با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب سایه‌های شب اثر امیل زولا

دانلود و خرید کتاب سایه‌های شب

۴٫۱ از ۱۴ نظر
۴٫۱ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سایه‌های شب  نوشته  امیل زولا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب سایه‌های شب

«امیل زولا» نویسنده‌ی فرانسوی و یکی از ستون های اصلی مکتب ناتورالیسم است. جهانی که زولا در رمان‌هایش ترسیم می‌کند سراسر از شر است. پر شده از قضاوت و سقوط انسان‌ها و یا حتی یک دوره‌ی تاریخی. به همین دلیل می‌توان امیل زولا را یک نویسنده‌‌ با دید انسان‌گرایانه دانست که شخصیت‌های داستانش درگیر زندگی صنعتی شده‌اند. او یک روزنامه‌نویس بود و اولین تجربه‌ی نویسندگی خود را با رمان «تزر راکن» آغاز کرد که بسیار هم در آن درخشید. زولا خالق مجموعه‌ی ارزشمند «روگن ماکار» است، خانواده‌ای پرحاشیه‌ که نویسنده بر اساس شخصیت‌های مختلفش ۲۰ رمان نوشته است. رمان پیش رو هفدهمین کتاب،‌ از این مجموعه است. «سایه‌های شب» (دیو درون) داستان یک لکوموتیو‌ران است، قصه‌ی کارمند راه‌آهنی که در جنون زندگی می‌کند. او غرایز حیوانی‌اش را بیشتر از گذشته بر خود مسلط می‌بیند و خودش را در تسخیر دیو درونش می‌داند. از آن جهت می‌تواند شگفت‌انگیز باشد که زولا به شکلی آشکار درگیر با تکه‌هایی از جامعه است و فساد دستگاه‌های قضایی و جامعه‌ی فرانسه را به تصویر می‌کشد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۰)
rana
۱۳۹۷/۰۷/۱۸

کتابی فوق العاده و نفس گیر!

زرا
۱۳۹۹/۰۳/۲۵

خیلی وقته این کتاب رو خوندم اما هنوز یاد شخصیت‌های داستان می‌افتم و پرت می‌شم توی داستانشون. انگار این داستان جزئی از من شده. این هنر نویسندست.

شراره
۱۳۹۹/۰۵/۲۱

واقعا کتاب بینظیری بود... بازم از امیل زولا کتاب بذارین

Seyedeh Khanoom
۱۳۹۸/۰۳/۰۲

دوستان کسی درمورد ترجمه ی این کتاب نظری داره یا ن؟ترجمش چه طور بود؟

vasnetsova
۱۳۹۹/۰۹/۲۹

این کتاب یکی از مجموعه بیست جلدی روگن ماکار امیل زولا هست و یکی از آثار کلاسیک بسیار ارزشمند، از خوندنش پشیمون نمیشید پیشنهاد میکنم ژرمینال و آسوموار و نانا و فتح پلاسان رو هم بخونید که از همین مجموعه

- بیشتر
yazdaan
۱۴۰۰/۰۸/۱۶

هرچی فکر کردم چه متنی در وصف این کتاب باید نوشت چیزی به ذهنم نرسید فقط میتونم بگم "امیل زولا را باید پرستید" نبوغ، وسعت اندیشه؛قدرت داستان پردازی ، در جای جای این کتاب به چشم میخورد.

