با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
من چگونه اروین یالوم شدم

دانلود کتاب من چگونه اروین یالوم شدم

۴٫۳ از ۲۷ نظر
۴٫۳ از ۲۷ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب من چگونه اروین یالوم شدم

«من چگونه اروین یالوم شدم» آخرین و شخصی‌ترین کتاب اروین یالوم (-۱۹۳۱) روان‌پزشک و نویسنده اگزیستانسیالیست امریکایی است که می‌خوانید. او متولد نیویورک، استاد دانشگاه استنفورد و پایه‌گذار الگوی روان‌شناسی هستی‌گرا یا اگزیستانسیال است.

او در سال ۲۰۰۲ جایزه انجمن روان‌پزشکان امریکا را نیز دریافت کرده‌است. رمان‌های روان‌شناسانه‌ی «مامان و معنی زندگی»، «دروغ‌گویی روی مبل»، «وقتی نیچه گریست»، «هر روز نزدیک‌تر از پیش»، «جلاد عشق و دیگر داستان‌های روان‌شناسی»،«درمان شوپنهاور»، «پلیس را خبر می‌کنم»، «مسئله اسپینوزا» و «خلق‌شدگان در یک روز و داستان‌های روان‌درمانی دیگر» از آثار داستانی یالوم هستند.

از آثار روان‌شناسانه غیر داستانی او نیز می‌توان به «هنر درمان»، «تئوری و عمل در روان‌درمانی گروهی» و «روان درمانی اگزیستانسیال» اشاره کرد.

بخش کوتاهی از کتاب را می‌خوانید:

با رمان «وقتی نیچه گریست» تا مدت‌ها روی ابرها زندگی می‌کردم و سروصداهای کتاب «گروه‌درمانی، از نظریه تا عمل» به زور مرا از آن بالاها به پائین کشید. چون بعد از گذشت ده سال، این کتاب واقعاً نیاز داشت به‌روز شود. باید صفایی به سر و رویش می‌دادم تا بتواند به رقابتش با بقیۀ کتاب‌های دانشگاهی ادامه بدهد. تا یک‌سال و نیم بعد احساس می‌کردم یوغی به گردن بسته‌ام. هر روز مجبور بودم به کتابخانۀ دانشکدۀ پزشکی استنفورد بروم و تحقیقات گروه‌درمانی یک دهۀ قبل را بازبینی کنم، آن‌هایی را که به موضوع کتاب ارتباط داشت به کتاب اضافه کنم و قسمت‌هایی را که دیگر به کار نمی‌آمد با غم و اندوه حذف کنم.

در تمام این مدت، از پس ذهنم، رمان دیگری داشت به بیرون تراوش می‌کرد. هر بار که دوچرخه‌سواری می‌کردم یا در لحظات آرام و ساکت قبل از خواب، روی شخصیت‌ها و طرح اصلی داستان کار می‌کردم. بعد از تمام شدن بازنگری کتاب گروه‌درمانی، خیلی زود نوشتن کتاب «دروغگویی روی مبل» را شروع کردم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۹)
kazemi1217
۱۳۹۹/۰۴/۲۷

یک کتاب عالی در زمینه اتوبیوگرافی و کمک کننده به علاقه مندان روح وروان 😍😍🍃🦋

شیروان
۱۳۹۹/۰۳/۱۷

این ترجمه در حد فاجعس هر چند به ظاهر بسیار روان و خوشخوان ترجمه شده ولی پر از اشتباهات وحشتناکه

Farzaneh Parsinejad
۱۳۹۹/۰۲/۰۲

یالوم در این کتاب سرگذشتش از نوجوانی تا امروز را در قالب ۴۰ فصل کوتاه و خاطراتی جالب به شیوایی و گاهگاهی همراه با طنز بیان میکند که باعث شده نتیجه کار خیلی دلنشین شود. محتوای کتاب را می توان

- بیشتر
کاربر ۱۴۶۷۴۷۷
۱۳۹۹/۰۱/۲۹

به همه خوندنش را توصیه میکنم، بخصوص برای کسانی که بدنیال تحقق خود و معنی در زندگی و راهی برای پیدا کردن مشکلاتشون هستند بسیار راهگشا و مناسبه و راهنمای خوبیه که یاد بگیرند چطور مسیرشون رو برند.

سیستماتیک
۱۳۹۹/۰۱/۲۹

در مورد زندگیش گفته و اینکه چطور کتابهاش رو نوشته. در کل خوب بود. از ایرانی ها ناراحته که کپی رایت رو برای کتابهاش رعایت نکردند.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۴۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۰۸
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۲۵۳-۳۳۵-۷
تعداد صفحات۴۴۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۰۸
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۲۵۳-۳۳۵-۷