با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کرگدن

دانلود و خرید کتاب کرگدن

۳٫۸ از ۵ نظر
۳٫۸ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کرگدن  نوشته  جلال آل احمد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کرگدن

«اوژن یونسکو» نمایش‌نامه‌نویس و نویسنده فرانسوی اوایل قرن بیستم است. یونسکو به عنوان بارزترین نماینده تئاتر آوانگارد فرانسه، معتقد است هنرمند پیشرو، سنت‌ها را از بین نمی‌برد بلکه آن‌ها را تجدید حیات می‌کند.

تئاتر یونسکو تئاتری شاعرانه با دغدغده انتقال تجربه‌ی بودن است که در «کرگدن» بار دیگر در ادبیات و این‌بار به زبان خود مقوله مسخ را بیان می‌کند.

از نمایش‌نامه «کرگدن» به عنوان نگین‌ تئاتر دنیا در تمام اعصار و مهم‌ترین نمایشنامه‌ قرن بیستم یاد می‌شود. این اثر توسط نویسنده مشهور «جلال آل احمد» به فارسی ترجمه شده است. آثار «اوژن یونسکو» اغلب توسط هنرمندان و نویسندگان به‌نام ایرانی مانند «داریوش مهرجویی» «جلال آل احمد» و «پری صابری» به فارسی ترجمه شده است.

«کرگدن» نمایشنامه در سه پرده و دو مجلس است که در شهر کوچکی در فرانسه روایت می‌شود. کرگدن شدن فاجعه‌ی اصلی این نمایشنامه است و البته که هراسناک. کرگدن‌ها به این شهر حجوم می‌آورند و کرگدن شدن مثل یک بیماری به تمامی اهالی شهر سرایت می‌کند. تمام اهالی جز شخصیت اصلی نمایشنامه «برنژه»، که مردی است که، از شدت احساساتی بودن مالیخولیایی می‌نماید، بی‌بندوبار است، عقل‌گرا نیست بلکه حال‌گراست؛ اما بسیار باهوش است و از آن بیشتر بیدار و هشیار.

«اوژن یونسکو» در سعی دارد اصالت درونی انسان در تقابل با بی‌هویتی که در جامعه‌ی مدرن شاهد آن هستیم را به چالش بکشد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Sara Far
۱۳۹۹/۰۱/۲۳

این کتاب خوب رو با ترجمه پری صابری توصیه میکنم. جلال ‌آل‌احمد خیلی بد ترجمه میکنه.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
چیزهایی هست که به فکر آدم می‌رسد. حتی به فکر آدم‌هایی که فکر ندارند.
بهنام
برانژه: (به ژان) زندگی کردن یک چیز غیرعادی شده. ژان: درست به‌عکس، هیچی طبیعی‌تر از این نیست. دلیلش هم اینکه همه‌ی مردم زندگی می‌کنند. برانژه: مرده‌ها خیلی بیشتر از زنده‌ها هستند. تعدادشان هم روزبه‌روز زیادتر می‌شود. زنده‌ها نادرند.
saj

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۷,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۱۷
تعداد صفحات۱۸۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۷,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۱۷