با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مامان و معنی زندگی (داستان‌های روان‌درمانی)

دانلود و خرید کتاب مامان و معنی زندگی (داستان‌های روان‌درمانی)

۳٫۴ از ۳۴ نظر
۳٫۴ از ۳۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مامان و معنی زندگی (داستان‌های روان‌درمانی)  نوشته  اروین  د. یالوم  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مامان و معنی زندگی (داستان‌های روان‌درمانی)

«مامان و معنی زندگی (داستان‌های روان‌درمانی)» اثر اروین دی یالوم (-۱۹۳۱) است. او در زمینه روان‌درمانی گروهی، فعالیت می‌کند و مدل روان‌پزشکی اگزیستانسیال از دستاوردهای اوست. داستان‌های این کتاب برگرفته از احوال بیماران و همکاران و رویاهای او است. یالوم در این اثر شخصیت‌هایی به‌یادماندنی را به ما معرفی می‌کند. این کتاب شگفتی‌های موجود در قلب رابطه‌درمانی را می‌کاود و رویارویی نویسنده و بیمارانش را با ژرف‌ترین چالش‌های زندگی آشکار می‌سازد.

او در انتهای اثر می‌گوید:

آیا این شش داستان قلمرو روان‌درمانی واقعیت دارند؟ یا در شمار قصه‌های خیالی قرار می‌گیرند؟ نخستین داستان که عنوان «ماما و معنای زندگی» به خود گرفته یک فانتزی خودنگاشت است یعنی یک رویاست و رویدادهای آن واقعیت دارند و طبعا شرح گفت‌وگوهای واژه به واژه آن رویا نیز براساس تخیل است. سه داستان دیگر («آرامش جنوبی»، «هفت درس پیشرفته» و «همگام با پائولا») یک‌سره غیرداستانی‌اند و فقط لعاب داستانی به خود گرفته‌اند تا هویت‌ها و شناسه بیماران مخفی بمانند. و دو ماجرای پایانی («افشای دوسویه» و «نفرین گربه مجار») متضمن جوهره غیرداستانی و واقعی است که از آن‌ها دو قصه خیالی آفریده‌ام.

بریده‌ای از «مامان و معنی زندگی»:

هر دو دستم را تکان می‌دهم و جوری فریاد می‌زنم که همه بشنوند: مامان! مامان! درست همان وقت ارابه حرکت می‌کند و به دری می‌خورد که باز می‌شود و دهانۀ تاریک دالانی را آشکار می‌کند. تا جایی که می‌توانم به عقب خم می‌شوم و قبل از اینکه در تاریکی فرو بروم دوباره فریاد می‌زنم: مامان به نظرت چطور بودم؟ حتی بعد از اینکه سرم را از روی بالش برداشتم و سعی کردم رویا را از ذهنم برانم کلمات در گلویم بودند: به نظرت چطور بودم مامان؟ مامان به نظرت چطور بودم؟

ولی مامان دو متر زیر زمین است. ده سالی می‌شود که مثل سنگ سرد شده و در تابوت ساده‌ای از چوب کاج در گورستان اناکاستیا در حومۀ واشنگتن دی. سی. خوابیده‌است».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۱)
taravat
۱۳۹۷/۰۱/۲۲

من این کتاب رو با ترجمه نشر قطره خوندم و ترجمه قابلی بود، چه نیازی به ترجمه مجدده در صورتی که ده‌ها کتاب خوب هیچگاه ترجمه نشده؟

محمود
۱۳۹۹/۰۴/۲۵

کتابی مشتمل بر چندین خاطره، که هرکدام به نوعی با موضوعات اگزیستانسیالیستی پیوند خورده‌اند. ترجمه‌ی کتاب جای بهتر شدن داشت؛ اما با این حال برای من روان بود و در حین خواندن کتاب با مشکلی مواجه نشدم. به صورت کلی

- بیشتر
منو با یه لبخند به اَبرا کشوندی...
۱۳۹۸/۰۹/۰۶

اولین کتابی که میخواستم از یالوم بخونم روان درمانی اگزیستانسیالیسمش بود ، چند صفحه خوندم دیدم چیزی متوجه نمیشم ، بستمش....الان میخوام بگم اگه میخواین یالوم بخونیم با مامان و معنی زندگی شروع کنید ،خیلی خوب بود

