با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
قمارباز

دانلود و خرید کتاب صوتی قمارباز

۴٫۲ از ۱۰۷ نظر
۴٫۲ از ۱۰۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی قمارباز  نوشته  فئودور داستایفسکی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی قمارباز

کتاب صوتی قمارباز اثری جالب و تاثیرگذار نوشته فئودور داستایفسکی با ترجمه سروش حبیبی است. این داستان درباره مردی است که به قماربازی کردن معتاد شده است و در نهایت بی‌پولی و بدشانسی پولی پیدا می‌کند تا دوباره به دور برگردد.

فئودور داستایفسکی زمانی که ۴۵ ساله بود و مهلت کوتاهی برای پرداخت یکی از بدهی‌هایش داشت، در مدت زمان ۲۶ روز این داستان را آفرید؛ از روی زندگی خودش.

درباره کتاب صوتی قمارباز

رمان قمارباز درباره‌ قمار است. قمار یک ویژگی دارد و آن این است که افراد را حریص می‌کند: هر چقدر بیشتر ببرید، حریص‌تر می‌شوید و از هیچ باختی هم پیشمانی به دل راه نمی‌دهید. این ویژگی قمار است و این داستان درباره‌ آدم‌هایی است که همه زندگی خود را به پای شانس می‌گذارند.

الکسی ایوانویچ، الکسی معلم سرخانه‌ای است که وارد خانواده‌‌ای اشرافی می‌شود. اما این خانواده هم ثروتش را از دست داده و به امید ارثی زندگی می‌کند که قرار است بعد از مرگ عمه ژنرال به آن‌ها برسد.

الکسی به پولینا، خواهر زن ژنرال دل می‌بازد اما پولینا به او اعتنایی ندارد. با این حال وقتی الکسی به پول نیاز دارد، پولینا به او پول برای قمار می‎دهد. بار اول شانس با او یار است. شهوت برد او را به سمت قمارهای دوباره و دوباره می‎کشاند تا حدی که تمام پول خود را می‎بازد.

در همین زمان، عمه، که همه منتظر مرگش هستند، وارد می‌شود؛ گویی تازه با جذابیت قمار آشنا شده است و تمام ثروتش را در قمار می‌گذارد.

اعضای این خانواده گویی هیچ راه دیگری به جز قمار نمی‌بینند. آن‌ها در قماربازی سرنوشتشان را می‌جویند و این حتی درباره الکسی هم صدق می‌کند. او سخت عاشق پولینا است اما از نظرش تنها راه رسیدن به او، قمار است.

چرا باید کتاب صوتی قمارباز را گوش کنیم؟

فئودور داستایفسکی مانند همیشه چنان در تحلیل شخصیت‎ها خوب پیش می‎رود که در پایان احساس می‎کنیم آنها را می‎بینیم و درک می‎کنیم. این ویژگی البته در تمام آثار او به چشم می‌خورد. بهرحال نباید فراموش کرد که او در طرح پرسش‌های بزرگ از زاویه دید مردم عادی چیره دست است و همین غرق شدن در یک پاسخ و دنبال کردن قهرمان‌های داستان برای پیدا کردن آن جذاب است.

کتاب صوتی قمارباز را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

تمام کسانی که به ادبیات روسیه علاقه‌مندند از شنیدن کتاب صوتی قمارباز لذت می‌برند. در حین شنیدن این کتاب صوتی با شخصیت‌ها همراه می‌شوید. به کارهایشان می‌خندید و از دستشان حرص می‌خورید و چه چیزی بهتر از یکی شدنی این چنینی با داستان؟

درباره فئودور داستایفسکی

فیودور میخاییلوویچ فرزند دوم خانواده داستایِفسکی در ۳۰ اکتبر ۱۸۲۱ به دنیا آمد. پدرش پزشک بود و از اوکراین به مسکو مهاجرت کرده بود و مادرش دختر یکی از بازرگانان مسکو بود. فئودور داستایفسکی در ۱۸۴۳ با درجه افسری از دانشکده نظامی فارغ‌التحصیل شد و شغلی در اداره مهندسی وزارت جنگ به دست آورد.

