با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب چشم‌انداز طبیعی اثر نورتروپ فرای

دانلود و خرید کتاب چشم‌انداز طبیعی

گسترش کمدی و رمانس شکسپیری

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چشم‌انداز طبیعی  نوشته  نورتروپ فرای  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب چشم‌انداز طبیعی

کتاب چشم‌انداز طبیعی نوشته نورتروپ فرای است که با ترجمه رضا سرور منتشر شده است. این کتاب در حقیقت بخشی از سخنرانی‌های فرای در دانشگاه کلمبیا است که در این کتاب جمع‌آوری مدون شده است.

این کتاب دربارهٔ اصول نقد و لذت‌بردن از کمدی‌های شکسپیر است. اصول به پیدایش نظریه‌ای غامض منتهی می‌شود و لذت تجربه‌ای پیچیده را فراهم می‌آورد. 

مجموعه تئاتر: نظریه و اجرا  نشر بیدگل با این نیت طراحی شده است تا به معرفی جریان‌های مهم تئاتری دنیا در دورهٔ ما بپردازد. سنت‌هایی که لزوم خوانش مجددشان ازهرجهت حس می‌شود. براین‌اساس، معرفی جریان‌های عمدهٔ تئاتر  و اجرای معاصر، بازخوانی آنها، تأکید نهادن بر رابطهٔ میان عمل و نظریهٔ تئاتر، از اهداف اصلی این مجموعه است.

خواندن کتاب چشم‌انداز طبیعی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به نمایش و پژوهشگران نقد هنر پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب چشم‌انداز طبیعی

دومین اصل نقادانه آن است که اگر شکل و ساختار کلی داستان پیشاپیش مشخص شده باشد، آنگاه تمامی امتیازات و محاسن داستان، شوخ‌طبعی، و ظرافت نهفته در گفت‌وگوها، زنده‌بودن شخصیت‌پردازی و نظایر آن، همگی صرفاً نتیجهٔ مهارت استادانهٔ مؤلف در به‌کارگیری تکنیک است. این آثار نشانگر مهارت بلاغی مؤلف در استفاده از قراردادها و قواعد ادبی است. از دید منتقد اخلاق‌گرا مؤلف با به‌کارگیری این قواعدِ بسیار صلب آگاهانه خود را از امتیازاتی محروم می‌کند. اما هرچه داستان کارآگاهی را با دید نقادانه‌تری بخوانیم، بیشتر مایل می‌شویم تا سطح نوشتار و پی‌رنگ پیچیده‌ای که مؤلف، به‌رغم محدودیت‌های قواعد، بدان دست یافته را تحسین کنیم. این مسئله درمورد سایر گونه‌های به‌شدت متصنع ادبی نیز مصداق دارد. هنگامی که آثار یک شاعر  غنایی قرن شانزدهمی را می‌خوانیم، در وهلهٔ اول به دنبال دانستن آن نیستیم که چه می‌خواهد بگوید، زیرا می‌دانیم در پی گفتن چیست: او می‌خواهد از سنگ‌دلی معشوقه‌اش شکایت کند، درعوض، آنچه ما در پی آن‌ایم میزان طنینی است که مهارت بلاغی شاعر می‌تواند از چنین موضوع تحمیلی و ازپیش‌مشخصی برآورد. همین طنین است که شعر آنها از من می‌گریزند اثر ویات (۸) یا شعر زیرا کمکی در کار نیست اثر درِیتون ۹ را از اشعار متوسط‌با مضامینی کاملاً مشابه‌متمایز می‌سازد. اگر بخواهیم از حرفه‌ای دیگر مثال بیاوریم، همین طنین است که ویولن استرادیواریوس را  از سایر ویولن‌های هم‌شکلش متمایز  می‌کند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۹/۳۰
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۸۶۳-۰۲-۵
تعداد صفحات۲۱۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۹/۳۰
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۸۶۳-۰۲-۵