با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پدر حضانتی

دانلود کتاب پدر حضانتی

۳٫۸ از ۵۷ نظر
۳٫۸ از ۵۷ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پدر حضانتی

دیدیه وَن کولارت، نویسندهٔ بلژیکی‌تبار فرانسوی، متولد بیست و نهم ژوئیهٔ ۱۹۶۰ در شهر نیسِ فرانسه است. او که از هشت‌سالگی با هدف کسب درآمد تصمیم گرفت رمان‌هایش را منتشر کند در مسیر پُرتلاطمِ تخیل، خلق و انتشار آثارش بارها از سوی ناشران فرانسوی طرد شد تا سرانجام سال ۱۹۸۱، بعد از سیزده سال نوشتنِ بی‌وقفه مورد تأیید یکی از ناشران قرار گرفت و از آن پس آثار منتشرشده‌اش علاقه و توجه مخاطبان بسیاری را به خود جلب کرد.

از آثار مهم او می‌توان به ماهی عشق (جایزهٔ روژه نیمیه، ۱۹۸۴)، تعطیلاتِ یک روح (جایزهٔ گوتنبرگ، ۱۹۸۷)، مسیر یک‌طرفه (جایزهٔ گنکور، ۱۹۹۴)، شبِ قبل در قرن پانزدهم، شاهدان ازدواج و... اشاره کرد.

وَن کولارت که به مارسل اِمه و رومن گاری (دوست دوران دبیرستانِ پدرش) علاقهٔ زیادی دارد، نمایش‌نامه‌نویسی، فیلم‌نامه‌نویسی و کارگردانی دو فیلم را نیز در پروندهٔ هنری خود گنجانده است.

کتابِ «پدر حضانتی» که جایزهٔ مارسل پانیول را در ۲۰۰۷ نصیبِ دیدیه ون کولارت کرد، در حقیقت ادای دِین و احترامِ دیدیه به پدرش رِنه وَن کولارت، وکیل برجسته، داستان‌پردازِ شوخ و تأثیرگذارترین شخصیت در زندگی این نویسنده است.

ون کولارت در داستان «پدر حضانتی» از پدر خودش حرف می‌زند. پدری شگفت‌انگیز که خود را «روحی آزاد می‌دانست که برای جوراب پوشیدن هم به کمک نیاز دارد.سربازِ کهنه‌کار و خلع‌سلاح‌شده‌ای که برای امدادرسانی به کسانی که کمتر از خودش معلول بودند همیشه اعلام آمادگی می‌کرد.» شخصیتی چنان ماندگار و دوست‌داشتنی که سوگوارانش در مراسم تدفین تنها یک سؤال را در ذهن‌شان مدام تکرار می‌کردند: «بعد از این دیگر چه کسی مرا خواهد خنداند؟

نثر و سبک نگارش وَن کولارت نیز در این رمان به شخصیت پدرش شبیه است؛ ترکیب تراژدی با کمدی، گذارِ ناگهانی از اندوهِ مرگ به نیروی حیات و همزمانی وضعیتی مضحک با غمی وصف‌ناپذیر، یادآورِ ون کولارتِ پدر است؛ مردی بشاش و بذله‌گو که باولع و اشتها مشغول خوردن راویولی است اما زیرِ میزِ غذاخوری پای راستش را از شدت درد دور پای چپش حلقه کرده و با مشت روی آن ضربه می‌زند.

رمان تاثیرگذار و شگفت‌انگیز «پدر حضانتی» را بخوانید و با فضای شیرین و دوست‌داشتنی‌‌ آن خاطرات پدر و فرزندی خود را زنده کنید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۱)
Shiva
۱۳۹۹/۰۵/۲۸

کتاب خوبی بود نویسنده خیلی قشنگ جزئیات و احساسات خودش رو در طول زندگی بیان کرده بود

hiba
۱۳۹۹/۰۵/۲۵

کتاب یه جورایی زندگینامه خود نویسنده است بااین تفاوت که به صورت نامه وار برای پدرش اینارومینویسه... ازخاطراتش، احساساتش، کارهایی که پدرش براش انجام داده و... بیشتر مثل این میمونه که پسر موفقیت هاش رومدیون پدر میدونه وبرای جبران ویاشاید

- بیشتر
پریسا
۱۳۹۹/۰۵/۱۱

یک کتاب کاملا روون و زیبا...

mohammad
۱۳۹۹/۰۵/۱۱

ترجمه بسیار عالی و روان بود

دلتنگی های آدمی را باد ترانه ای می خواند
۱۳۹۹/۰۵/۰۲

کتاب خیلی خوب و زیبایی بود ولی فکر می کنم اگر از شاخ و برگ های اضافی کم می کرد و فقط قسمت های خیلی جالب و حذاب رو منتشر می کرد خیلی بهتر بود. نتونستم تا اخر بخونم چون

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۷)
چه شغلی می‌توانست از قصه‌پردازی در اتاق خودم و در آرامش محضْ زیباتر باشد؟ بدون مشتری یا همکار، بدون رئیس بالای سرم.
.ً..
شخصیت‌های اصلی فیلمش به صورتی مختصر و کوتاه ظاهر می‌شود.
گیسو
اول باید بی‌عدالتی رو شناخت: بی‌عدالتی‌ای که یا قربانیش هستیم یا بدون این‌که بخوایم مسببش هستیم.
.ً..
«بعد از این دیگر چه کسی مرا خواهد خنداند؟»
Hamed
آورل گفت «سازمان ملل چیه؟» گی دو بلِگور توضیح داد «یعنی همهٔ کشورهای دنیا که جمع می‌شن دور هم و تصمیم می‌گیرن کجا جنگ بشه.»
سیویل
برای فراموش کردنِ یک دل‌آزردگی، هیچ‌چیز بهتر از یک معضل حقیقی نیست.
پاییز🍁
تو همیشه در «بدترین»، بهترین بودی.
پاییز🍁
دستم را فشار دادی و خیلی ساده گفتی «دوسِت دارم.» موجی از احساسات در سینه‌ام به خروش آمد و هنگامی که درد دوباره داشت پایم را تصرف می‌کرد، بی‌اختیار گفتم «به پدری قبولت می‌کنم.»
ح.گ.میر
وقتی پای عشق درمیان است، باید تسلیم شد.
پاییز🍁
ترس، مشاور و راهنمای خوبی نیست.
پاییز🍁

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۰/۱۱
تعداد صفحات۲۱۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۴,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۰/۱۱