با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
باغ زمستانی

دانلود و خرید کتاب باغ زمستانی

۴٫۷ از ۳ نظر
۴٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب باغ زمستانی  نوشته  کریستین هانا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب باغ زمستانی

کتاب باغ زمستانی نوشته کریستین هانا است که با ترجمه منیژه جلالی منتشر شده است. این کتاب روایت خانواده‌ای است که بعد از مدت‌ها کنار هم جمع می‌شوند و پرده از رازی ترسناک برمی‌دارند.

درباره کتاب باغ زمستانی

مردیت و نینا خواهرند با دو زندگی متفاوت، یکی سفر را انتخاب کرده استو عکاس شده و جهان را م‌گردد، دیگری بچه‌دار شده است و کسب و کار خانوادگی‌شان که اداره یک باغ سیب است به عهده گرفته است. 

وقتی پدرشان به سختی بیمار می‌شود، مردیت و نینا باید کنار هم برگردند و کنار مادر سرد و خشک خود، آنیا باشند. مادری که هیچ آرامش و مهربانی‌ای برای دخترانش ندارد. تمام ارتباط دختران و مادر قصه‌های پریانی بوده که بعضی شب‌ها مادر برای دخترانش تعریف می‌کرده. پدر در بستر مرگ تصمیم می‌گیرد داستانی را روایت کند که زندگی همه را تغیر می‌دهد. دختران با این داستان به زندگی مادرشان آنیا در لنینگراد جنگ زده می‌روند، داستان از حدوم نیم قرن قبل شروع می‌شود. مردیت و نینا داستانی هولناک از زندگی مادرشان می‌شنوند که همه چیز را تغییر می‌دهد و حقیقتی بزرگ را آشکار می‌کند. 

خواندن کتاب باغ زمستانی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب باغ زمستانی

در سواحل سهمگين رودخانه كلمبيا، در اين فصل يخبندان كه هر نَفَسى ديده می‌‏شود، باغ ميوه بلى‏نوچى خاموش بود. درختان سيب كه در خواب زمستانى به سر می‌‏بردند، در كنار هم كاشته شده بودند و تا آنجا كه چشم می‌‏ديد، امتداد داشتند ريشه‏هاى نيرومندشان، در ژرفاى خاک حاصلخيز، درهم پيچيده بود. هنگامی‌ كه درجه حرارت كاهش می‌‏يافت و زمين و آسمان رنگ می‌‏باخت، چشم‏انداز، چيزى شبيه كورى زمستان را موجب می‌‏شد؛ روزها از يكديگر تشخيص داده نمی‌‏شدند. همه ‏چيز يخ می‌‏زد و شكننده می‌‏شد.

در خانه مرديت ويتسون، سكوت بيش از هر جاى ديگرى چشمگير است. وى در دوازده سالگى، هنوز سنى از او نگذشته، فضاهاى خالى ميان آدم‏ها را تشخيص داده بود. او آرزو داشت خانواده‏اش به خانواده‌‏هايى مشابهت داشته باشد كه در تلويزيون می‌‏بيند، آنجا كه همه ‏چيز و همه ‏كس كامل به نظر می‌‏رسد. هيچ‏كس حتى پدر دوست داشتنى‌‏اش، درک نمی‌‏كرد او در اين چهار ديوارى تا چه اندازه احساس تنهايى می‌‏كند، چقدر ناديده گرفته می‌‏شود.

ولى فردا شب همه‌‏چيز تغيير می‌‏كند.

نقشه‌‏اى فوق‌‏العاده به ذهن او رسيده بود. براساس يكى از قصه‌‏هاى پريان كه مادرش تعريف می‌‏كرد، نمايشنامه‌‏اى نوشته بود و می‌‏خواست آن را در ميهمانى ساليانه كريسمس اجرا كند. آنچه نوشته بود به طور دقيق شبيه همان چيزى بود كه در نمايشنامه خانواده پارتريج روى می‌‏داد.

نينا با ناراحتى پرسيد: «چرا من نمی‌‏توانم ستاره نمايش باشم؟» از زمانى كه مرديت متن نمايشنامه را تمام كرده بود، دست‏كم دهمين ‏بار بود كه او اين سؤال را می‌‏پرسيد

مرديت بر روى صندلی‌‏اش چرخيد و به خواهر نه ساله‏اش كه بر كف چوبى اتاق خواب قوز كرده بود و قصرى به رنگ سبز نعنايى را بر روى ملافه كهنه نقاشى می‌‏كرد چشم دوخت.

مرديت لب پايينی‌‏اش را به دندان گرفت و كوشيد اخم به چهره‌‏اش نياورد. قصر بسيار به هم ريخته بود؛ هيچ خوب نبود. «نينا، ممكنه بعداً در اين‏باره حرف بزنيم؟»

«ولى چرا من نمی‌‏تونم اون دختر روستايى باشم كه با شاهزاده ازدواج می‌‏كنه؟»

«خودت می‌‏دونى چرا. جف نقش شاهزاده رو بازى می‌‏كنه و اون سيزده سالشه. تو در كنار اون خيلى مسخره به نظر می‌‏آى.»

نينا قلم نقاشی‌‏اش را در قوطى خالى صابون گذاشت و بر روى پاشنه‏‌هايش عقب نشست. او با موهاى سياه كوتاه، چشمان سبز روشن و پوست رنگ پريده، پرى كوچولوى كاملى به نظر می‌‏رسيد. «سال ديگه می‌‏تونم دختر روستايى بشم؟»

مرديت خنديد. «مطمئن باش.» او از اينكه بتواند سنتى خانوادگى به وجود آورد، خوشحال بود. همه دوستان او رسم و رسومی‌ داشتند، ولى خانواده ويتسون نه؛ آنان هميشه متفاوت بودند. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۳۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۳/۲۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۴۲-۸۵۵-۵
تعداد صفحات۵۳۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۹,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۳/۲۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۴۲-۸۵۵-۵