با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
توصیه‌ی تصادفی

دانلود و خرید کتاب توصیه‌ی تصادفی

۳٫۹ از ۱۱ نظر
۳٫۹ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب توصیه‌ی تصادفی  نوشته  ک‍ارل‍و گ‍ل‍دون‍ی‌  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب توصیه‌ی تصادفی

نمایشنامه توصیه تصادفی  نوشته‌ی کارلو گولدونی برای اولین بار به سال ۱۷۵۵ میلادی در تئاتر سن لوکا در شهر ونیز به صحنه رفته است.علی شمس نویسنده و کارگردان نام آشنای تئاتر این اثر را ترجمه کرده است و نشر آواژ در اختیار مخاطبان قرار داده است.

درباره کتاب توصیه تصادفی

زمانی که این نمایشنامه در قرن ۱۸ بار اول به صحنه با استقبال خوبی از طرف مخاطبان روبه‌رو شد. فضای عاشقانه و آمیخته به طنز اثر در موفقیتش تأثیر بسیاری داشت.  توصیه تصادفی از آثار شاخص کارلو گولدونی به شمار می آید. علی شمس نویسنده و کارگردان تئاتر که تحصیلات هنرهای نمایشی‌اش را در ایتالیا به اتمام رسانده است ترجمه ای روان و خوش‌ساخت از توصیه تصادفی ارائه داده است که در اختیار علاقمندان به نمایشنامه های ترجمه شده و ادبیات ایتالیا قرار می‌گیرد.  

کتاب توصیه تصادفی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب برای تمام علاقه‌مندان به ادبیات نمایشی مناسب است همچنین به کسانی که به نمایشنامه‌های ایتالیایی علاقه دارند هم توصیه می شود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
Atrex
۱۳۹۸/۱۲/۲۱

کتابی با موضوع عاشقانه، کمدی و با پیچیدگی های دنیای دلدار و دلدادگی. اوایل که داشتم کتاب را می‌خواندم، فکر میکردم یک داستان عاشقانه پیش پا افتاده است، اما به مرور اتفاقات هیجان انگیز غیر قابل پیش بینی یکی یکی پشت

- بیشتر
Poury kafka
۱۳۹۹/۰۵/۰۹

فک کنم اگر نویسنده در دوره‌ی ما زندگی میکرد خوراکش نوشتن سریال‌ها خانوادگی میشد=))) موقعیت‌های بامزه‌ای که از سوتفاهم‌های کوچیک کوچیک بوجود میان توی همه‌ی نوشته‌هاش موجوده توانایی قلم‌ش توی همین چیزاس ولی آخراشو یجورایی هندی‌طور تموم میکنه.

کاربر ۱۸۱۵۵۹۱
۱۳۹۹/۰۹/۲۷

بدک نبود

Paria
۱۴۰۰/۰۱/۰۶

اصلا دلیل تعریف‌هایی که تو نظرات بود رو نفهمیدم.

faflowerz
۱۳۹۹/۰۲/۲۰

کتاب قشنگی بود درباره ی یک افسر که در خانه ی فرد ثروتمندی زندگی میکند و عاشق دختر او میشود و ..

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۴)
بدتر از اشک‌های یه زن تنها چی می‌تونه تو دنیا وجود داشته باشه
AVA
من ماجرا رو به شما می‌گم دوشیزهٔ عزیز. یه اشتباه بدی رخ داده. ستوان داشته شتابان خودشو می‌رسونده در خونهٔ عمهٔ شما. حالا نگو نشانی رو اشتباه کرده و به جای خونهٔ عمهٔ شما، می‌ره خونهٔ عمهٔ جیانینا و اشتباهی به جای ازدواج با شما با جیانینا ازدواج می‌کنه. باورتون می‌شه؟ سر یه سوء تفاهم کوچیک.
Atrex
ذات هیچ‌وقت دروغ نمی‌گه.
Atrex
من ماه‌هاست که شما رو برانداز می‌کنم. غم شما غم عشقه.
Atrex
پس چرا جوری وانمود کرد که کاستانزا رو دوست داره؟ گواسکونیا: قربان خود عشق اساسش بر فریب و پنهان کاریه. از قبل از ما بوده تا بعد از ما هم ادامه داره.
Atrex
چون بد آید هر چه آید بد شود.
Atrex
تو می‌تونی از فکر دختری که دوستش داری، خلاص بشی؟ خودتو در دام ناامیدی رها می‌کنی و اونقدر زجر می‌کشی تا از تک و تا بیفتی و بمیری؟
Atrex
نمی‌تونم خودمو متقاعد کنم که یه مرد جنگجو چطور می‌تونه دوست داشتن یه زنو جایگزین لذت جنگ بکنه.
Atrex
هیچ وقت فکر نمی‌کردم کار من با تو به اینجا برسه. می‌دونم که ده دقیقه بعد رفتن تو من می‌میرم. تو می‌رفتی و من توی همین اتاق بوی تو رو به مشام می‌کشیدم و می‌مردم و وقتی پدرم جسد منو توی این اتاق می‌دید از حیرت شاخ درد می‌آورد و وقتی صورت منو نگاه می‌کرد رد غم رو توی چهره‌م می‌فهمید.
Atrex
دولاکوتریه: نه قربان، وقتی پدر موافقت نمی‌کنه، از ادب به دوره که من روی خواستهٔ خودم پافشاری کنم. فلیبرتو: خب پس چه کار می‌کنید؟ دولاکوتریه: از اینجا می‌رم و عشقم رو قربانی صداقتم می‌کنم.
Atrex

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۹/۱۳
شابک۹۷۸۶۰۰۸۶۹۸۴۵۶
تعداد صفحات۹۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۹/۱۳
شابک۹۷۸۶۰۰۸۶۹۸۴۵۶