با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هایدی

دانلود و خرید کتاب هایدی

۴٫۳ از ۷ نظر
۴٫۳ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب هایدی  نوشته  یوهانا اشپیری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب هایدی

«یوهانا اشپیری» نویسنده سوئیسی قرن ۱۹ بود که داستان‌هایی برای کودکان و نوجوانان می‌نوشت. رمان «هایدی» مشهورترین اثر یوهانا اشپیری است که فیلم و کارتون‌های زیادی بر اساس آن برای کودکان و نوجوانان ساخته شده و این اثر بیش از بیست بار به فارسی برگردانده شده است. «هایدی» داستان زندگی دختربچه ای است که با پدربزرگش در کوه‌های آلپ سوئیس زندگی می‌کند. میزان شهرت این رمان ادبی به قدری ست که منطقه‌ای در سوئیس به نام هایدی لند نام‌گذاری شده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
سپیده
۱۳۹۷/۰۸/۱۷

نمونه اش رو دریافت کردم.ترجمه روون و عالی...

Zahra
۱۳۹۹/۱۱/۰۱

به نظرم فیلمش از کتابش بهتره من وقتی ۶سال داشتم میدیم 😊 به نظرم فیلمش از کتابش بهترهچون کامل نتونست بیان کنه😕 حتما بخونید ولی به نظرم اگه فیلمش رو ببینید عالی میشه من هنوزم این کارتون رو میبینم هم به صورت

- بیشتر
افسانه ادیتور
۱۳۹۹/۱۱/۰۹

عالی بود😃معرکه بود من کل داستانشو تصور کردم با جاهای غمگینش گریه کردم 😭 با جاهای خنده دارش خندیدم😂 و جاهای شادش شاد شدم😃

Reyhaneh
۱۳۹۹/۱۲/۰۶

به نظرم فیلمش بهتر از کتابش هست🙂

لیلا
۱۳۹۷/۰۶/۱۱

به به هایدی و خاطرات کودکی

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۰)
«اگه قدم‌های بزرگ‌تری برداری و تندتر بیای تا یک ساعت دیگه می‌رسیم.»
افسانه ادیتور
هایدی نزد عمو آلم می‌رود شهر کوچک و قدیمی مینفلد در جای بسیار زیبایی واقع شده و مسیر آن به بخش سرسبز و جنگلی دامنۀ ارتفاعات که چشم‌انداز زیبایی به دره دارد منتهی می‌شود. در بخشی از مسیر کوه‌های آلپ که با شیب تندی همراه است عطر و رایحۀ خوش گل و گیاهان بوته‌زار و چمن‌های کوتاه به مشام هر رهگذری می‌رسد.
سپیده
صبح یک روز آفتابی ماه ژانویه، دختر قدبلند و پرانرژی کوهستان دست دختربچه‌ای را گرفته بود و از مسیری باریک بالا می‌رفت. گونه‌های دختربچه با وجود پوست آفتاب‌سوخته‌اش گل انداخته بود.
سپیده
دتا از دختربچه پرسید: «هایدی، خسته شدی؟» او جواب داد: «نه؛ اما گرممه.» دختر بزرگ‌تر برای اینکه او را به ادامۀ راه تشویق کند، گفت: «اگه قدم‌های بزرگ‌تری برداری و تندتر بیای تا یک ساعت دیگه می‌رسیم.»
سپیده
زن تازه‌وارد پرسید: «دتا، این بچه رو کجا می‌بری؟ خواهرزادته؟» دتا گفت: «آره، می‌برمش پیش عمو آلم. می‌خوام اونجا بمونه.»
سپیده
مطمئنم که اون پیرمرد بیرونت می‌کنه و حتی به حرف‌هات هم گوش نمی‌ده.» «آخه برای چی؟ اون پدربزرگشه و باید یک کاری براش انجام بده. من تا امسال تابستون ازش مراقبت کردم و حالا یک کار خوب بهم پیشنهاد شده.
سپیده
دتا در آن دهکده بزرگ شده بود؛ اما بعد از فوت مادرش برای تهیۀ مخارج زندگی آنجا را ترک کرده بود. باربارا بازوی دتا را محکم گرفت و گفت: «دتا، کاش واقعیت رو به من می‌گفتی؛ تو همه‌چیز رو می‌دونی. حرف‌های مردم همه شایعه هست. به من بگو چه اتفاقی برای اون پیرمرد افتاده که همه با اون بد شدند؛ او همیشه از همه متنفر بوده؟»
سپیده
داره با پیتر و بزهاش می‌یاد بالا. نمی‌دونم پیتر چرا امروز این‌قدر دیر کرده. البته برای ما بهتر شد؛ می‌تونه مواظب اون بچه باشه و تو راحت همه‌چیز رو برام تعریف کنی.»
سپیده
مسیر آن به بخش سرسبز و جنگلی دامنۀ ارتفاعات که چشم‌انداز زیبایی به دره دارد منتهی می‌شود. در بخشی از مسیر کوه‌های آلپ که با شیب تندی همراه است عطر و رایحۀ خوش گل و گیاهان بوته‌زار و چمن‌های کوتاه به مشام هر رهگذری می‌رسد.
افسانه ادیتور
عمو توی این دنیا به جز کلبه و دو تا بز چیز دیگه‌ای نداره!» باربارا پرسید: «قبلاً چیز بیشتری داشته؟» «همین‌طوره. مزرعۀ بزرگی توی داملش بهش ارث رسیده بوده؛ اما همه‌چیزش رو توی قمار از دست داده. بعد از اینکه پدر و مادرش از غم و غصه از دنیا رفتند، اون غیبش زد؛
سپیده

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۹۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۶/۰۳
شابکundefined
تعداد صفحات۲۹۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۶/۰۳