با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
همسایه بغلی؛ یک شب شوم برای بچه قلدرها

دانلود و خرید کتاب همسایه بغلی؛ یک شب شوم برای بچه قلدرها

کتاب اول

۴٫۷ از ۱۷ نظر
۴٫۷ از ۱۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب همسایه بغلی؛ یک شب شوم برای بچه قلدرها  نوشته  گری گیزلین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهخرید نسخه‌ی چاپی از نشر صاددرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب همسایه بغلی؛ یک شب شوم برای بچه قلدرها

رمان همسایه بغلی؛ یک شب شوم برای بچه قلدرها نوشته گری گیزلین داستان‌نویس فرانسوی- اسپانیایی است. او مجموعه چندجلدی همسایه بغلی را برای نوجوانان نوشته است و کتاب یک شب شوم برای بچه قلدرها جلد اول این مجموعه است.

درباره کتاب یک شب شوم برای بچه قلدرها

هارولد بل دوازده ساله است. او در یک شهر ساحلی آرام زندگی می‌کند و به کتاب خواندن و پیاده‌روی خیلی علاقه دارد. او روی صندلی چرخدار می‌نشیند و متاسفانه برایش مقدور نیست که در مقابل شرارت کسی مثل الکس، پسرک قلدر محله و نوچه‌هایش مقاومت کند. وقتی فرانک گولز، نویسنده رمان‌های ترسناک و دخترهایش به خانه بغلی آنها نقل مکان می‌کنند، همه چیز تغییر می‌کند. هارولد خیلی زود متوجه می‌شود که زندگی همسایه‌شان هیچوقت آرام و طبیعی نیست و فرانک داستان‌هایش را بر اساس ماجراهای ماورایی واقعی می‌نویسد. خانه آنها عجیب است. چراغ‌ها در آن خود به خود روشن و خاموش می‌شوند و اشیاء خودشان حرکت می‌کنند حتی در اتاق زیر شیروانی ارواحی ظاهر می‌شوند. چه رازی در این خانواده وجود دارد؟

خواندن کتاب یک شب شوم برای بچه قلدرها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

نوجوانان علاقه‌مند به داستان‌های ترسناک را به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم.

 درباره گری گیزلین

گری گیزلین مدرک ادبیات خود را از دانشگاه پاریس گرفته و تاکنون داستان‌های زیادی برای کودکان و نوجوانان نوشته است. سری داستان‌های همسایه بغلی او مورد تحسین منتقدان بوده و جوایز مخاطبان را به خود اختصاص داده است. کتاب حاضر اولین جلد از ماجراهای همسایه بغلی گیزلین است.

بخشی از کتاب یک شب شوم برای بچه قلدرها

دوشنبه از راه رسید و مجبور بودم که توی مدرسه با الکس هویت روبه‌رو شوم. کوله‌ام را پشت ویلچرم آویزان کردم، با این حس که قرار است به‌زودی یک چیز ناخوشایند اتّفاق بیفتد. تنها دلیلی که باعث می‌شد تصمیم بگیرم به مدرسه بروم، این بود که امکان داشت دخترهای گولز را در راه ببینم. آن روز رؤیایم به حقیقت پیوست. ایلونا با یک کوله‌پشتی در کنارش، روی ایوان خانه‌شان نشسته بود. وقتی من را دید، از جایش بلند شد. ایلونا گفت:

«کم‌کم داشتم فکر می‌کردم نکنه زودتر رفتی.»

قلبم به تپش افتاد.

«بعدشم فکر کردم شاید اصلاً تو، توی خونه درس می‌خونی و خودم باید تنهایی برم مدرسه.»

من گفتم:

«به نظر دبیرستانی می‌آی. باید با اتوبوس بری «نیوتون های»۱۹؛ خیلی دوره از اینجا.»

«من کلاس هفتمم.»

گفتم:

«منم همین‌طور. هر دوتامون تو یه کلاسیم. الکس هم تو کلاس ماست. چهارده سالشه؛ اما وقتی بحث چیز یادگرفتن توی کلاس پیش می‌آد، الکس قانون خودش رو داره.»

«الکس کیه؟»

«اونی که از اسکله پرتش کردی پایین.»

«اوه! اون یارو؟ اصلاً محلش نده.»

هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم موجود خبیثی مثل الکس را بشود ندیده گرفت. اما ازاینکه ایلونا همچین چیزی گفت، خیلی خوشم آمد. پرسیدم:

«سوزی کجاست؟»

«تو خونه پیش پدر مونده. وانمود می‌کنه که اونم مریضه. این کار همیشه‌شه؛ برایِ‌اینکه از مدرسه قسر در بره.»

پرسیدم:

«پدرت چطوره؟»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۲)
Hana
۱۴۰۰/۰۲/۲۲

یه تجربه ترسناک دیگه😁 خب راستش اونقدر ها هم ترسناک نبود مگر اینکه توی شب بخونیدش که بیشتر حال میده، مخصوصا با چراغ‌قوه وقتی همه خوابن!😅 داستان درباره پسری به نام هارولد بود که از ویلچر استفاده میکنه. به تازگی نویسنده

- بیشتر
toranj
۱۳۹۹/۱۰/۰۹

داستان درباره هارولد پسر ویلچری هست که عاشق کتابای ترسناکه و حالا نویسنده مورد علاقه‌اش به همسایگی‌اش نقل مکان می‌کنه. خب واقعا جالبه که نویسنده مورد علاقه‌ات به همسایگی‌ات بیاد! ایده خیلی خوبی برای تعریف کردن داستانه! مخصوصا وقتی در

- بیشتر
ف.ن
۱۳۹۹/۱۰/۰۶

متن داستان روانه و اولین کتاب دی‌ماه من بود که خوندم. دوستش داشتم و اگر جلد‌های دیگه هم داره دوست دارم بخونم. اما از زندگی شخصی هارولد یکم بیشتر می‌خوندیم به‌نظرم بهتر بود. خوندن داستان رو پیشنهاد می‌کنم.