Havisht
۱۳۹۸/۰۵/۰۷

دکتر یالوم یکی از نویسنده های مورد علاقه من و پایه گذار روانشناسی اگزیستانسیال هست. این هم کتاب خوبیست و مقدمه ای برای مطالعه کتاب وقتی نیچه گریست. اگر این کتاب با ترجمه دکتر سپیده حبیب در نرم افزار قرار

- بیشتر
بهار قربانی
۱۳۹۷/۱۲/۱۸

کلا کتابای یالومو دوست دارم...بنظرم برای کسایی که قصد درمانگر شدن دارن خیلی مفیده. من ترجمه خانم حبیب رو خوندم

Amin D
۱۳۹۹/۰۸/۱۲

رویکرد یالوم در داستانهای این مجموعه، رویکرد متفاوت و به نظرم پرریسکی است. توجه اصلی به یادگیری درمان گر، در فرآیند درمان معطوف است؛ یعنی آنچه بیمار می تواند به درمان گرش بیاموزد. ریشه اصلی این طرزفکر هم در موخره

- بیشتر
🕊 آزاده 📚
۱۳۹۷/۰۷/۱۰

تازه شروعش کردم داستان اول خوب بود ولی با داستان دوم ارتباط بیشترے برقرار کردم

A_
۱۳۹۷/۰۸/۱۹

خوندن این کتاب تجربه ی خوبیه. بعضی جاها واسم کسل کننده بود ولی با این حال بعد از خوندن هر قسمت، دوست داشتم کتاب رو کنار بزارم و درموردش فکر کنم. ۲ تا داستان آخر رو خیلی دوست داشتم.

شیما
۱۳۹۸/۰۷/۰۸

ترجمه خانوم دکتر حبیب رو ندارید؟

V
۱۳۹۹/۰۲/۰۲

به نظرم خوبه. کلا کتاب های یالوم روی گروه درمانی تاکید دارند با رویکرد اگزیستانیسالیستی.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۰۵)
برای بقیه هم خوب است که بتوانند به تو کمک کنند. با این همه خوب بودن، به بقیه اجازه نمی‌دهی از طریق کمک به تو، به خودشان کمک کنند.
هاجیك (آلوین)
افرادی که بیش از همه از مرگ می‌ترسند، کسانی هستند که تا حد قابل قبولی زندگی نکردهاند و اکنون مشاهده می‌کنند دارند به مرگ نزدیک می‌شوند.
محمدرضا
به گفتهٔ نیچه ما به هنر، نیاز داریم تا حقیقت نابودمان نکند.
RaHas
«ما مخلوقاتی در جستوجوی معنا هستیم که باید با دردسر پرت شدن به جهانی دست و پنجه نرم کنیم که ذاتآ معنایی ندارد.
samar
من نویسنده‌ام و مامان نمی‌تواند بخواند. با این حال هنوز هم برای معنا بخشیدن به ماحصل زندگیام به او متوسل می‌شوم.
RaHas
اغلب ما با غرق کردن خودمان در وظایف بزرگسالی، آگاهی خودمان از مرگ را از بین می‌بریم یافتن شغل و تشکیل خانواده، رشد فردی، خرید املاک، اعمال قدرت، بردن مسابقه.
محمدرضا
برای مرگ چیزی نگذار به جز رسوب‌ها، چیزی به جز زمین سوخته.
محمدرضا
ما به هنر، نیاز داریم تا حقیقت نابودمان نکند
mry_azd
«به حرف‌های بیمارانت گوش بده؛ بذار به تو بیاموزن. برای حکیم شدن، باید دانشجو باقی بمونی.» و منظورش چیزی فراتر از این حقیقت پیش‌پا افتاده بود که شنوندهٔ خوب، چیزهای بیشتری در مورد بیمار می‌داند. منظورش دقیقآ این بود که ما باید اجازه دهیم بیماران به ما چیز بیاموزند.
Fereshte
«دوران طلایی زمان آزادی بزرگ است ـ زمانی که آزاد هستی به تمام تعهدات کم‌اهمیت «نه» بگویی، خود را کاملا وقف چیزهایی کنی که بیش از همه برایت مهم هستند: حضور دوستان، تغییر فصل، امواج خروشان دریا.»
Fereshte

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۲۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۱/۱۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۴۳۶-۷۳-۸
تعداد صفحات۳۲۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۱/۱۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۴۳۶-۷۳-۸