با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
به هادس خوش آمدید

دانلود کتاب به هادس خوش آمدید

۳٫۱ از ۷ نظر
۳٫۱ از ۷ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب به هادس خوش آمدید

«به هادس خوش آمدید» رمانی نوشته بلقیس سلیمانی است. نام کتاب برگرفته از نام الهه تاریکی و دوزخ یونانی به نام هادس است که پرسفون دختر دمیتر الهه حاصلخیزی و زئوس را می‌رباید و با خود به جهان زیرین می‌برد.

رودابه دختر یک خانواده سرشناس کرمانی است که برای تحصیل به تهران آمده است. زمان جنگ است و وحشت از بمباران همه جا وجود دارد. احسان دوست پسر رودابه که از آشنایان خانوادگی‌شان هم هست از او می‌خواهد که در خوابگاه نماند و به منزل دوست مشترک خانوادگی‌شان به نام یوسف شیخ‌خانی برود، مرد چهل و هفت ساله، الکلی و تنهایی که زن و بچه‌اش او را رها کرده و به خارج از کشور رفته‌اند. رودابه به اعتماد احسان نسبت به مرد تنها احساس دلسوزی و محبت دارد اما مرد که رودابه برایش یادآور عشق دوران جوانی‌اش است در حالت مستی به او تعرض می‌کند:

«از اول نباید با دایی‌برزو و احسان برای ثبت‌نام به تهران می‌آمد. نباید به خانهٔ یوسف‌خان می‌رفت. نباید به حرف احسان گوش می‌کرد و شب بمباران به خانهٔ مهندس می‌رفت. نه، باید قصه‌اش را عقب‌تر می‌برد. از اول نباید درس می‌خواند، نباید دانشگاه قبول می‌شد، نباید دلبستهٔ احسان می‌شد، نه، از این هم عقب‌تر؛ نباید به‌دنیا می‌آمد.»

این ماجرا روح و روان رودابه را بهم میریزد و رابطه‌اش را با نزدیک‌ترین کسانش و احسانی که خیلی او را دوست می‌داشت تحت تاثیر قرار می‌دهد تا جایی که فکر کشتن یوسف‌خان به سراغش می‌آید.

سلیمانی در این داستان همه چیز را کنار هم تصویر کرده است. زنانگی و تابوهای آن، جنگ و آشفتگی‌های ناشی از انتخاب‌های نادرست دختری جوان از بین رفتن ارزش‌های خانوادگی و فردی با ارزش‌های جمعی و تقدیر ناگزیر نسلی را که میان آتش جنگ

و تحولات اجتماعی به دنیا می‌آید و فرصت کمی برای زندگی دارد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
azim
۱۳۹۹/۰۵/۲۸

چه اسم قشنگی داره

نازی
۱۳۹۹/۰۵/۲۲

با اینکه من عاشق خانم سلیمانی هستم اما این کتاب پر بود از توصیف های بیهوده و طولانی خیلی خیلی طولانی و البته پایان کتاب رو هم دوست نداشتم، برای شروع آشنایی با ایشون این کتاب رو توصیه نمیکنم

غزل
۱۳۹۸/۰۲/۲۲

روایت روان و ساده ی کتاب رو دوست داشتم ، اما پایان بندی ش بهم نچسبید . کتابهای قبلی خانم بلقیس سلیمانی رو بیشتر دوست داشتم. "خاله بازی" و "بازی آخر بانو" خیلی خوب بودند. "سگ سالی" هم خوب بود.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۲/۱۲
تعداد صفحات۲۰۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۲/۱۲