با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
درباره فردیت و فرم‌های اجتماعی

دانلود و خرید کتاب درباره فردیت و فرم‌های اجتماعی

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب درباره فردیت و فرم‌های اجتماعی  نوشته  شهناز  مسمّی ‌پرست  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب درباره فردیت و فرم‌های اجتماعی

«درباره فردیت و فرم‌های اجتماعی» برگزیده آثار گئورگ زیمل(۱۹۱۸-۱۸۵۸)، فیلسوف و جامعه‌شناس آلمانی است. نوشتارهای این کتاب با گزینش و مقدمه از دونالد لِوین(-۱۹۳۱)، استاد جامعه‌شناسی دانشگاه شیکاگو گردآورده شده است. مقالاتی که پروفسور دونالد لوین در اثر حاضر گردآوری کرده است گستره وسیعی از آثار فلسفی، جامعه‌شناختی و متافیزیکی زیمل را دربرمی‌گیرند، و چه بسا این فکر را به خواننده القا کنند که ــ همان‌طور که بسیاری از محققان و اندیشه‌وران بر این تصورند ــ زیمل صرفا بارقه‌های ایده‌ها و اندیشه‌هایش را در آثار وسیع خود به نمایش گذاشته است. به همین دلیل مقصود اصلی از این پیش‌گفتار اصلاح تصاویر مغشوش و تحریف‌شده‌ای است که زیمل را محاصره کرده‌اند. تأثیر نیچه بر زیمل نیز آشکار شده است. ویژگی‌های مدرنیته از نظر نیچه از جمله پاره شدن وحدت روح، رشد سوبژکتیویته فردی، ابزاری شدن زندگی مدرن، تبدیل ارزش‌های کیفی به کمّی، و ضدیت زندگی مدرن با فرم، این‌همه مضامینی است که به کرّات در آثار زیمل به چشم می‌خورند. کسانی که زندگی فکری زیمل را به سه مرحله متمایز تقسیم می‌کنند (داروینیست پوزیتیویست، نوکانتی، و برگسونی) این واقعیت را نادیده گرفته‌اند که او در تمام زندگی‌اش عمیقا با این‌ها درگیر بوده است. زیمل پس از نوشتن درآمدی بر علم اخلاق به تحقیق درباری پیش‌فرض‌های شناختی فهم تاریخی پرداخت و نتیجه آن مسائل فلسفه تاریخ در ۱۸۹۲ بود، که هر یک از فصل‌هایش نقدی بر سه پیش‌فرض اصلی در کتاب درباره تفکیک اجتماعی بود. این نقدها عبارت‌اند از: ۱. تمام بازسازی‌های تحولات تاریخی متکی بر فرض‌های پیشینی‌اند؛ ۲. قوانین کلی تاریخ را نمی‌توان به طرزی موجه و قابل‌قبول صورت‌بندی کرد، و ۳. فرض‌های پیشرفت در تاریخ را نمی‌توان توجیه کرد.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
اگر سرگردانی، که حالت جدایی از هر نقطه معلومی در مکان محسوب می‌شود، ضد مفهومیِ وابستگی به چنین نقطه‌ای باشد، آن‌گاه فرم جامعه‌شناختی «غریبه» می‌توان گفت، ترکیبی از هر دو این ویژگی‌ها را عرضه می‌کند. (این نشانه دیگری است از این‌که روابط مکانی نه‌تنها شرایط تعیین کننده روابط میان انسان‌هایند، بلکه نماد آن روابط هم هستند.) غریبه از این‌رو در این‌جا به معنای معمول این اصطلاح، به‌مثابه پرسه‌زنی که امروز می‌آید و فردا می‌رود، در نظر گرفته نخواهد شد، بلکه به جای آن انسانی تلقی خواهد شد که امروز می‌آید و فردا می‌ماند ــ به عبارتی، پرسه‌زن بالقوه، که اگرچه راه خود را ادامه نمی‌دهد، بر آزادی آمد و رفت کاملاً غلبه نکرده است. او درون دایره مکانی خاصی ــ یا درون گروهی که مرزهایش مشابه مرزهای مکانی‌اند ــ مستقر می‌شود ولی جایگاه او درون آن از اساس متأثر از این امر است که او در آغاز به آن تعلق نداشته و نیز این‌که او خصایصی را به درون آن می‌آورد که طبیعیِ آن نیست، و نمی‌تواند باشد.
esrafil aslani

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۹۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۰-۸۲۸-۰
تعداد صفحات۵۹۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۰-۸۲۸-۰

تجربه بهتر در اپلیکیشن