابر ضرورت مقاومت کنم. شاید می‌خوام به رابطهٔ علّی پشت پا بزنم. شاید می‌خوام پیش‌بینی‌پذیری خسته‌کنندهٔ دنیا رو با ارادهٔ آزادم نابود کنم.»
صبا بانو:)

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۶/۲۱
تعداد صفحات۲۴۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۶/۲۱