با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
موهبت درمان

دانلود و خرید کتاب موهبت درمان

۳٫۵ از ۸ نظر
۳٫۵ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب موهبت درمان  نوشته  اروین  د. یالوم  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب موهبت درمان

«موهبت درمان» نوشته اروین د ـ یالوم(-۱۹۳۱)، نویسنده و روان‌درمان آمریکایی است. این کتاب دربردارنده یادداشت‌هایی از وی درباره مفهوم و رویکرد روان‌درمانی خاصی به نام روان‌درمانی اگزیستانسیال است.

یالوم درباره این کتاب و یادداشت‌های آن می‌نویسد:

توصیه‌ها و اندرزهای موجود در این کتاب، از یادداشتهای من در چهل و پنج سال کار بالینی استخراج شده و ترکیبی غریب از نظرات و فنونی است که از آنها در کار استفاده کرده‌ام. این اندیشه‌ها، خودسرانه، شخصی، و گاهی چنان بکر هستند که بعید می‌دانم خوانندگان این کتاب بتوانند مشابه آنها را در جای دیگری بیابند. در نتیجه، این کتاب را نه یک کتاب راهنما، بلکه ضمیمه‌ای برای تکمیل یک برنامه جامع آموزشی می‌دانم. در انتخاب این هشتاد و پنج فصل، بیشتر از ترتیب، و پیروی از قاعده‌ای ویژه، کوشیده‌ام بر اتفاق و اشتیاق تمرکز کنم. کار را با فهرستی دویست شماره‌ای آغاز کردم و از آن میان، آنچه را که برانگیزاننده اشتیاقی کمتر بود، کنار نهادم.

عامل دیگری نیز در گزینش این هشتاد و پنج یادداشت دخالت داشت. داستانهایی که اخیرا نوشته‌ام، حاوی توصیفهای زیادی راجع به روشهای گوناگون درمانی مفید در کار بالینی من بوده‌اند، ولی چون مبنای نوشتاری کتابها، طنزآلود است، تعداد زیادی از خوانندگان نمی‌دانند تا چه اندازه در توصیف روش‌های درمانی جدی بوده‌ام. «موهبت درمان» فرصتی ایجاد کرد تا این موضوع را آشکار سازم.

این یادداشتها، مجموعه‌ای از مداخلات درمانی و عبارات مطلوب من است که بسیار کم بر نظریه‌پردازی و بسیار زیاد بر فنون عملی تمرکز دارد. خوانندگان مایل به مطالعه پیش‌زمینه‌های نظری، می‌توانند «روان‌درمانی اگزیستانسیال» و «روان‌درمانی گروهی نظری و کاربردی» را که کتاب‌های مرجع محسوب می‌شوند، بخوانند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
saeede74
۱۳۹۹/۰۲/۲۸

برای هر روانشناسی واجبه خوندن این کتاب

P.H
۱۳۹۹/۰۶/۰۳

من همه کتاب های اروین یالوم رو دوست دارم. این کتاب بیشتر برای رواندرمانگران مفید و آموزنده است ولی برای دیگران هم می تونه لذت بخش باشه و با آنها رو با رواندرمانی آشنا کنه و اهداف درمانگران رو در

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۲/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۷۴۳۶-۵۷-۸‬
تعداد صفحات۲۷۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۲/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۷۴۳۶-۵۷-۸‬

تجربه بهتر در اپلیکیشن