با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اتفاق و دو داستان دیگر

دانلود و خرید کتاب اتفاق و دو داستان دیگر

۴٫۰ از ۵ نظر
۴٫۰ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اتفاق و دو داستان دیگر  نوشته  کریشتوف کیشلوفسکی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب اتفاق و دو داستان دیگر

کریشتف کیشلوفسکی (۱۹۹۶-۱۹۴۱)، کارگردان و فیلمنامه‌نویس لهستانی است. در«اتفاق و دو داستان دیگر» که بعدها دست‌مایه‌ آثار سینمایی‌ کیشلوفسکی نیز قرار گرفت، می‌توان فضای رخوت‌زده و دل‌مرده‌ لهستان دهه‌ ۷۰ را مشاهده کرد که در آن اکثر آدم‌ها در مسیر تندِ فراموش‌شدن قرار گرفته‌اند. از سوی دیگر بیش‌تر داستان‌ها بر اساس دیالوگ شکل گرفته‌ و در آن‌ها عناصر بصری فراوانی نیز به کار رفته است. کیشلوفسکی در مقام داستان‌نویس، این داستان‌ها را در نقد فضای سیاسی روزگار خودش نوشته و سعی کرده با پنهان‌کردن امر بی‌واسطه‌ سیاسی در میان ماجراهای داستان‌ها، فرصت انتشارشان را به دست آورد. اهمیت این داستان‌ها به عنوان آثاری منفک از سینمای او کاملا روشن است و همین امر کتابش را جذاب کرده‌ است. کیشلوفسکی همیشه به ادبیات علاقه‌ بی‌حد و حصری داشت و همین امر باعث شد تا آثار سینمایی‌اش نیز رنگ و بویی نزدیک به رمان‌ و داستان پیدا کند. داستان‌های این کتاب به ترتیب به سه فیلم «آرامش»، «آماتور» و «شانس کور» می پردازد. در این متن‌ها قسمت‌های زیادی وجود دارد که در فیلم نیست، یا نهایتاً در فیلم‌نامه به شکلی دیگر درآمده است. برای مثال، در داستان آخر این مجموعه، «اتفاق»، که به فیلم «شانس کور» انجامیده، تقریباً نیمه‌ ابتدایی داستان در فیلم وجود ندارد. از همین رو دیدن دوباره‌ فیلم‌های کیشلوفسکی پس از خواندن این داستان‌ها می‌تواند تجربه‌ای کاملاً تازه باشد. کیشلوفسکی که عمده آثارش بارها در ایران دست به دست شده، یکی از محبوب‌ترین فیلم‌سازان بین علاقمندان به سینما است. مشهورترین آثار سینمایی او بی‌شک تریلوژی «سه رنگ»، «زندگی دوگانه‌ ورونیکا» و «ده فرمان» است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
ava
۱۳۹۴/۰۸/۲۰

خارق العاده است فرای یک کتاب فوق العاده . فضای داستانی کیشلوفسکی جدای از فضای سینماش نیست ا که این کتاب رو جذاب و خوندنی میکنه

خیلی دور خیلی نزدیک
۱۳۹۴/۰۸/۲۹

نگاه کیشلوفسکی به زندگی و انسان را دوست دارم. کتاب خوبیه نسخه چاپی رو خوندم.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
«چه‌قدر خوشگلی! این‌قدر زیبایی که برایم سخت است درک کنم مال من باشی...»
ملکوت
فیلیپ که مطمئن بود حق دارد، گفت: «ولی من خواستم بدانم، تنها همین را می‌خواستم. همه باید بدانند!» مدیر گفت: «نه! همه برای شنیدن واقعیت به اندازه‌ی کافی پخته نیستند.»
ملکوت
«آخر برای چی عجله داری؟» آنتونی گفت: «آرامش، عزیز من. آرامش، نه لاتاری.» چاقالو با لبخندی گل‌وگشاد گفت: «من برای زندگی‌ست که می‌دَوم...» در نور ماه، ردیف پنهانی دندان‌هایش دیده می‌شد. آنتونی گفت: «در این صورت به احتمال زیاد دیگر همدیگر را نخواهیم دید.»
Shekoofe Naser
من باید همه‌چیز را با آرامش از سَر بسازم، بدون عجله. وقت دارم. می‌بینی، از همین حالا یک شغل دارم، مگر نه؟ مسکن و چیزی برای خوردن دارم، می‌بینی میه‌تک. همه‌چیز روبه‌راه است. حالا نگاه کن ببین بعدش چی می‌شود. خانواده ــ آنتونی یکی از انگشتانش را خم کرد ــ و خانه‌ای کوچک از خودم. میه‌تک این چیزی‌ست که برایم از همه‌چی مهم‌تر است. تابه‌حال هیچ‌وقت نداشته‌امش.» سرکارگر که مجذوب کلام آنتونی شده بود ناگهان گفت: «درست است.» آنتونی دو انگشت دیگرش را هم خم کرد و ادامه داد: «زن، چند بچه، ناهار با خانواده. همیشه در خانه. بله، در خانه! نه در میخانه، نه در غذاخوری! بعدِ کار، استراحت در خانه، با بچه‌هایی که دور آدم را می‌گیرند. یکشنبه‌ها گردش. یک سیگار بعدِ غذا. غذا هم همیشه در خانه. یک زنِ خانه‌دار. تمام درآمدم را می‌دهم به او، فقط پولِ سیگار خریدن را نگه می‌دارم. کار... خانه... زن و بچه... آرامش، آه!»
رضا عابدیان

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۲۹-۵۵۲-۱
تعداد صفحات۲۳۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۲۹-۵۵۲-۱

تجربه بهتر در اپلیکیشن