با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
به هادس خوش آمدید

دانلود و خرید کتاب به هادس خوش آمدید

۳٫۴ از ۱۰ نظر
۳٫۴ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب به هادس خوش آمدید  نوشته  بلقیس سلیمانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب به هادس خوش آمدید

«به هادس خوش آمدید» رمانی نوشته بلقیس سلیمانی است. نام کتاب برگرفته از نام الهه تاریکی و دوزخ یونانی به نام هادس است که پرسفون دختر دمیتر الهه حاصلخیزی و زئوس را می‌رباید و با خود به جهان زیرین می‌برد. رودابه دختر یک خانواده سرشناس کرمانی است که برای تحصیل به تهران آمده است. زمان جنگ است و وحشت از بمباران همه جا وجود دارد. احسان دوست پسر رودابه که از آشنایان خانوادگی‌شان هم هست از او می‌خواهد که در خوابگاه نماند و به منزل دوست مشترک خانوادگی‌شان به نام یوسف شیخ‌خانی برود، مرد چهل و هفت ساله، الکلی و تنهایی که زن و بچه‌اش او را رها کرده و به خارج از کشور رفته‌اند. رودابه به اعتماد احسان نسبت به مرد تنها احساس دلسوزی و محبت دارد اما مرد که رودابه برایش یادآور عشق دوران جوانی‌اش است در حالت مستی به او تعرض می‌کند: «از اول نباید با دایی‌برزو و احسان برای ثبت‌نام به تهران می‌آمد. نباید به خانهٔ یوسف‌خان می‌رفت. نباید به حرف احسان گوش می‌کرد و شب بمباران به خانهٔ مهندس می‌رفت. نه، باید قصه‌اش را عقب‌تر می‌برد. از اول نباید درس می‌خواند، نباید دانشگاه قبول می‌شد، نباید دلبستهٔ احسان می‌شد، نه، از این هم عقب‌تر؛ نباید به‌دنیا می‌آمد.» این ماجرا روح و روان رودابه را بهم میریزد و رابطه‌اش را با نزدیک‌ترین کسانش و احسانی که خیلی او را دوست می‌داشت تحت تاثیر قرار می‌دهد تا جایی که فکر کشتن یوسف‌خان به سراغش می‌آید. سلیمانی در این داستان همه چیز را کنار هم تصویر کرده است. زنانگی و تابوهای آن، جنگ و آشفتگی‌های ناشی از انتخاب‌های نادرست دختری جوان از بین رفتن ارزش‌های خانوادگی و فردی با ارزش‌های جمعی و تقدیر ناگزیر نسلی را که میان آتش جنگ و تحولات اجتماعی به دنیا می‌آید و فرصت کمی برای زندگی دارد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
غزل
۱۳۹۸/۰۲/۲۲

روایت روان و ساده ی کتاب رو دوست داشتم ، اما پایان بندی ش بهم نچسبید . کتابهای قبلی خانم بلقیس سلیمانی رو بیشتر دوست داشتم. "خاله بازی" و "بازی آخر بانو" خیلی خوب بودند. "سگ سالی" هم خوب بود.

نازی
۱۳۹۹/۰۵/۲۲

با اینکه من عاشق خانم سلیمانی هستم اما این کتاب پر بود از توصیف های بیهوده و طولانی خیلی خیلی طولانی و البته پایان کتاب رو هم دوست نداشتم، برای شروع آشنایی با ایشون این کتاب رو توصیه نمیکنم

azim
۱۳۹۹/۰۵/۲۸

چه اسم قشنگی داره

ساجده
۱۴۰۰/۰۵/۱۳

قلم خانم سلیمانی رو خیلی دوست دارم.کتاب پیاده،سگ سالی،ومارون روقبلا خونده بودم خیلی برام جذاب بودن.این کارشون هم خوب بود اما انسجام اون سه تا کتاب رو نداشت بنظرم .و پایانی تلخ...

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۸)
از خیابان‌های تهران، خیابان ولی‌عصر را با چنارهای بلندش دوست داشت، و بیش از چنارها از سایهٔ آن‌ها خوشش می‌آمد
همچنان خواهم خواند...
تماشای غروب آفتاب در کویر. در این نقطه، خورشید در زمین فرو می‌رفت و با آن یکی می‌شد.
همچنان خواهم خواند...
شایعه دهان به دهان، محله به محله، شهر به شهر، حتا کشور به کشور چرخید.
همچنان خواهم خواند...
ما برا تماشا کردن به‌دنیا اومدیم؟ ـ نه، ولی اگه برای تماشا کردن هم به‌دنیا می‌اومدیم، می‌ارزید که فقط تماشا بکنیم.
همچنان خواهم خواند...
اگر می‌خواهی رازهای دیگری را بشنوی، رازهایت را بگو.
همچنان خواهم خواند...
آدمی تنها موجودی است که آگاهانه صلیب رنج‌هایش را بر دوش می‌کشد
همچنان خواهم خواند...
همهٔ دنیا برایش مضحکه‌ای ازلی و ابدی شده بود
همچنان خواهم خواند...
ـ جنگ قواعد و اصول نداره، صلحه که قواعد و اصول داره. جنگ یعنی بی‌قانونی، بی‌قاعدگی، یعنی کشتن، بردن و خوردن، همون داستان کهنهٔ همیشگی.
کاربر ۱۱۵۱۷۵۶

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۲/۱۲
تعداد صفحات۲۰۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۲/۱۲