با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی تاول اثر اشکان عقیلی‌پور

دانلود و خرید کتاب صوتی تاول

۳٫۶ از ۱۱ نظر
۳٫۶ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی تاول  نوشته  اشکان عقیلی‌پور  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

این کتاب صوتی عضو بی‌نهایت است.

با نصب اپلیکیشن طاقچه می‌توانی به این کتاب و هزاران کتاب صوتی و متنی دیگر در اشتراک بی‌نهایت دسترسی داشته باشی.

این کتاب صوتی عضو بی‌نهایت است.

با نصب اپلیکیشن طاقچه می‌توانی به این کتاب و هزاران کتاب صوتی و متنی دیگر در اشتراک بی‌نهایت دسترسی داشته باشی.

معرفی کتاب صوتی تاول

کتاب صوتی تاول اولین داستان مهدی افروزمنش، با زبان روان و چهارچوب داستانی قوی‌اش، جایزه رمان اول هفت اقلیم را از آن خود کرده است. مهدی افروزمنش، نویسنده و رونامه نگار است. او را با فضای شهری داستان‌هایش می‌شناسندو

درباره کتاب تاول

داستان در محله‌ای نزدیک میدان راه آهن به نام فلاح اتفاق می‌افتد و زمان دهه ۷۰ است. محله فلاح، محله‌ای است که در آن روز شب نمی‌شود مگر این که دعوا و درگیری اتفاق بیفتد و تاول داستان یکی از بچه‌های این محله به اسم جعفر است.

جعفر روزی قهرمان کشتی و مورد احترام ساکنان محل بوده، تا زمانی که رنگ عوض می‌کند و معتاد و لات و سرانجام قاتل سرهنگ نیروی انتظامی می‌شود. در کنار جعفر، داستان آدم‌های دیگری هم روایت می‌شود، خانم ژاپنی که زن برادر جعفر است، اشرف شلغم، سرهنگ آرنولد، مجید سریش، یوسف آتاری، قاسم سلمونی، حسن جگرکی و خود راوی. درواقع، تاول داستان «محله فلاح» است. آدم‌های داستان یک ویژگی مشترک دارند، فقر و سرنوشت نه چندان درخشان و گویی شخصیتی مستقل ندارند و تنها در کلونی محله‌شان معنا می‌یابند. آنها در ایستادن در برابر نظم و قانون تفاهم و سرسختی‌ای مشترک دارند و دنیایی جدا از تمامیت شهر را می‌سازند.

نوجوان راوی داستان، با هیجان و کنجکاوی ماجراها را روایت می‌کند و گاهی که از چیزی خبر ندارد، متوسل به نقل قول از زبان زنان همسایه و خاله‌زنک‌های قدیمی محل می‌شود.

رمان افروزمنش، روایتی واقع‌گرایانه دارد و نویسنده می‌کوشد وقایع را همان گونه که هست، بازسازی کند. او در تاول از اجتماعی آشنا حرف زده و کوشیده است بخشی از ساختار اجتماعی- فرهنگی جامعه‌ی شهری را نشان دهد، با شخصیت‌هایی ملموس که شما را درگیر خود می‌کنند و به فضای داستان می‌برند، انگار در آن محله سال‌ها با جعفر و قاسم سلمونی و اشرف شلغم و بقیه آدم‌های آن زندگی کرده‌اید و هر روز شاهد ماجراهای محله بوده‌اید.

شنیدن کتاب تاول را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی معاصر ایران پیشنهاد می‌کنیم


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
javid
۱۴۰۱/۰۳/۱۷

این اثر از این نویسنده هم مانند سالتو حول و محور افراد ساکن منطقه فلاح میگذره و از زبان پسربچه ای تعریف میشه که در محل چی میگذره و روابط افراد به چه شکل هست، تمام اتفاقات این کتاب در

- بیشتر
ahmad
۱۴۰۱/۰۴/۰۵

داستان کوتاه و جذابی بود شباهت های زیادی به کتاب سالتو داشت

در انزوای کلمات برقص
۱۴۰۱/۰۳/۲۵

متخصص در سبک خودش 👌🏻

N.G
۱۴۰۰/۱۲/۲۷

چون اول سالتو رو‌ خونده بودم انتظارم از این کتاب خیلی بیشتر بود ولی انتظاراتم رو‌اصلا برآورده نکرد. به نظرم ضعیف بود .

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۳ ساعت و ۱۹ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۷۳٫۹ مگابایت
زمان۰۳ ساعت و ۱۹ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۷۳٫۹ مگابایت