کاربر ۱۷۹۹۲۰۲
۱۳۹۹/۰۷/۰۹

کاش زودتر از اینها میخوندمش واقعا زیبا بود

یا محمد مصطفی
۱۳۹۹/۰۹/۲۹

جالب نبود ادامه ندادم

ervin
۱۳۹۹/۰۲/۰۳

دوستان کسی میتونه در مورد طاقچه بینهایت توضیحی بده ممنون ؟

جو گُلدبِرگ
۱۳۹۷/۰۸/۱۵

چرا تماااام نویسنده ها تو یه دوره کتاباشون تخفیف میخوره بجز امیل زولا؟؟ طاقچه با زولا مشکلی داره احیانا؟؟؟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۴)
آیا کسی در نتیجهٔ استدلال دست به قتل می‌زند؟ نه، آدم‌ها فقط وقتی می‌کشند که به تأثیر خون و اعصاب خود برانگیخته می‌شوند و آن هم میراث پیکارهای کهن برای بقا و لذتِ قوی بودن است
مژگان
عاقل هرگز دست به قتل نمی‌زند مگر این که غریزه و میل به حمله بردن، جَستن بر سر شکار، گرسنگی یا شور دریدن گوشتِ تنِ شکار در میان باشد. اگر وجدان چیزی نبود جز عقایدی که از راهِ وراثتِ طولانی عدالت‌خواهی به آدمی انتقال یافته بود، خب، آن‌وقت چه؟
مژگان
آقای دنیزه با چشم‌های درشت و روشن و پلک‌های سنگین خود در دم او را میخکوب کرد. کابوش چیزی نگفت. این آغاز خاموشانهٔ مبارزه، نخستین آزمون قدرت پیش از پیکار وحشیانهٔ حیله‌ها، دام‌ها و شکنجه‌ها و آزارهای اخلاقی بود. این مرد گناهکار بود، پس هرچیزی برضد او مجاز شمرده می‌شد و تنها حقی که برایش مانده بود این بود که اعتراف کند.
Mahdieh Janati
اما سایه‌های شب فقط داستان عشق و مرگ، حسد و خشونت، تباهی و نومیدی، هوس و سرکوفتگی نیست؛ سایه‌های شب روایت شگفت‌آور گوشت و فولاد، سیاهی زغال، و رنگ پریدگی پوست زنانه، سرعت سرسام‌آور ماشین و حرکت مهارنشدنی روح بشر نیز هست.
Mahdieh Janati
از سوی دیگر، سایه‌های شب روایت فساد همه‌گیر دستگاه قضایی فرانسه در دوران امپراتوری دوم نیز هست.
Mahdieh Janati
خود زولا در این‌باره می‌نویسد: «شیوهٔ من بی‌استثنا همیشه به این صورت است: نخست اطلاعات را به تجربهٔ شخصی گرد می‌آورم. سپس با خواندن اسناد و مدارک مربوط به موضوع، کتاب‌ها و یادداشت‌هایی که دوستانم فراهم آورده‌اند به این اطلاعات می‌افزایم، و سرانجام تخیل، یا بهتر بگویم شهود مداخله می‌کند. در کار من سهم شهود بسیار مهم است، معتقدم حتی بزرگ‌تر و مهم‌تر از هرچیزی است که در مخیله می‌گنجد؛
Mahdieh Janati
لوهاور هرگز هیچ‌گونه بدگمانی و نگرانی نداشت، اما در پاریس فکر همه‌گونه خطر، فریب و نابکاری به سرش می‌افتاد؛ خون به سر و مشت‌هایش هجوم می‌آورد، مشت‌های کارگر سابقی که هنگام هُل دادن چرخ باربری پنجه‌ها را گره می‌کرد. باردیگر به هیئت درنده‌ای درآمد که از قدرت خود آگاه نبود، می‌توانست در حالت خشمِ کور، زن را درهم بشکند. سِوِرین با همهٔ جوانی و سرخوشی خود در را باز کرد و به درون آمد. ــ من آمدم... لابد فکر کردی گُم شده‌ام. زن در بشاشت و طراوت بیست و پنج سالگی خود بلندبالا، باریک و بسیار نرم و نازک و با این همه پروار و کم‌استخوان می‌نمود. در نگاه اول با آن چهرهٔ کشیده و دهان بزرگ که با یک رج دندانِ زیبا می‌درخشید قشنگ می‌نمود. اما همچنان که نگاهش می‌کردی با جادو و غرابتِ چشم‌های آبی
غلام رضا حافظی
واقعیت این بود که سراسر جهان از اینجا می‌گذشت، نه فقط مردم فرانسه که بیگانگان هم، مردمی از دورترین سرزمین‌ها سفر می‌کردند، چرا که این روزها هیچ‌کس نمی‌توانست در خانه بند شود، می‌گفتند همهٔ ملت‌ها به زودی فقط یک ملت خواهند شد. این پیشرفت بود، همهٔ برادرها با هم بودند، همه به سوی «بهین سرزمین» می‌رفتند!
Mahdieh Janati
ــ خب، اختراع عجیبی است، البته نمی‌شود منکرش شد... مردم با سرعت بیشتری سفر می‌کنند و بیشتر می‌دانند... ولی حیوان‌های وحشی هنوز هم حیوان‌های وحشی‌اند و هرقدر هم که ماشین‌های پیشرفته‌تری اختراع کنند باز حیوان‌های وحشی سر جای خودشان هستند.
Mahdieh Janati
با این حال نمی‌نوشید، حتی یک جرعه مشروب را بر خود روا نمی‌دانست زیرا دیده بود که حتی یک قطره الکل دیوانه‌اش می‌کند. رفته رفته به این فکر افتاده بود که نکند دارد تاوان کار دیگران، تاوان کار پدرها و پدربزرگ‌هایی را پس می‌دهد که نوشخواری کرده بودند، نسل در نسل دایم‌الخمر بودند و خون همان‌ها در رگ‌های او جاری بود، و به زهری دیر تأثیر و سبعیتی آلوده بود که او را به سوی وحشیان زن‌خوارهٔ جنگل‌ها باز می‌کشید
Mahdieh Janati

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۸۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۰۱
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۳۵۱-۹۸۹-۶‬
تعداد صفحات۴۸۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۰۱
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۳۵۱-۹۸۹-۶‬