درمان شوپنهاور
۴٫۴از ۹۵ نظر

دانلود کتاب درمان شوپنهاور

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۴٫۴از ۹۵ نظر
۴٫۴از ۹۵ نظر
۴٫۴از ۹۵ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب درمان شوپنهاور

اروین دی یالوم( -۱۹۳۱)، روانشناس امریکایی است.

عمده کتاب‌های یالوم به فارسی ترجمه و با اقبال بسیار مواجه شده است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«هرگاه به فردی دارای توانایی‌های ذهنی نادر و والا، حرفه‌ای نامناسب واگذار شود، همچون ظرفی ارزشمند و تزیین‌شده با نقش‌هایی زیبا و بکر است که از آن به جای دیگ در آشپزخانه استفاده می‌کنند.

مسافرت بزرگ خانواده شوپنهاور، در سال ۱۸۰۴ به پایان رسید و آرتور شانزده ساله، اندوهگین و ناراحت، دوره آموزشی هفت ساله را نزد سناتور ینیش، بازرگان مشهور هامبورگ، آغاز و این‌گونه به قولی که به پدرش داده بود، عمل کرد. آرتور با توجه به اجبار برای گام نهادن به زندگی دوگانه، هرچند همه تکالیف مربوط به دوره آموزشی را انجام می‌داد، ولی هر لحظه از اوقات فراغت را پنهانی صرف مطالعه اندیشه‌های بزرگ تاریخ فرزانگی می‌کرد.

نه ماه بعد، رویدادی شگفت‌انگیز شکل گرفت و زندگی آرتور را به شدت تحت تأثیر قرار داد. وضعیت سلامت هاینریش شوپنهاور شصت و پنج ساله، به سرعت در معرض مخاطره قرار گرفت و خیلی زود دارای چهره‌ای زرد، قلبی افسرده، حواسی پرت و جسمی خسته شد. اغلب اوقات، دوستان قدیمی را نمی‌شناخت. در بیستم آوریل ۱۸۰۵، به رغم تشدید بیماری، به فروشگاه بزرگ خود در هامبورگ رفت و از پنجره بالاخانه انبار غله، به رودخانه شیرجه زد. جسد او را چند ساعت بعد، شناور بر آب‌های یخزده پیدا کردند.

همیشه خودکشی، آثاری همچون ضربه ناگهانی، احساس خشم و احساس گناه بر بازماندگان می‌گذارد. آرتور نیز همه این آثار را می‌دید. می‌توان احساسات ناخوش‌آیند فرزند را در آن هنگام، درک کرد. عشق به پدر، تبدیل به اندوه ناشی از فقدان تبدیل شد و رنجشی که از هاینریش داشت، برایش نوعی پشیمانی ابدی همراه آورد. از سوی دیگر، آرتور همواره می‌اندیشید که پدرش به دلیل سنگدلی فراوان، راه او را برای دستیابی به مقام بزرگ فیلسوفان، بسته است».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵۱)
yazdaan
۱۳۹۹/۰۷/۱۴

تمامی کتب دکتر اروین د.یالوم زیبا و قابل تحسین هستند مخصوصا کتابه وقتی نیچه گریست و این کتاب . نکته جالب اینجاست. توی تمامی کتابها یک روانشناس حضور داره به همراه یک شخص دوم که اندیشه یکی از فیلسوفانه معروف رو

- بیشتر
Mahnaz
۱۳۹۹/۰۶/۳۰

کتاب بسیار خوبی بود من رو به شخصیت شوپنهاور علاقه مند کرد و ترغیب شدم هم درباره شوپنهاور و هم کتابهای دیگر اروین یالوم بیشتر مطالعه کنم و در کل لذت بردم از خوندنش.

zahra
۱۳۹۹/۰۶/۰۱

کتاب موثر و فوق‌العاده‌ایه و اثری بسیار عمیق روی من داشت، علاوه بر اینکه قسمت‌های مختلف کتاب مشابه جلسات روانشناسی فلسفی کاملی هستند، خواننده رو با فلسفه و نظریات آرتور شوپنهاور، فیلسوف بزرگ، آشنا میکنه، شاید خیلی از ما شوپنهاور

