با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بافته‌های رنج

دانلود و خرید کتاب بافته‌های رنج

۳٫۳ از ۱۳ نظر
۳٫۳ از ۱۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بافته‌های رنج  نوشته  علی‌محمد افغانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب بافته‌های رنج

«بافته‌های رنج» نوشته علی محمد افغانی( -۱۳۰۴)، نویسنده معاصر ایرانی است. این کتاب روایتگر دردهای کارگران و گروه‌های کم‌درآمد در جامعه ایرانی به ویژه زنان در بستر اجتماعی-اقتصادی ایران است. این رمان از تاریخی روزهای دشوار ۱۳۰۰ تا ۱۳۳۰ خورشیدی همزمان با جنگ جهانی دوم و اشغال ایران و قحطی‌های پس از ان را به تصویر می‌کشد. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «چون بچه گشنه‌اش شده و ناسازگاری را سر کرده است به خانه برمی گردم. دختر عموی مادرم، حاجیه خانم قابله آنجا هم است. طبق قولی که داده آمده است تا زنم را ببیند. او زنی است شصت ساله که در حرکات و رفتار خیلی جوان‌تر می‌نماید. صورتی دارد با پوست زیتونی شفاف و چشمان مشکی خیلی روشن. ردیف دندان‌های روکش شده طلا که وقتی می‌خندد سیمایش روشن‌تر و جذاب‌تر می‌شود. وقتی که وارد می‌شوم می‌کوشد چادرش را بردارد و به سر کند ولی نیمه‌‌راه فراموشش می‌شود. می‌گوید: ــ آدم از بچه خودش که رو نمی‌گیرد. این تکیه کلام او است که به هرکس از پیر و جوان که می‌رسد می‌گوید. این را هم بگویم که او مرا نزایونده. بلکه مادرش زائونده. وقتی که من به دنیا آمدم او ده ساله بود. دوباره می‌گوید: ــ رضوان، کمی زود به خانه آمدی. برو نیم ساعت دیگر برگرد. بچه را هم ببر. زنت هنرمند قابلی است. آدم برای خدا بگوید. بینی بین‌اللّه فرش خوبی بافته است. من توی تیرون و آبادی‌های اطراف، دست‌کم روزی شش خانه سر می‌کنم. آخر، یک ماما هیچ‌وقت توی خانه خودش بند نمی‌شود. مثل خر چرچی دایماً به گشت است و بی‌دعوت سرش را توی هر سوراخی می‌کند. توی این خانه‌ها کارهای زیادی به چشم دیده‌ام و می‌بینم. همه باید بیایند دست‌ها و انگشت‌های هنرریز او را ماچ کنند. او اگر بخواهد پول بهتری گیرش بیاید باید برود سراغ قالی‌های ابریشمی. مطمینم که از عهده‌اش بر می‌آید. اگر من صاحب کارش بودم انگشت‌هایش را طلا می‌گرفتم.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۳)
sara
۱۳۹۵/۱۰/۲۴

خیلی گرونه منکه نتونستم بخرمش

parvane.m
۱۳۹۵/۰۸/۲۰

سلام کتاب فکر کنم خیلی سانسور شده ؛ بخاطر همین قلم نویسنده جذابیت نداشت همش خاطرات بود

*zarima*
۱۳۹۵/۰۷/۲۴

دوستای گل کتابخون، من دارم میرم،البته فعلا....خیلی از اشنایی باهاتون خوشحال شدم،امیدوارم به زودی دوباره بیام پیشتون... از همه کسایی که تو این مدت به همدیگه کمک کردن ممنونم و واسشون ارزوی موفقیت دارم. دلم واستون تنگ میشه دوستان....فعلا خداحافظ همتون

رایان
۱۳۹۵/۰۷/۲۵

خیلی گرونه😦😦😦

کمند
۱۳۹۵/۰۶/۲۴

...

nh1343
۱۳۹۵/۰۷/۲۴

بخاطر گرونی بیش از حد از خرید منصرف شدم ،دزحالی که کتاب شوهرآهوخانم این نویسنده رو دارم وخوندم ،که یک شاهکار بزرگ ادبی ست ،ب ای سودجویان عرصه کتاب متاسفم ،

masool
۱۳۹۶/۰۶/۱۲

مزخرف

مينا
۱۳۹۵/۰۷/۱۵

خدایی خیلی گرونه😱😱هفتصد صفحه که بیشتر نیست چرا انقدر گرونه؟؟؟؟؟؟؟

صبح سپید
۱۳۹۸/۰۵/۲۸

گرونه ،گرونه،گرونه

🍃Anee shirley🍃
۱۳۹۹/۰۹/۱۱

بسیار چرت و مزخرف فقط خوندم که تموم شه چون از نصفه موندن کتاب خوشم نمیاد ‌. وقت و پولتون رو پای این کتاب هدر ندین.نویسنده فقط پر حرفی کرده و اصلا نفهمیده چی داره می نویسه. از پنج صفر میدم:)))

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
گویی کار انسان وقتی که از روی ذوق مخصوصی باشد یک موسیقی باطنی است که آدم با قلب خودش به آن گوش می‌دهد. همان‌طور که بزرگ کردن فرزند یک موسیقی است. همان‌طور که عبادت خدا یا جهاد در راه خلق خدا یک موسیقی است.
🍃Anee shirley🍃
گر روز اول بابا بزرگ ما حضرت آدم گول شیطان را نمی‌خورد و دست به طرف خوشه گندم دراز نمی‌کرد، ما فرزندان او برای همیشه رستگار بودیم و این عذاب‌ها را هم نمی‌کشیدیم. او گناه کرد و حالا تا آخر دنیا ما باید کیفر پس بدهیم. بشر هرچه می‌کشد از دست شکمش است.
🍃Anee shirley🍃
آدم حتی برای گریه کردن هم باید دل خوش داشته باشد.
🍃Anee shirley🍃
با این همه آیا انسان موجودی نیست که هرچه بیشتر غمزده و دلمرده باشد بیشتر استعداد شادی کردن را دارد. می‌گویم استعداد، شاید بهتر بود بگویم لیاقت
🍃Anee shirley🍃

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۰۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۷۷/۰۶/۲۰
شابک۹۶۴-۵۷۳۲-۵۷-۳‬
تعداد صفحات۷۰۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۷۷/۰۶/۲۰
شابک۹۶۴-۵۷۳۲-۵۷-۳‬