با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند اثر ارنست همینگوی

دانلود و خرید کتاب زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند

۴٫۴ از ۷ نظر
۴٫۴ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند  نوشته  ارنست همینگوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند

ارنست همینگوی(۱۹۶۱-۱۸۹۹)، نویسنده امریکایی برنده نوبل و پولیتزر است. «زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند» روایت داستان رابرت جوردن سرباز امریکایی است که در میانه جنگ‌های داخلی اسپانیا به بریگاد بین‌المللی پیوسته‌است. وی به عنوان متخصص مواد منفجره وظیفه یافته‌ پلی را که بر سر راه دشمن قرار دارد منفجر کند. عنوان کتاب برگرفته از یکی از آثار شاعر انگلیسی، جان دان است. برخی منتقدان عنوان صحیح این کتاب را «این ناقوس مرگ کیست» ترجمه کرده‌اندکه به مفهوم عنوان انگلیسی کتاب نزدیک تر است. منظور از زنگ در عنوان کتاب، زنگ کلیساست که هنگام تشییع جنازه نواخته می‌شود و به مرگ افراد در جنگ داخلی اسپانیا اشاره دارد. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «اگر تنها سه روز به پایان زندگی‌تان مانده باشد چکار می‎کنید؟ اگر در این مدت در جنگی نابرابر برای احقاق حوقوقتان باشید چکار می‎کنید و اگر در این مدت با کسی آشنا شده باشید که با تمام وجود دوستش دارید چه؟ زنگ‎ها برای که به صدا در می‎آیند در چنین حال و هوایی می گذرد. ارنست همینگوی را بزرگترین داستان‎نویس امریکا و یکی از مهمترین داستان‎نویس‎های جهان می‎دانند. همینگوی نویسنده‎ای ماجرا‎جو بود که به قمار، شکار، بوکس، سفر، ماهیگیری و رابطه با ارازل علاقه داشت. بسیاری از داستان‎های او هم در مورد همین موارد هستند. سبک ساده‎نویسی و ایجاز فوق العاده او تاثیر زیادی بر داستان‎نویسی بعد از خود گذاشت که همچنان باقی است. او از پایه‌گذاران مکتب، موسوم به «وقایع‌نگاری ادبی» شناخته می‌شود. رابرت جردن یک سرباز امریکایی است که قبل از شروع جنگ در اسپانیا مشغول کار است. با شروع جنگ او هم وارد ارتش می‎شود تا علیه فاشیست‎ها بجنگد. او در زمینه انفجار پل تخصص پیدا می‎کند و قرار است در اولین ماموریت خود پلی را در پشت جبهه دشمن نابود کند. او با یک بلد راهی آنجا می‎شود و به گروهی چریکی می‎پیوندد. در آنجا با زنی که مورد تجاوز فاشیست‎ها قرار گرفته است آشنا می‎شود و به او دل می‎بندد. احتمال موفقیت عملیات بسیار کم است و آنها تنها سه روز فرصت دارند که زندگی کنند».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
hyufa1416
۱۳۹۸/۰۶/۱۰

روند داستان سخت میره جلو ولی ارزش خوندن داره

Dexter
۱۳۹۶/۰۶/۱۷

کسی خونده؟

مقداد
۱۳۹۸/۰۴/۲۸

روان ترجمه نشده و اشتباه ویراستاری هم داره. کاش میشد پسش بدم.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
گور پدر او و انقلابش: برای من چه فایده‌ای دارد؟ با آن انقلابش به جهنم برود! برای اینکه به کمک کارگران بیاید یک بانک را می‌زند، کسی را که برایش کار می‌کند می‌کشد. و آخر سر آلبرت فلک‌زده را که تا به حال به کسی بدی نکرده از بین می‌برد. او هم یک کارگر بود که او آنجا کشته ...
MTA

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۸۸ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۲/۰۱
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۲۵۷۵-۹۳-۰‬
تعداد صفحات۴۸۸صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۲/۰۱
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۲۵۷۵-۹۳-۰‬