با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب دهقانان اثر انوره دوبالزاک

دانلود و خرید کتاب دهقانان

۳٫۸ از ۶ نظر
۳٫۸ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دهقانان  نوشته  انوره دوبالزاک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دهقانان

«دهقانان» رمانی از اُنوره دو بالزاک ( ۱۷۹۹ - ۱۸۵۰)، نویسنده فرانسوی است. بالزاک را پیشوای مکتب رئالیسم اجتماعی در ادبیات می‌دانند. «دهقانان» مثل تمام آثارش تصویرگر جامعه دهقانی فرانسه در قرن ۱۹ و رو‌ در رویی آن با طبقه نوخاسته بورژوایی است. لویی‌شوالیه، استاد کولژ دوفرانس، درباره «دهقانان» می‌نویسد: «رمان بالزاک نه‌فقط در ادبیات، بلکه هنوز و مخصوصا در تاریخ به حیات خود ادامه می‌دهد. وانگهی کمدی انسانی بررسی ادبی را غنا بخشیده و ترجمانی است دشوار، بالزاکی‌تر از خود بالزاک، که در این داستان بدان معنا می‌بخشد تا حدی به کندی و تامل، با فصل‌های طولانی که به تانی پیش می‌رود تا از هر دری سخن بگوید، فقری است از الهام یا لااقل کندی گذران قوه تخیل. وانگهی نویسنده با صداقت معتادش نخستین کسی است که حقایق را شناسایی می‌کند». در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «میان دو ردیف نرده‌های همسان، یک کلاه فرنگی، با سلسله‌ای از سنگ‌های تراشیده، همچون سنگ‌های قصر، با برش‌های الماس‌گون، با بام‌های بسیار نوک‌تیز با پنجره‌هایی با قابی از سنگ‌های خوش‌تراش نمایان بود؛ که نرده‌های آن به نرده‌های باشکوهی که گلستان میدان رویال پاریس را در میان گرفته بود می‌مانست، که متاسفانه، اینک رو به ویرانی نهاده است. این سبک قدیمی به عمارت کلاه‌فرنگی منظره‌ای شاهانه می‌بخشید که در شهرها فقط برای زندان‌ها مناسب به نظر می‌رسید؛ اما در میان جنگل، شکوه خاصی دارد».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
حسین رسولی
۱۳۹۹/۱۱/۰۵

گئورگ لوکاچ، فیلسوف و منتقد ادبی: «قصد بالزاک در این رمان، که مهم‌ترین اثری است که در اواخر زندگی خود منتشر کرده، توصیف زمین‌داری بزرگ اشرافی و در حال مرگ بوده است... بالزاک فروپاشی فرهنگ اشرافی را در پی پیشرفت‌های

- بیشتر
تام ریدل
۱۳۹۸/۰۲/۱۶

این کتاب و تازه خریدم کلن تجربه ای تو خوندن آثار بالزاک ندارم

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۳۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۵۱-۹۲۳-۰
تعداد صفحات۵۳۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۵۱-۹۲۳-۰