با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
در باب دوستی

دانلود و خرید کتاب در باب دوستی

۴٫۰ از ۵ نظر
۴٫۰ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب در باب دوستی  نوشته  مرضیه  خسروی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب در باب دوستی

«در باب دوستی» نوشته میشل دو مونتین(۱۵۹۸-۱۵۳۳)، فیلسوف شکاک و اومانیست فرانسوی است. مونتنی متفکری اومانیست است. او در دوران رنسانس می‌زیست و کاملا به رویکردهای مبنائی آن دوره وفادار بود. در واقع گویا مونتنی هم به لحاظ تاریخی فرهنگی اومانیست بود[یعنی به دائر مدار بودن وجودبشر اعتقاد داشت]و هم به لحاظ ادبی از طرفداران رویکرد اومانیسم ادبی بود[یعنی علاقمند به خواندن آثار کلاسیک نویسندگان باستان و معتقد به الگو گرفتن از آنها]. در بخشی از نوشته «در باب دوستی» از مجموعه نوشتارهای این کتاب می‌خوانیم: رابطه بین فرزندان و پدران بیشتر جنبه احترام دارد؛ آن دوستی که بر مبنای اعتمادی دو جانبه شکل می‌گیرد، ‌نمی‌تواند به دلیل عدم تساوی گسترده موجود بین این دو[فرزندان و پدران]برقرار باشد؛ این امر می‌تواند ناشی از مداخله تعهدات طبیعی هریک از ایشان نیز باشد. ‌زیرا پدران نمی‌توانند تمام افکار مکتوم خویش را با فرزندان خود به جهت امکان ایجاد صمیمیتی ناخوشایند، سهیم شوند؛ همین طور نمی‌توان انتظار داشت که اندرز و مشورت که از اصول اساسی دوستی است، ‌از جانب فرزندان به پدران صورت پذیرد. ‌حسب سنت و آیین مردمانی در گذشته، ‌ ‌فرزندان پدران خود را ‌و پدران فرزندان خود را به جهت رفع موانعی که بر سر راهشان ایجاد می‌کرده‌اند، می‌کشته‌اند. ‌طبیعتا بقای یکی منوط به زوال دیگری بوده است. فلاسفه‌ای ‌بوده‌اند ‌که چنین محدودیت‌ها‌ی طبیعی را تحقیر کرده‌اند، ‌ ‌که از آن جمله می‌توان به آریستیپوس اشاره نمود، که به شدت تحت تأثیر‌ مهربانی فرزندان خود بود! یکی دیگر از این اندیشمندان «پلوتارک» بود که سعی کرد با برادرش آشتی کند اما او رشته الفت را گسست!

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
nh74
۱۳۹۷/۱۱/۲۲

من نسخه کاغذی کتاب رو دارم. روی جلد نام نویسنده رو مونتین نوشته و توی مقدمه هر جا اسم نویسنده اومده، نوشته مونتنی. حیفه کتابای به این خوبی رو مترجم های نابلد خراب کنن...

کاوه
۱۳۹۶/۰۱/۰۸

کتابی بسیار ارزشمند و سرشار از نکات نغز و قابل تامل

مریم نصر
۱۳۹۸/۰۱/۱۴

چطور می‌تونید اینقدر غیر مسئولانه کتاب منتشر کنید؟ با چنین ترجمه بدی و بدون ویراستاری؟ چطور می‌تونید اینقدر بی وجدان آثاد ادبی فاخر جهان را به ابتذال بکشید؟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
می‌گویند بر دیوار اتاق مطالعه‌ی مونتنی نوشته شده بود: «آنچه یقینی است این است که هیچ چیز یقینی نیست» .
اسب دریایی
‌ندای الهی نیز این تعصب را یادآوری می‌نماید "بیش از آن چه شایسته است عاقل مباش، ‌ بلکه به اعتدال عاقل باش. "
اسب دریایی
"ای دوستان من، ‌هیچ دوستی نیست! "
ائمه
‌ما حتی قادریم فضیلت را به‌واسطه‌ اعمال خود و وابستگی شدید و تعصبات‌مان ‌به تباهی بکشانیم.
اسب دریایی
‌اوج کمال معاشرت ایجاد رابطه دوستانه است
ائمه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۸۶۷-۵۸-۸
تعداد صفحات۱۰۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۸۶۷-۵۸-۸