با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فروشنده‌ دوره‌گرد

دانلود و خرید کتاب فروشنده‌ دوره‌گرد

۲٫۷ از ۲۷ نظر
۲٫۷ از ۲۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فروشنده‌ دوره‌گرد  نوشته  آرزو اقبالی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب فروشنده‌ دوره‌گرد

«فروشنده دوره‌گرد» رمان سوم نویسنده اتریشی، پتر هاندکه است که پس از «زنبورها» منتشر شد. این اثر، داستانی جنایی است؛ داستان قتلی که عناصر تمام داستان‌های جنایی ممکن را در خود جای داده است. هر جمله این کتاب یک داستان است. قهرمان داستان، فروشنده‌ای دوره‌گرد است. او همه‌چیز را مشاهده و کوچک‌ترین اتفاقات را ثبت می‌کند. او شاهدی است که در همه‌جا حضور دارد.

هاندکه در ابتدای هر فصل داستان توضیحی درباره روند ماجرا دارد. توضیحی که شاید به ظاهر خشک و گزارش‌گونه برسد اما او با مهارت زیادی شما را از این گزارش به درون داستان می‌کشاند و گرفتارتان می‌کند:

«غریبه است، اما نه به معنای مثبتِ آن: غریبه‌ای است که مثل بلا بر سر آن‌ها نازل می‌شود.

وقتی حرف می‌زند، فقط در زمان حال و از زمان حال حرف می‌زند؛ مثلاً چیزی برای نوشیدن سفارش می‌دهد یا سلام می‌کند. صحبت کردنش فقط بخشی از پیش‌رَوی‌اش به جلوست.

معلوم است که چیزی می‌خواهد. مثل فروشنده‌های دوره‌گرد رفتار می‌کند. شاید فروشندهٔ دوره‌گرد است.

وقتی داستان آغاز می‌شود برای کسی که وارد شده است همه‌چیز، هر چیزی که خودش را در دیدرسِ او قرار می‌دهد، در نهایتِ نظم است. این نظم آن‌قدر توی چشم می‌خورد که تک‌تک شمرده می‌شود. نظمی در نهایتِ وسواس.»

خوانندهٔ این داستانِ پُرماجرا نباید از چیزی غفلت کند. او نمی‌تواند به جوابی قطعی برسد، چون جواب قطعی‌ای وجود ندارد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۱)
ヽ( ´¬`)ノپری
۱۳۹۹/۰۲/۱۵

وقتی مابخاطره ترجمه های ضعیف کتابا حتی نمیتونیم کتابو بیشتر از چند صفحشو بخونیم اینکه جایزه نوبل رو کلا ببریم زیر سوال کار درستی نیست کسی میتونه قضاوت کنه راجع به جایزه که تونسته باشه متن اصلی کتاب رو خونده باشه

- بیشتر
しᝪᐯᗴ ᗰᗴᗩᑎᔑ ᖴᏆᏀᕼᎢᏆᑎᏀ
۱۳۹۹/۰۱/۲۰

داستان پوچ و بی محتوا فقط میتوانم بگویم،فریب نوبل بردن نویسنده را نخورید. اصلا توقع اتفاق خارق العاده ای از کتاب نداشته باشید یا بهتر بگویم،هیچ توقعی نداشته باشید. هرچه بیشتر مطالعه کنید بیشتر به پوچی آن پی میبرید.

کیمی
۱۳۹۸/۰۷/۲۱

معمولا کتابای نشرچشمه رو آدم جون میکنه برا خوندنشون😐

Deer
۱۳۹۹/۰۲/۱۲

بد

Amir Hasany
۱۳۹۹/۱۲/۱۰

من این کتاب رو خوندم. کتاب گنگ و نامفهومی هست. با اینکه حجم زیادی نداره اما تا نیمه‌های کتاب معلوم نیست چی به چیه و نویسنده به دنبال چی هست. کلا خوندن اون رو توصیه نمیکنم

کاربر ۱۵۲۸۲۸۹
۱۴۰۰/۰۴/۱۲

بسیار یا بد ترجمه شده یا بد نوشته شده ایراد یا از مترجم هست یا نویسنده ولاغیر

atena
۱۴۰۰/۰۶/۱۷

این کتاب یکی از بدترین ترجمه‌هایی هست که خوندم البته ترجمه به تنهایی نمیتونه باعث این حجم از گنگی بشه نباید گول جایزه نوبل رو خورد... در اصل خود کتاب کم یا زیاد گنگ بوده که با یه ترجمه‌ی فاجعه

- بیشتر
کاربر ۱۴۵۷۱۴
۱۳۹۹/۰۲/۲۸

چه عرض کنم اصلامعلوم‌ نیست چی به چیه

Arminabdoli
۱۳۹۹/۰۶/۲۹

سلام ببخشید کسی کد تخفیف نداره ؟؟؟

taymaz
۱۳۹۸/۱۲/۰۷

کتاب نسخه چاپی ۱۵ تومن نسخه الکترونیک ۹ تومن. مشخص نیست این چه سیاست مسخره‌ای هست که ناشرین در قبال کتب الکترونیکی در نظر گرفتن

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
نظم به این دلیل نمایش داده می‌شود که شکی نیست حادثه‌ای در راه است، چیزی تغییر خواهد کرد یا تغییر داده خواهد شد؛ نظمی که نمی‌شود مدت زیادی تحملش کرد. این نظمِ نفسِ حبس‌شده است قبل از فریاد.
پریوش
هر چه تعداد جزئیات قابل‌تشخیص بیشتر باشد، به همان اندازه زودتر ماجرا آشکار می‌شود. برشمردن جزئیات قرار است از گمراه شدن جلوگیری کند. در بهترین حالت جزئیات آن‌قدر زیاد می‌شود که قاتل ناگهان به عنوان تنها شخصِ خاص به چشم می‌آید. بنابراین هر چه عمل به اجزاء بیشتری تجزیه شود به همان اندازه، این جزئیات قاتل را آشکارتر به ما نشان می‌دهند. نظمِ بی‌نظمی حاصل از قتل به روشن کردن بی‌نظمی کمک می‌کند. بی‌نظمی باید حتاالامکان روشن شود تا بشود عللش را تشخیص داد. اما این بی‌نظمی واقعاً مرتب نمی‌شود، بلکه فقط توصیف می‌شود. برای آن‌که بشود توصیفش کرد، نباید هیچ‌چیزش را مرتب کرد. برای کسانی که روی قتل تحقیق می‌کنند بعد از لحظهٔ وقوع عمل، که زمان در آن متوقف شده است، زمان دومی شروع می‌شود. زمان تقسیم می‌شود به دو زمان قبل و بعد از قتل. قاعدتاً در داستانِ جنایی، پس از وقوع قتل، توقف زمان واقعاً با توقف ساعتی مچی به تصویر درمی‌آید: ساعت قربانی، در لحظه‌ای که محکم می‌خورد به زمین.
esrafil aslani

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۰/۲۰
شابکundefined
تعداد صفحات۱۳۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۰/۲۰