- بیشتر
Hamid_R_khani
۱۳۹۹/۰۵/۱۵

قبل از اینکه بخوام کتاب رو بررسی کنم جا داره یه تبریک به اقای یالوم بابت این میزان از قدرت نویسندگی تبریک بگم در خصوص امتیاز به جز اواخر کتاب که شماره فصل ها گم شد و فهرست هم اشتباه

- بیشتر
کاربر ۲۰۸۲۵۶۱
۱۳۹۹/۰۵/۱۲

کتاب بسیار آموزنده ایه. به کسانی که علاقمند به خودشناسی هستند پیشنهاد میکنم.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۱۲)
«مرگ به محض تولد، آغاز می‌شود»
....
افلاطون نتیجه گرفته که عشق، درون فردی می‌شکفد که عاشق است، نه درون فردی که عاشق او می‌شوند.
niloofar
زندگی شاد، غیرممکن است؛ بهترین کار، این است که انسان بتواند زندگی قهرمانانه داشته باشد.
niloofar
اگر رازی را نهفته نگه‌دارم، زندانی من می‌شود؛ اگر افشا کنم، من زندانی آن می‌شوم. آرامش، میوه درخت سکوت است.
پرنون
«در مقابل همه بی‌خردیها، کاستیها و پلیدیهای انسانی، باید گذشت نشان دهیم و به یاد داشته باشیم که آنچه می‌بینیم، در واقع همان بی‌خردیها، کاستیها و پلیدیهای خود ما محسوب می‌شود، زیرا این کاستیها در ذات انسان وجود دارد و ما نیز به آن تعلق، و آن را در درون خویش، نهفته داریم. نباید از سایر افراد، تنها به دلیل دارا بودن چنین پلیدیهایی، به این بهانه آزرده شویم که هنوز در ما پدیدار نشده‌اند. »
Dr.mahshid T
هرگاه از منظر جوانی به زندگی نگریسته شود، آینده‌ای طولانی و پایان‌ناپذیر است؛ ولی اگر از منظر سالخوردگی نگریسته شود، گذشته‌ای بسیار کوتاه می‌شود.
niloofar
سقراط آشکارا می‌گوید: «اگر می‌خواهی خوب زندگی کردن را بیاموزی، باید خوب مردن را یاد بگیری»
Dr.mahshid T
سنه‌کا هم چنین نقل می‌شود: «هیچ انسانی، طعم واقعی زندگی را احساس نخواهد کرد، مگر زمانی که برای ترک کردن آن، آمادگی داشته باشد».
Dr.mahshid T
. مگر انسان غیر از لحظات شگفت‌انگیز و مقدس میان بودن و خودآگاهی، چه دارد؟ تنها موهبت گرانبهای هستی، مقدس و شایسته
مریم
هر نفسی که برمی‌آوریم، مرگ را که پیوسته در پی ضربه زدن به انسان است، به عقب می‌رانیم، هرچند که در نهایت، مرگ باید به پیروزی دست یابد، زیرا از لحظه تولد، سرنوشت ما را رقم می‌زند و با طعمه‌ای که در اختیار دارد، تنها مدتی کوتاه، پیش از بلعیدن آن، بازی می‌کند. در عین حال، ما با علاقه زیاد و نگرانی فراوان، تا حدی که می‌توانیم، به زندگی ادامه می‌دهیم، درست به همان شیوه دمیدن بر حباب صابون، در حالی که تردیدی نداریم سرانجام خواهد ترکید. جولیوس نیز همچون سایر افراد، رویدادهای زشت و زیبای زندگی را می‌دانست. او، هم با رواقیون موافق بود که «مرگ به محض تولد، آغاز می‌شود»، را شعار خود قرار داده بودند و هم با اپیکور که ادعا می‌کرد
sayeh

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۲۴ صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۲/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۷۴۳۶-۳۲-۵
تعداد صفحات۴۲۴صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۲/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۷۴۳۶-۳۲-۵