در سال ۱۸۴۹ به جرم براندازی حکومت دستگیر شد. حکم اعدام او مشمول بخشش شد و در عوض او چهار سال در زندان سیبری زندانی بود و بعد از آن نیز با لباس سرباز ساده خدمت می‌کرد.

داستایفسکی در سال ۱۸۶۷ با آناگریگوریوونا اسنیتکینا، که زن ثروتمندی بود ازدواج کرد و اوضاع مالیش بهبود یافت. او داستان‌های ابله (۱۸۶۹)؛ شیاطین (۱۸۷۱) و شاهکارش، برادران کارامازوف (۱۸۸۰) را پس از ازدواج خود نوشت.

شهرت او به خاطر رمان‌هایش: ابله، قمارباز، برادران کارامازوف و جنایت و مکافات است.

ویژگی منحصر به فرد آثار داستایفسکی روانکاوی و بررسی زوایای روانی شخصیت‌های داستان است به گونه‌ای که سوررئالیست‌ها مانیفست خود را بر اساس نوشته‌های این نویسنده بزرگ ارائه کرده‌اند.

محوریت بیشتر داستان‌های داستایفسکی سرگذشت مردمی عصیان زده، بیمار و روان‌پریش است که دچار افسردگی‌ها، تناقضات فکری و ارزشی و سوالات بنیادی فلسفی درباره خدا، هستی، عدالت و ماهیت بشر شده‌اند.

داستایفسکی در۵۹ سالگی در ۹ فوریه ۱۸۸۱ در سن پترزبورگ از دنیا رفت.

درباره سروش حبیبی

سروش حبیبی مترجم معاصر ایرانی خرداد ۱۳۱۲ در تهران متولد شد. او را به دلیل ترجمه‌های بسیاری که از آثار ادبی بزرگ دنیا از زبان‌های فرانسوی، روسی، آلمانی و انگلیسی انجام داده است، می‌شناسیم.

او در دبیرستان فیروز بهرام تحصیل کرد و از سال ۱۳۲۹ در مدرسه عالی پست و تلگراف ادامه تحصیل داد و سپس به خدمت وزارت پست و تلگراف و تلفن درآمد. ده سال بعد و در سال ۱۳۳۹ برای ادامه تحصیل به دانشکده فنی دارمشتات در آلمان رفت و به مدت سه سال به تحصیل در رشته الکترونیک پرداخت. در همین زمان بود که زبان آلمانی را فراگرفت. او نقش بسیار مهمی را در تغییر اداره پست و تلگراف به مخابرات ایفا کرد.

او در زمینه ترجمه، ابتدا با مجله سخن همکاری کرد. مدتی را به عنوان سرویراستار در انتشارات دانشگاه آریامهر کار کرد و در طی چهار دهه فعالیتش در زمینه ترجمه آثار ارزشمندی از خود به جا گذاشته است.

سروش حبیبی مترجمی چندزبانه است و همین موضوع، سبب جلب اعتماد مردم به ترجمه‌های او شده است. او بسیاری از آثار بزرگان ادبیات روسیه را مانند آثار تولستوی و داستایفسکی به فارسی برگردانده است که هنوز هم جزء بهترین‌ها به شمار می‌روند. او فارسی زبانان را با نویسندگانی مانند رومن گاری، آلخو کارپانتیه، الیاس کانتی، هرمان هسه، امیل زولا و آنتوان چخوف آشنا کرده است.

سروش حبیبی از سال ۱۳۵۸ در فرانسه اقامت دارد.

درباره آرمان سلطان زاده

آرمان سلطان ‌زاده یکی از شناخته شده‌ترین گویندگان کتاب‌های صوتی است. او سال‌ها به اجرای نمایش‌های رادیویی پرداخته و پس از حضور در نشر «آوانامه»، از سال ۱۳۹۳ تا امروز ۲۰۰ کتاب صوتی را با صدای گرم و دلنشین خود به گوش ما رسانده است.

