دانلود و خرید کتاب زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند ارنست همینگوی ترجمه علی سلیمی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند اثر ارنست همینگوی

کتاب زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند

معرفی کتاب زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند

ارنست همینگوی(۱۹۶۱-۱۸۹۹)، نویسنده امریکایی برنده نوبل و پولیتزر است. «زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند» روایت داستان رابرت جوردن سرباز امریکایی است که در میانه جنگ‌های داخلی اسپانیا به بریگاد بین‌المللی پیوسته‌است. وی به عنوان متخصص مواد منفجره وظیفه یافته‌ پلی را که بر سر راه دشمن قرار دارد منفجر کند. عنوان کتاب برگرفته از یکی از آثار شاعر انگلیسی، جان دان است. برخی منتقدان عنوان صحیح این کتاب را «این ناقوس مرگ کیست» ترجمه کرده‌اندکه به مفهوم عنوان انگلیسی کتاب نزدیک تر است. منظور از زنگ در عنوان کتاب، زنگ کلیساست که هنگام تشییع جنازه نواخته می‌شود و به مرگ افراد در جنگ داخلی اسپانیا اشاره دارد. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «اگر تنها سه روز به پایان زندگی‌تان مانده باشد چکار می‎کنید؟ اگر در این مدت در جنگی نابرابر برای احقاق حوقوقتان باشید چکار می‎کنید و اگر در این مدت با کسی آشنا شده باشید که با تمام وجود دوستش دارید چه؟ زنگ‎ها برای که به صدا در می‎آیند در چنین حال و هوایی می گذرد. ارنست همینگوی را بزرگترین داستان‎نویس امریکا و یکی از مهمترین داستان‎نویس‎های جهان می‎دانند. همینگوی نویسنده‎ای ماجرا‎جو بود که به قمار، شکار، بوکس، سفر، ماهیگیری و رابطه با ارازل علاقه داشت. بسیاری از داستان‎های او هم در مورد همین موارد هستند. سبک ساده‎نویسی و ایجاز فوق العاده او تاثیر زیادی بر داستان‎نویسی بعد از خود گذاشت که همچنان باقی است. او از پایه‌گذاران مکتب، موسوم به «وقایع‌نگاری ادبی» شناخته می‌شود. رابرت جردن یک سرباز امریکایی است که قبل از شروع جنگ در اسپانیا مشغول کار است. با شروع جنگ او هم وارد ارتش می‎شود تا علیه فاشیست‎ها بجنگد. او در زمینه انفجار پل تخصص پیدا می‎کند و قرار است در اولین ماموریت خود پلی را در پشت جبهه دشمن نابود کند. او با یک بلد راهی آنجا می‎شود و به گروهی چریکی می‎پیوندد. در آنجا با زنی که مورد تجاوز فاشیست‎ها قرار گرفته است آشنا می‎شود و به او دل می‎بندد. احتمال موفقیت عملیات بسیار کم است و آنها تنها سه روز فرصت دارند که زندگی کنند».
معرفی نویسنده
عکس ارنست همینگوی
ارنست همینگوی
آمریکایی | تولد ۱۸۹۹ - درگذشت ۱۹۶۱

ارنست میلر همینگوی، نویسنده امریکایی برنده نوبل ادبیات است. وی از پایه‌گذاران یکی از تأثیرگذارترین انواع ادبی، موسوم به «وقایع‌نگاری ادبی»، شناخته می‌شود.

دیگران دریافت کرده‌اند

سایر کتاب‌های ارنست همینگوی

مشاهده همه

سایر کتاب‌های انتشارات جامی

مشاهده همه

نظرات کاربران

مقداد
۱۳۹۸/۰۴/۲۸

روان ترجمه نشده و اشتباه ویراستاری هم داره. کاش میشد پسش بدم.

helen
۱۴۰۱/۱۱/۱۸

کتاب خیلی جذابی نیست ولی من خودم حس خاصی نسبت به داستان داشتم. شاید جزء داستان‌هایی نباشه که هر کسی خوشش بیاد

Dexter
۱۳۹۶/۰۶/۱۷

کسی خونده؟

14161319
۱۳۹۸/۰۶/۱۰

روند داستان سخت میره جلو ولی ارزش خوندن داره

کاربر 5819563
۱۴۰۲/۰۸/۲۴

حس بی‌نظیری از این کتاب دریافت کردم حین ِ خواندنِ کتاب حس میکردم شخصیتِ رابرت جردن را می‌شناسم و بارها او را ملاقات کرده ام و تک تکِ چریکهایی که با او همکاری می‌کردند این کتاب خیلی مفید است برای هر کسی

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۴۴۷٫۳ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۳

تعداد صفحه‌ها

۴۸۸ صفحه

حجم

۴۴۷٫۳ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۳

تعداد صفحه‌ها

۴۸۸ صفحه

قیمت:
۶۰,۰۰۰
تومان