با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
درمان شوپنهاور

دانلود و خرید کتاب درمان شوپنهاور

۴٫۳ از ۱۲۰ نظر
۴٫۳ از ۱۲۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب درمان شوپنهاور  نوشته  اروین  د. یالوم  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب درمان شوپنهاور

اروین دی یالوم( -۱۹۳۱)، روانشناس امریکایی است.

عمده کتاب‌های یالوم به فارسی ترجمه و با اقبال بسیار مواجه شده است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«هرگاه به فردی دارای توانایی‌های ذهنی نادر و والا، حرفه‌ای نامناسب واگذار شود، همچون ظرفی ارزشمند و تزیین‌شده با نقش‌هایی زیبا و بکر است که از آن به جای دیگ در آشپزخانه استفاده می‌کنند.

مسافرت بزرگ خانواده شوپنهاور، در سال ۱۸۰۴ به پایان رسید و آرتور شانزده ساله، اندوهگین و ناراحت، دوره آموزشی هفت ساله را نزد سناتور ینیش، بازرگان مشهور هامبورگ، آغاز و این‌گونه به قولی که به پدرش داده بود، عمل کرد. آرتور با توجه به اجبار برای گام نهادن به زندگی دوگانه، هرچند همه تکالیف مربوط به دوره آموزشی را انجام می‌داد، ولی هر لحظه از اوقات فراغت را پنهانی صرف مطالعه اندیشه‌های بزرگ تاریخ فرزانگی می‌کرد.

نه ماه بعد، رویدادی شگفت‌انگیز شکل گرفت و زندگی آرتور را به شدت تحت تأثیر قرار داد. وضعیت سلامت هاینریش شوپنهاور شصت و پنج ساله، به سرعت در معرض مخاطره قرار گرفت و خیلی زود دارای چهره‌ای زرد، قلبی افسرده، حواسی پرت و جسمی خسته شد. اغلب اوقات، دوستان قدیمی را نمی‌شناخت. در بیستم آوریل ۱۸۰۵، به رغم تشدید بیماری، به فروشگاه بزرگ خود در هامبورگ رفت و از پنجره بالاخانه انبار غله، به رودخانه شیرجه زد. جسد او را چند ساعت بعد، شناور بر آب‌های یخزده پیدا کردند.

همیشه خودکشی، آثاری همچون ضربه ناگهانی، احساس خشم و احساس گناه بر بازماندگان می‌گذارد. آرتور نیز همه این آثار را می‌دید. می‌توان احساسات ناخوش‌آیند فرزند را در آن هنگام، درک کرد. عشق به پدر، تبدیل به اندوه ناشی از فقدان تبدیل شد و رنجشی که از هاینریش داشت، برایش نوعی پشیمانی ابدی همراه آورد. از سوی دیگر، آرتور همواره می‌اندیشید که پدرش به دلیل سنگدلی فراوان، راه او را برای دستیابی به مقام بزرگ فیلسوفان، بسته است».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶۴)
کاربر ۳۰۷۷۹۳
۱۳۹۶/۰۱/۲۸

"وقتی نیچه گریست" تنها کتابی بود که معنای واقعی چیزی رو در روش زندگیِ من برای همیشه تغییر داد و این کتاب هم باعث شد چیزهای زیادی یاد بگیرم. تفاوت اصلی کتابهای د.یالوم با سایر کتابها اینه که به معنای

- بیشتر
سوفیا-ایلیا
۱۳۹۹/۰۱/۳۰

عالی

AmirHossein[AHS]
۱۳۹۹/۰۹/۱۳

کتاب بسیار مفید و کاربردیه، انصافا ارزشش رو داره که چندین بار خوانده بشه. فقط ترجمه چندان دلچسبی نداشت، نمی‌دونم شاید من اینجوری احساس می کنم.شاید دیگران از این ترجمه لذت بردن و براشون روان و هنه فهم بوده ... ولی در

- بیشتر
یحیی
۱۳۹۹/۰۴/۱۱

دنیای فلسفه و فیلسوفان دنیای از بیرون غریب و پیچیده و از درون ساده و بدیهی است. در این کتاب نویسنده با آمیختن فلسفه و روانشناسی و گروه درمانی ما را به دنیای فلسفه و فیلسوفان میبرد، از داستان توقع

- بیشتر
کاظم لاچینی
۱۳۹۵/۰۹/۱۰

عالیه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۲۰)
«مرگ به محض تولد، آغاز می‌شود»
....
زندگی شاد، غیرممکن است؛ بهترین کار، این است که انسان بتواند زندگی قهرمانانه داشته باشد.
niloofar
افلاطون نتیجه گرفته که عشق، درون فردی می‌شکفد که عاشق است، نه درون فردی که عاشق او می‌شوند.
niloofar
اگر رازی را نهفته نگه‌دارم، زندانی من می‌شود؛ اگر افشا کنم، من زندانی آن می‌شوم. آرامش، میوه درخت سکوت است.
پرنون
«در مقابل همه بی‌خردیها، کاستیها و پلیدیهای انسانی، باید گذشت نشان دهیم و به یاد داشته باشیم که آنچه می‌بینیم، در واقع همان بی‌خردیها، کاستیها و پلیدیهای خود ما محسوب می‌شود، زیرا این کاستیها در ذات انسان وجود دارد و ما نیز به آن تعلق، و آن را در درون خویش، نهفته داریم. نباید از سایر افراد، تنها به دلیل دارا بودن چنین پلیدیهایی، به این بهانه آزرده شویم که هنوز در ما پدیدار نشده‌اند. »
mahshid T
نمی‌دانستم دوران کودکی، به این دلیل طلایی است و احساس رهایی می‌بخشد که در آن زمان، گذشته‌ای وجود نداشته که بر انسان سنگینی کند.
آترین🍃
هرگاه از منظر جوانی به زندگی نگریسته شود، آینده‌ای طولانی و پایان‌ناپذیر است؛ ولی اگر از منظر سالخوردگی نگریسته شود، گذشته‌ای بسیار کوتاه می‌شود.
niloofar
سنه‌کا هم چنین نقل می‌شود: «هیچ انسانی، طعم واقعی زندگی را احساس نخواهد کرد، مگر زمانی که برای ترک کردن آن، آمادگی داشته باشد».
mahshid T
سقراط آشکارا می‌گوید: «اگر می‌خواهی خوب زندگی کردن را بیاموزی، باید خوب مردن را یاد بگیری»
mahshid T
. مگر انسان غیر از لحظات شگفت‌انگیز و مقدس میان بودن و خودآگاهی، چه دارد؟ تنها موهبت گرانبهای هستی، مقدس و شایسته
مریم

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۲۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۲/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۷۴۳۶-۳۲-۵
تعداد صفحات۴۲۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۲/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۷۴۳۶-۳۲-۵