آرمان سلطان ‌زاده متولد سال ۱۳۶۶ در شهر بابل است. او از سال ۱۳۸۲ تحت نظر اساتیدی چون «علی محمدی کلاگر» و «عباس ابوالحسنی» فعالیت تئاتری خود را آغاز کرده و در ۳۰ تئاتر به عنوان بازیگر به ایفای نقش پرداخته است. هم‌چنین نویسندگی و کارگردانی ۴ اثر را در کارنامه‌ خود دارد. سلطان ‌زاده پس از آشنایی با «علی دنیوی ساروی» در سال ۱۳۸۸ به رادیو مازندران رفت و فعالیت خود را به عنوان بازیگر نمایش‌های رادیویی آغاز کرد.

آرمان سلطان ‌زاده را بیشتر به عنوان گوینده کتاب‌های صوتی می‌شناسیم؛ او در موسسه‌ آوانامه به عنوان گوینده و مدیر تولید مشغول به فعالیت است. آثار بسیاری از جمله همین کتاب را، می‌توانید با صدای او از طاقچه بشنوید. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵۴)
a soul
۱۳۹۹/۰۳/۲۵

حتی اگر یکی از کتاب های ساده ی داستایوسکی به نظر بیاد ، در جایگاهی پایین تر از برادران کارامازوف و جنایات و مکافات و ابله، باز هم چکیده ی قلم روانشناس ترین نویسنده هاست . یه رفتارشناس درست و

- بیشتر
𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻
۱۳۹۸/۱۲/۰۳

‍ 📚قمارباز 👤فیودور داستایوسکی قمار باز (The Gambler) یکی از آثار جذاب و درعین‌حال ممتاز داستایوسکی و ادبیات روس به شمار می‎رود. داستایوسکی این رمان را در شرایطی خاص در سن 45 سالگی و در مدت‌زمانی کوتاه (حدود 26 روز) نوشته است؛

- بیشتر
mitra
۱۳۹۹/۰۹/۰۴

در طول داستان هم خندیدم و هم حرص خوردم. پیشنهاد میکنم شما هم کتاب رو با گویندگی جذاب آقای آرمان سلطان زاده گوش کنید و لذت ببرید🌸

reza.84546
۱۳۹۶/۰۱/۰۱

صدا ی آقای سلطان زاده زیباست ولی حس و حال داستان را نگرفته اندو یکنواخت و با یک لحن داستان را ادامه میدهند.جاهای که نیاز به مکث داردتا عوض شدن موضوع نشان داده شود رعایت نشده است هرچند برخلاف خیلی از

- بیشتر
بهار قربانی
۱۳۹۸/۱۰/۲۳

کتاب فوق العاده ای خوانش جناب سلطان زاده هم کیف گوش دادن به این اثر رو دو چندان می کنه.

Mahtab
۱۳۹۷/۰۹/۲۶

از روی نظرات دیگران دانلود کردم من نمیدونم فازشون چیه بعضیا الکی میگن خوبه فقط گوینده خوب بود داستان جذاب نبود

somy
۱۳۹۸/۰۳/۱۱

اولین تجربه کتاب گویا بود. واقعا لذت بردم گوینده عالی بود و داستایوفسکی هم بی‌نظیر. ممنون طاقچه‌ی عزیز

سلمی
۱۳۹۶/۰۱/۰۷

بهترین همراه من در طول سفرم بود، خوانش آقای سلطان زاده خیلی خوب بود و صدای شخصیت های داستان رو به خوبی اجرا کردن...

Msn
۱۳۹۹/۰۵/۰۵

انگار خود داستایوسکی یه مدت درگیر قمار میشه و بعد این کتاب رو می نویسه. نکات جالبی داشت.مثلا:اون بخش که یه سری میشینن با قلم و کاغذ که دنبال فرمول پیش بینی قمار(زندگی) میگردن.یا اینکه چطور نتیجه های قمار رو توجیه

- بیشتر
مهندس
۱۳۹۸/۰۳/۲۱

صدای آقای سلطان زاده زیبایی کتاب رو دو برابر کرده

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۷ ساعت و ۵۸ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۳۸٫۵ مگابایت
زمان۰۷ ساعت و ۵۸ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۳۸٫۵ مگابایت