با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب تاول اثر مهدی افروز منش

دانلود و خرید کتاب تاول

۳٫۲ از ۱۶ نظر
۳٫۲ از ۱۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تاول  نوشته  مهدی افروز منش  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تاول

کتاب تاول اولین داستان مهدی افروزمنش، با زبان روان و چهارچوب داستانی قوی‌اش، جایزه رمان اول هفت اقلیم را از آن خود کرده است. مهدی افروزمنش، نویسنده و رونامه نگار است. او را با فضای شهری داستان‌هایش می‌شناسندو

درباره کتاب تاول

داستان در محله‌ای نزدیک میدان راه آهن به نام فلاح اتفاق می‌افتد و زمان دهه ۷۰ است. محله فلاح، محله‌ای است که در آن روز شب نمی‌شود مگر این که دعوا و درگیری اتفاق بیفتد و تاول داستان یکی از بچه‌های این محله به اسم جعفر است.

جعفر روزی قهرمان کشتی و مورد احترام ساکنان محل بوده، تا زمانی که رنگ عوض می‌کند و معتاد و لات و سرانجام قاتل سرهنگ نیروی انتظامی می‌شود. در کنار جعفر، داستان آدم‌های دیگری هم روایت می‌شود، خانم ژاپنی که زن برادر جعفر است، اشرف شلغم، سرهنگ آرنولد، مجید سریش، یوسف آتاری، قاسم سلمونی، حسن جگرکی و خود راوی. درواقع، تاول داستان «محله فلاح» است. آدم‌های داستان یک ویژگی مشترک دارند، فقر و سرنوشت نه چندان درخشان و گویی شخصیتی مستقل ندارند و تنها در کلونی محله‌شان معنا می‌یابند. آنها در ایستادن در برابر نظم و قانون تفاهم و سرسختی‌ای مشترک دارند و دنیایی جدا از تمامیت شهر را می‌سازند.

نوجوان راوی داستان، با هیجان و کنجکاوی ماجراها را روایت می‌کند و گاهی که از چیزی خبر ندارد، متوسل به نقل قول از زبان زنان همسایه و خاله‌زنک‌های قدیمی محل می‌شود.

رمان افروزمنش، روایتی واقع‌گرایانه دارد و نویسنده می‌کوشد وقایع را همان گونه که هست، بازسازی کند. او در تاول از اجتماعی آشنا حرف زده و کوشیده است بخشی از ساختار اجتماعی- فرهنگی جامعه‌ی شهری را نشان دهد، با شخصیت‌هایی ملموس که شما را درگیر خود می‌کنند و به فضای داستان می‌برند، انگار در آن محله سال‌ها با جعفر و قاسم سلمونی و اشرف شلغم و بقیه آدم‌های آن زندگی کرده‌اید و هر روز شاهد ماجراهای محله بوده‌اید.

خواندن کتاب تاول را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی معاصر ایران پیشنهاد می‌کنیم

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
سَمَر
۱۳۹۸/۱۱/۱۸

کتاب قشنگی بود برای من. یه گزارش رئال و جالب درباره ی یه محله ی جنوب شهری ، در تهران دهه ی هفتاد. راوی داستان نوجوانیه به اسم امید که سالها بعد ، مهم ترین داستان محله رو روایت میکنه،

- بیشتر
qazal
۱۳۹۷/۰۶/۲۶

خوشم نیومد

barf
۱۴۰۱/۰۴/۰۲

سالتو بهتر از این رمانش بود. کلی شخصیت در دل داستان بود که بی هدف فقط بیان شده بودن و محتوا و درون مایه ی خوبی نداشت به نظرم فقط برای سرگرمی نوشته شده بود.

در انزوای کلمات برقص
۱۴۰۱/۰۳/۲۵

متخصص در سبک خودش 👌🏻

mah
۱۳۹۸/۰۲/۲۰

خوب نبود. کلی شخصیت داره که همشون رو هوان. آخرشم متوجه نشدم چی میخواست بگه.

مانا
۱۳۹۹/۰۷/۰۷

لعنتی چرا اسم داستان منو روی کتابت گذاشتی! مجبور شدم اسم داستانم رو تغییر بدهم.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
چرا شاعران بر این باورند که جهان را می‌توانند عوض کنند؟ من اگر همت کنم یک زندگی را فقط نجات خواهم داد مال خودم را شرمن الکسی
دردونه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۸ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۶/۱۳
شابک۹۷۸۶۰۰۰۰۰۰۰۰۰
تعداد صفحات۹۸صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۶/۱۳
شابک۹۷۸۶۰۰۰۰۰۰۰۰۰