شلاله
۱۳۹۹/۱۱/۱۴

کمتر کتابی هست که من رو تا این وقت شب بیدار نگه میداره. اگه دوست دارید یک داستان هیجان انگیز و جنایی و در عین حال با رگه های از طنز بخونید, این کتاب رو پیشنهاد می کنم. داستان هایی

- بیشتر
seti
۱۴۰۰/۰۶/۲۷

کتاب خیلی قشنگی بود😇 داستان در مورد پسری به اسم هارولد بود نویسنده موردعلاقه هارولد به همراه دو دخترش به همسایگی هارولد و مادرش میان و زندگی خسته کننده و یکنواخت هارولد رو از یکنواختی در میارن و پرشور و هیجان می‌کنن... کتاب

- بیشتر
Dr.Kimiya
۱۴۰۰/۰۶/۲۲

خیلی قشنگ و ترسناک بود حتما بخونید.

elaheh
۱۳۹۹/۱۱/۱۳

من عاشق ژانر وحشتم و این کتاب هم موضوع خیلی جذاب و خوندنی داره 👌😍

Mahdis Hojati
۱۳۹۹/۱۰/۰۶

واقعا چی میتونه جذاب تر از این باشه که یک نویسنده بیاد و همسایه‌ات بشه؟ اون هم وقتی نویسنده مورد علاقه‌ات باشه دیگه فوق العاده اس😍🥺واقعا دلم خواست تجربه کنم چنین چیزی رو😁 روایت داستان عالیه از اتفاقات مختلف و حتی این

- بیشتر
مهرشاد
۱۳۹۹/۱۱/۱۳

از اون کتاباست که روزمرگی رو بهم می‌زنه و یک هیجان همراه با ذوق به آدم تزریق می‌کنه البته به‌همراه کمی حس مورمور کننده...

پارسا رندان
۱۳۹۹/۱۱/۱۴

به امید دیدار با این کتاب با امضای نویسنده :)

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۱)
خیلی سخت است که تظاهر کنی اصلاً به انجام کاری علاقه‌ای نداری، درحالی‌که آن کار واقعاً برایت مهم باشد
𝘳ꪮ𝓳𝓲ꪀꪖ
هیچ هیجانی تو زندگی اتّفاق نمی‌افته، مگر اینکه آدم ریسک اون خطر رو بپذیره.
شلاله
معجزه از بین رفته بود. من دوباره به دنیای واقعی برگشتم و واقعیت همه‌جوره مزخرف بود.
شلاله
کلمهٔ احمق در فرهنگ لغت با او معنا پیدا می‌کرد.
seti
که ناگهان ایلونا من را دید و دستی تکان داد، من هم برایش دست تکان دادم و ناگهان احساس کردم دنیا دوباره روبه‌راه شد.
seti
چشمانش را باز کرد و انگشتش را به نشانهٔ تهدید به‌سمتِ فرانک گولز گرفت: «تو!» «بله؟» «هر اتّفاقی برای پسرم بیفته، هرچی، طرف‌دارات نویسندهٔ موردعلاقه‌شون رو از دست می‌دن. فهمیدی؟»
شلاله
دنیایی که ما توش زندگی می‌کنیم، مثل یه قصّه‌ست؛ مثل قصّهٔ پریان. چیز جالب اینه که موجودات ترسناک هم توی این دنیا وجود دارن؛ مثل دیوا، ارواح خبیث و چیزای دیگه که توی تاریکی زندگی می‌کنن. اگه اینا نبودن، ممکن بود زندگی خیلی کسل‌کننده باشه. تو دوست داشتی توی همچین دنیای ملال‌انگیز و راکدی زندگی می‌کردی؟
شلاله
آه ای مردمان ساکن ستاره‌ها! من انسانی‌ام در کرانهٔ رود، خیره به آسمان ستاره‌ها چگونه در آن ارتفاع می‌لرزند و نورها چگونه تا دوردست‌ها می‌آیند که من می‌بینمشان و چه چیزهای نهانی با خود دارند؟ «کتاب مردگان مصری»
شلاله
ایلونا گفت: «من اعتقادی به عشق ندارم. آدما موقعی که عاشق می‌شن، احمق به نظر می‌رسن. تو این‌طور فکر نمی‌کنی؟» انگار یک‌دفعه از یک بلندی به پایین پرت شدم. گفتم: «چرا، کاملاً درست می‌گی.» ایلونا با اشتیاق به من نگاه کرد و گفت: «نمی‌خوام ذهنم درگیر احساسات بی‌فایده باشه. دلم می‌خواد با آدما به‌خاطرِ اون چیزی که واقعاً هستن، رابطه برقرار کنم. تو رو خیلی خوب نمی‌شناسم؛ ولی از این چیزی که هستی، خوشم می‌آد هارولد بل.» در جوابش گفتم: «من هم از تو به‌خاطرِ همین چیزی که هستی، خوشم می‌آد ایلونا گولز.»
شلاله
«مگه نه‌اینکه اگه آدم یه روح ببینه، باید راهش رو کج کنه و از یه طرف دیگه بره؟» «زِکی! معلومه که نه. آدم باید دنبالش بره.»
شلاله

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۴۵۹-۱۷-۳
تعداد صفحات۲۱۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۴۵۹-۱۷-۳